همه چیز درباره واژینوپلاستی(تنگ کردن واژن) و هزینه عمل

تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی زنانه است که با هدف تنگ کردن واژن انجام می شود. این عمل فقط کاربرد زیبایی و بهبود روابط زناشویی ندارد، بلکه برای سلامت واژن و پیشگیری از برخی بیماریهای زنانه مثل افتادگی رحم، مثانه و دیگر اندامهای لگنی خانمها انجام می شود.

گشادی واژن در بین زنانی که زایمان کرده اند و حتی بین بعضی از دختران مجرد بسیار شایع است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به طور کامل به موضوع جراحی واژینوپلاستی بپردازیم جهت دسترسی سریع به مطالب از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
عمل واژینوپلاستی چیست؟
علل شلی و گشادی واژن
جراحی واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟
مزایای تنگ کردن کانال واژن با جراحی
تنگ كردن واژن با عمل جراحی برای چه کسانی است؟
آیا جراحی تنگ کردن واژن درد دارد؟
مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی
هزینه عمل جراحی تنگ کردن واژن
سوالات پرتکرار درباره عمل تنگی واژن 

 

عمل واژینوپلاستی چیست؟

به حذف قسمتهای شل و اضافی واژن، سفت و تنگ کردن عضلات کانال واژن و نیز عضلات لبهای واژن (عضلات پرینه) با عمل جراحی، واژینوپلاستی گفته می شود. این جراحی برای درمان گشادی واژن، ترمیم و بازسازی عضلات واژن و پرینه که صدمه دیده اند، انجام می شود.

معمولا خانمهایی که عضلات کف لگن شان آسیب دیده، دارای علائمی مثل کاهش حس جنسی، احساس گشادی واژن و نیز عفونتهای مکرر واژینالی هستند. نه تنها میل جنسی این بانوان کاهش می یابد، بلکه همسر آنها نیز دچار کاهش حس جنسی و نارضایتی می شود. 

 

علل شلی و گشادی واژن

هر چند گشادی واژن ممکن است به دلایل ژنتیکی و ارثی رخ دهد، اما معمولا این عارضه در اثر افزایش سن خانمها و شل شدن تمام عضلات بدن در اثر بالا رفتن سن و کاهش کلاژن سازی در بافتها ایجاد می شود. عوامل دیگری نیز در از بین رفتن استحکام و بافت طبیعی واژن موثرند. مثلا:

• مصرف دخانیات
• بیماری های مزمنی مثل یبوست، آسم، آلرژی، سرفه های شدید و طولانی
• افزایش و کاهش وزن
• کشیده شدن دیواره های واژن موقع زایمان طبیعی
• بارداری
• ورزشها و کارهای سنگینی که به شکم و لگن فشار می آورند

این عوامل باعث شلی واژن و گشادی آن می شوند. عدم توجه به درمان گشادی واژن، عوارض بیشتری را برای بانوان به همراه دارد.

عوارض گشادی واژن
اگر جراحی تنگی واژن برای خانمهایی که به این عمل نیاز دارند انجام نشود، به مرور زمان این خانمها دچار مشکلات زیر می شوند:

• افتادگی مثانه
افتادگی رحم
• افتادگی واژن
• بی اختیاری ادرار
• عفونت های واژینالی مکرر

همچنین، گشادی واژن باعث کاهش میل جنسی، کاهش ارگاسم و حس جنسی در زنان شده و منجر به ایجاد اختلافات زناشویی بین زوجین خواهد شد. 

 

جراحی واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

برای انجام این جراحی، قسمتهای اضافه، شل و آسیب دیده عضلات واژن و پرینه برداشته می شوند. قسمتهای باقی مانده این عضلات، کشیده و به هم نزدیک می شوند. سپس آنها را به یکدیگر بخیه می زنند. این جراحی نه تنها کانال واژن، بلکه مدخل واژن را نیز تنگ می کند و یک ساختار یک دست به وجود می آورد.

نحوه انجام عمل واژینوپلاستی

بخیه های به کار رفته در جراحی تنگ کردن واژن از نوع جذبی هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند. جای برش ها و بخیه های جراحی هم اگر با بهترین کیفیت نخ جراحی و با ظرافت و مهارت انجام شود، باقی نمی ماند.

در صورتی که مایل به رفع گشادی واژن با جراحی واژینوپلاستی در تهران بوده و به دنبال بهترین متخصص تنگ کردن واژن با جراحی هستید، پیشنهاد می کنیم به خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت قبلی می توانید با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

مزایای تنگ کردن کانال واژن با جراحی

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی به صورت سرپایی در کلنیک یا بیمارستان انجام می شود. موقع عمل، بیمار هیچ دردی حس نمی کند چون این جراحی با بیهوشی کامل یا بیحسی از کمر انجام می گیرد. از دیگر مزایای عمل رفع شلی و گشادی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• بهبود کیفیت زندگی زنان
• رفع عفونت های مکرر واژن
• جلوگیری از پرولاپس های لگنی در سنین بالاتر
• جلوگیری از بی اختیاری ادراری استرسی
• بهبود روابط زناشویی و افزایش ارگاسم در زوجین

بعد از این جراحی اگر بیمار مشکلی نداشته باشد، چند ساعت بعد از عمل می تواند مرخص شود و نیازی به بستری شدن ندارد. این مزیت برای خانم های شهرستانی که برای واژینوپلاستی در تهران به خانم دکتر متین ذاکرین مراجعه می کنند، بسیار عالی است و همان روز می توانند به شهر خود برگردند. 

 

تنگ كردن واژن با عمل جراحی برای چه کسانی است؟

روشهای مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد. انتخاب روش تنگی واژن برعهده پزشک بوده و بستگی به معاینات انجام شده دارد. مثلا به اینکه آیا افتادگی مثانه دارند یا نه؟ پارگی در عضلات کف لگن هست یا نه؟ بنابراین، نتیجه معاینه تعیین می کند که پزشک شما از چه روشی استفاده کند. زنانی کاندید واژینوپلاستی هستند که:

• زایمان طبیعی داشته اند و با روشهای غیرجراحی مثل لیزر بهبود پیدا نمی کنند.
• سزارین کرده اند اما گشادی واژن آنها به حدی است که تنگ کردن واژن با لیزر موثر نباشد.
• عضلات کف لگن آنها دچار پارگی شده است.

این خانمها با هیچ روشی به جز جراحی باز واژینوپلاستی نمی توانند گشادی واژن را رفع کنند. 

 

آیا جراحی تنگ کردن واژن درد دارد؟

احساس کشیدگی، درد و سوزش از عوارض واژینوپلاستی هستند. این عوارض بعد از جراحی طبیعی بوده و شدید نیستند و کاملا قابل تحمل اند. به علاوه، این عوارض نشان می دهند که عمل شما به خوبی انجام شده و عضلات واژن به درستی جمع و جور شده اند. این عوارض 3 تا 4 هفته بعد از جراحی از بین می روند.

یکی دیگر از عوارض طبیعی این جراحی، ترشحات بعد از عمل تنگی واژن یا خونابه است که تا چند هفته بعد از عمل وجود دارد. این ترشحات به دلیل جذب بخیه های واژن ایجاد می شوند و جای نگرانی ندارند. بعد از چند هفته تمام این عوارض بهبود می یابند. 

عوارض واژینوپلاستی

 

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

بعد از عمل جراحی تنگی واژن طبیعتا دچار درد و سوزش خواهید شد. جهت تسکین این علائم می توانید از شیافهای مسکن استفاده کنید. همچنین برای مراقبت های بعد از عمل تنگی واژن لازم است به نکات زیر توجه کنید:

• استفاده از کمپرس یخ در 24 ساعت اول بعد از جراحی
• استفاده به موقع از داروها و پمادهای تجویزی
• عدم استفاده از استخر و سونا به مدت 6 تا 8 هفته بعد از عمل
• پرهیز از فعالیت جنسی تا 8 هفته بعد از جراحی واژینوپلاستی

همچنین بعد از این جراحی نباید به مدت یک تا یک و نیم ماه ورزشها و کارهای سنگینی انجام دهید که به شکم و لگن شما فشار وارد کند.

ماندگاری عمل رفع شلی و گشادی واژن
ماندگاری نتیجه ی تنگ كردن واژن با عمل جراحی بستگی به این دارد که تمام دلایل گشادی واژن که در بالا گفته شد، بعد از جراحی تان رخ ندهند. در ضمن، ماندگاری این عمل در صورتی که مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی را درست انجام داده باشید و بعد از آخرین بارداری اقدام به جراحی کنید، بسیار بالا و حتی دائمی است. 

 

هزینه عمل جراحی تنگ کردن واژن

کسانی که عمل تنگی واژن را در تهران انجام می دهند، به دلیل حساسیت این جراحی و ظرافت واژن توصیه می شود به بهترین دکتر واژینوپلاستی در تهران مراجعه کنند. اگر جراح شما متخصص واژینوپلاستی نباشد، ممکن است دچار تنگی بیش از حد دهانه و در نتیجه احساس گشادی بیشتر در کانال واژن شوید. به همین دلیل انتخاب بهترین جراح و متخصص واژینوپلاستی شما را از پرداخت هزینه های عمل ترمیمی بی نیاز می کند.

به علاوه، هزینه واژینوپلاستی تحت تاثیر فاکتورهایی مثل متخصص واژینوپلاستی، محل انجام جراحی، کیفیت نخ بخیه و مواد مصرفی، انجام عمل های زیبایی دیگر همراه عمل جراحی ترمیم واژن و ... دارد. بعد از معاینه پزشک و شنیدن خواسته های شما، می توانید از هزینه جراحی زیبایی واژینوپلاستی خود مطلع شوید.

برای تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی در تهران و جهت کسب اطلاعات درباره هزینه واژینوپلاستی می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه و یا با شماره های 02144463475 و 09909236065 تماس حاصل فرمایید. 

 

سوالات پرتکرار درباره عمل تنگی واژن

خانمهایی که تنگ کردن کانال واژن با جراحی را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زیبایی زنان در تهران انجام می دهند، معمولا سوالات زیر را از ایشان می پرسند:

• بهترین زمان انجام عمل واژینوپلاستی کی است؟
بهترین زمان برای انجام این جراحی زمانی است که دیگر قصد ندارید دیگر باردار شوید. چون بارداری و زایمان حتی اگر سزارین باشد، می تواند نتیجه عمل را بهم بزند.

• جراحی لابیاپلاستی همزمان با تنگ کردن واژن امکانپذیر است؟
بله. شما می توانید عمل های زیبایی دیگری مثل پرینورافی و جراحی لابیاپلاستی را همزمان با تنگ کردن واژن انجام دهید.

• تفاوت واژیینوپلاستی با پرینورافی چیست؟
پرینورافی عمل تنگ کردن و جمع کردن ورودی واژن (فقط 2 سانت اول واژن) است اما در واژینوپلاستی، علاوه بر تنگ کردن عضلات مدخل واژن، کل کانال واژن نیز تنگ می شود.

اگر شما هم از خانم دکتر متین ذاکرین، یکی از بهترین متخصصان واژینوپلاستی تهران سوالی دارید، در بخش نظرات این مقاله، سوالاتتان را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. 


ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: موسوی:سلام من یک سال و نیمه که زایمان کردم ،به من گفتند واژن بعداززایمان طبیعی به حالت اول برمیگرده اما این اتفاق برای من نیفتاد والان ازگشادی واژن رنج میبرم ،من بچه شیرخواره دارم ونمیتونم ساعتها دربیمارستان بستری باشم،ضمنا کسی روندارم که بچه روبرام نگه داره ،لطفا منوراهنمایی کنید که ازچه روشی استفاده کنم؟؟؟

سلام. عزیزم روشهای مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود داره که میتونید اونها رو در مقاله عملهای تنگ کردن واژن ببینید. اما بهترین گزینه برای شما با توجه به اینکه امکان انجام عمل سنگین تر رو ندارید روش تنگ کردن واژن با نخه.

2: فریبا:سلام خانم دکتر میشه لطفا بطریقی جواب منو بدین چون من اروپا هستم و برام خیلی مهمه که از نوبتی که از طریق تلفن گویا برای روز هشتم اردیبهشت گرفتم مطمین باشم که همان روز یا چند روز بعدش عمل انجام خواهد شد چون باید بخاطر محدودیت زمان و تاریخ پرواز یکسری از پیش برنامه ریزی کنم

سلام. دوست عزیز ابتدا احتمالا یک جلسه ویزیت نیاز باشه. اگر زمانتون خیلی کمه و نمی تونید ایران بمونید، بعد از تعطیلات نوروز در ساعات کاری مطب، با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

3: نیلوفر:من بطور مادرزاد رحمم رشد نکرده و واژنم کوتاه هست اما میل جنسی دارم ترشح واژن هم دارم. آیا راهی هست واژنم بلندتر بشه؟ ممنون میشم جواب بدین.

حضوری باید معاینه بشید. 

4: س:وقت بخی ر . مادر من ۵۱ سال دارن و چهارتا زایمان طبیعی داشتن . الان یک سالی هست که یائسه شدن . چندین ساله باد واژن دارن و خیلی اذیتشون میکنه دکترم رفته گفته افتادگی رحم دارن ‌ . الان چه عملی باید انجام بدن ؟

سلام. درجات افتادگی رحم و علت خروج باد از واژن متفاوت هستند و روشهای درمان هم برای هر درجه ای قاعدتا فرق میکنه. باید معاینه کنم تا بتونم بگم با چه روشی ایشون درمان میشن.

5: فریبا:سلام خانم دکتر من زایمان نکردم ولی همسرم میگه انگار که همیشه با یک نفر که آلت بزرگی داشته رابطه داشتی بنطر شما باید وازینوپلاستی انجام بدم یا حتما باید معاینه کنید و نطرتون رو بفرمایید متشکرم

سلام. براساس چیزی که اینجا نوشتید نمیشه نظر داد. به توضیحات بیشتر نیاز دارم و البته معاینه.

6: عباسی:سلام خانوم دکتر .من 2بار زایمان طبیعی داشتم و الان از اخرین زایمانم 4سال میگذراوقتی به واژنم دست میزنم یه قسمت گرد که پر تخم های کوچبک و سفید هس هم دیده میشه هم معلومه میشه با دست زدن.البته از رو واژن بدون دست زدن هم معلومه این طبیعیه ؟ یا بابد به دکتر مراجعه کنم؟

سلام. باید معاینه لگنی بشید. به یه پزشک متخصص زنان حتما مراجعه کنید.

7: اسما:سلام خانم دکتر. ببخشید عمل واژینوپلاستی با بیهوشی انجام میشه؟ و اینکه من از دبی قراره بیام بعد از عمل میتونم با پرواز برگردم؟ و اینکه همراه عمل واژینوپلاستی ترمیم پرده بکارت هم انجام میدین؟

سلام. بله با بیهوشی سبک یا بیحسی از کمر انجام میدیم. چون نیازی به بستری شدن نداره میتونید بعد از عمل برگردید دوبی. برای تعیین نوبت و اطلاعات بیشتر با مطبم تماس بگیرید: 09909236065

8: ثمین:سلام خانم دکتر من می خوستم بدونم عمل با لیزره

سلام. اگر نیاز به عمل واژینوپلاستی و برداشتن قسمتهایی عضلات شل شده و آسیب دیده واژن باشه، با لیزر این کار رو انجام میدیم.

9: رحیمی:سلام خانم دکتر من میخوام عمل تنگی واژن انحام بدم اما قصد بارداری با تعیین جنسیت ودوقلوبودن رو دارم میخواستم بدونم سزارین رو عمل تاثیر منفی میزاره

سلام. عزیزم بهرحال فشار بارداری دوقلویی روی واژن هست و نتیجه عمل تون رو تغییر میده. بعد از بارداری و زایمان اگر اقدام به عمل تنگی واژن کنید خیلی بهتره چون نتیجه ی ماندگارتری داره.

10: بهار:ببخشید من ۱۰ سال پیش یک زایمان طبیعی داشتم مشکل خاصی از نظر افتادگی رحم یا تکرر ادرار و ... ندارم اما همسرم از رابطه جنسی راضی نیست بخاطر گشاد بودن، حدود هزینه عمل را می فرمایید. سپاس

سلام. عزیزم باید معاینه کنم ببینم میزان گشادی واژن چقدره و با چه روشی میشه واژن رو تنگ کرد. برای مشاوره بیشتر در این زمینه با این شماره تماس بگیرید: 09909236065

11: ریحانه:با سلام ممنون از اطلاعات خوبی که دادین میخواستم بدونم عمل تنگ کردن و لابیا پلاسی با لیزر هست یا با جراحی ایا سر پای هست یا نیاز به بستری شدن داره ایا شما تزریق ژل هم میکنید

سلام. لابیاپلاستی و واژینوپلاستی رو میشه هم با لیزر انجام داد و هم با تیغ جراحی. هر دو رو همزمان در بیمارستان یا کلینیک میتونید انجام بدین. چند ساعت بعد از عمل هم مرخص میشین و نیازی به بستری شدن ندارید. تزریق ژل رو هم بله انجام میدم.

12: لطفی:خانم دکتر من سه تا عمل سزارین داشتم ۳۷ سالمه اما خیلی واژن گشادی دارم و رابطه جنسی احساس نمیکنم بعضی وقتها هم درد دارم تو رابطه می‌خوام عمل کنم تنگی واژن و لبیا پلاستی و پرینو رافی آستانه دردم پایینه تو مطب گفتن انجام میدن آیا درد نداره من میترسم میشه راهنمایی کنین

من انجام عملهای ترمیمی رو در مطب توصیه نمی کنم. عملهای تنگ کردن واژن باید در کلینیکهای جراحی انجام بشن تا محیط استریل باشه؛ بی حسی به طور صحیح انجام بشه و در صورت خونریزی، امکانات کافی در کلینیک موجود باشه.