خانم دکتر متین ذاکرین
متخصص و جراح زنان

 

آدرس مطب: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش کوچه نوزدهم، ساختمان بانک سامان، پلاک 24، طبقه 4، واحد 7

جراحی زیبایی واژن(عمل لابیاپلاستی):روشها،عوارض،هزینه

در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی کامل از عمل لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی واژن به شما ارائه کنیم. این مطلب، به مرور و درطول زمان، تکمیل و اطلاعات جدید به آن اضافه می شود.
جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. کافی ست روی سرفصل موردنظر کلیک کنید.


فهرست مطالب
لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟
چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟
علت بزرگ شدن لابیاها در خانمها
تکنیک های جراحی زیبایی واژن
کوچک سازی کلاهک کلیتوریس
عمل زیبایی واژن چقدر طول می کشد؟
عوارض لابیاپلاستی
لابیاپلاستی با لیزر
ویزیت های پس از عمل
مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی
چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن مناسب است؟
هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟
آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟
آیا میتوان عمل زیبایی لابیا را هنگام زایمان انجام داد؟
آیا لابیاپلاستی درد دارد؟
تاثیر عمل زیبایی لابیا بر میل جنسی چگونه است؟
سوالات شما در مورد عمل زیبایی واژن 

 

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود می بخشند. آمارها نشان می دهد بیشتر خانمهایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند. اگرچه تابحال از نظر فنی، اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما حالت ایده آل برای بیشتر زنان حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته ناگفته نماند که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود.

 

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟

تقاضا برای عمل زیبایی واژن در طی سالهای اخیر افزایش یافته است. بیشتر زنان با هدف داشتن واژنی با ظاهری زیباتر، دست به عمل لابیاپلاستی می زنند. البته زنانی هم هستند که به دلیل ناراحتی در لباس پوشیدن و تمرینات ورزشی یا مشکلات حاد در رابطه جنسی خود، متقاضی این جراحی هستند. اگرچه بیرون زدگی لبه های داخلی واژن یک امر غیر طبیعی نیست؛ اما اگر واژن، لبه های بزرگی داشته باشد، می تواند موجب درد و ناراحتی و حتی احساس خجالت در فرد شود. پس بطور خلاصه می توانیم اینطور بگوییم که لابیاپلاستی می تواند باعث شود زنان احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند و هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ جنسی کیفیت زندگیشان بهبود پیدا کند.

اگر شما هم می خواهید عمل زیبایی لابیا انجام دهید، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله آیا لابیاپلاستی برای من مناسب است را مطالعه کنید. این مقاله می تواند شما را در تصمیم گیری نهایی برای عمل زیبایی واژن کمک می کند.

دلایل اصلی که خانمها به انجام جراحی زیبایی واژن اقدام می کنند عبارتند از:
• داشتن ظاهری تمیز و زیبا
• اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن
• درد در حین مقاربت جنسی
• کم بودن تحریک کلیتوریس به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
• درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری
• ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ مثل شلوارهای چسبان
• احساس کشیدگی، سایش و سوزش در هنگام ورزش

مقاله ویژه سایت: ویژگیهای بهترین جراح زیبایی زنان

لابیاپلاستی - جراحی زیبایی واژن

  

آشنایی با روش های جراحی زیبایی واژن

روش های متفاوتی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد. اما معمولا دو روش هستند که توسط جراحان ارجحیت دارند: روش trim و روش wedge.
در روش trim، لابیا مینور (لبه داخلی واژن) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته می شوند. مزیت این روش، سریع بودن عمل جراحی است. اما این احتمال هم وجود دارد که لبه داخلی واژن بیش از حد بریده شده و جای خط زخمی مستقیم، بر روی مرز لبه واژن باقی بماند. به همین دلیل معمولا روش دوم، روش ارجح در عمل زیبایی واژن است.
در روش wedge یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می کنند. این روش نسبت به روش trim بهتر است زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می کند.
همچنین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی می تواند از تبغ جراحی و یا لیزر مونالیزا استفاده کند. استفاده از لیزر ضمن اینکه باعث می شود، برش دقیق تر انجام شود می تواند موجب بهبود سریعتر بخیه ها هم بشود.

بیشتر بخوانید: لیزر مونالیزا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جراحی زیبایی واژن - لابیاپلاستی 

 

علت بزرگ شدن لابیاها در خانمها

یکی از رایج ترین سوالات در مورد لابیاپلاستی این است که اصلا چرا لابیاهای مینور بزرگ شده و شکلی نامتعارف به خود می گیرند. علتهای مختلفی برای بزرگ شدن لابیاهای مینور در خانمها وجود دارد که در ویدیوی زیر خانم دکتر ذاکرین در این باره توضیح می دهند. پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را حتما مشاهده کنید. 

 

 

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس حین عمل لابیاپلاستی

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را می توان همزمان با عمل زیبایی واژن یا به صورت یک عمل جداگانه انجام داد. در این حالت، کل ناحیه واژن باید به صورت یکجا مورد بررسی قرار بگیرد و جراحی به صورتی انجام شود که اجزای بیرونی واژن از نظر سایز، متناسب باشند. در واقع، در برخی بیماران، پوست اضافه ای در ناحیه کلاهک کلیتوریس و لابیا وجود دارد که اگر تنها لابیا مورد عمل قرار گیرد، نیمه بالایی این ناحیه شکل غیر طبیعی به خود خواهد گرفت. در نتیجه پزشک جراح، همزمان با لابیوپلاستی، به منظور زیبایی هرچه بیشتر واژن، کلاهک کلیتوریس را هم کوچک می کند.

بیشتر بخوانید: عمل زیبایی کلیتوریس و فواید آن 

 

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می کشد؟

پیش از هرگونه عمل لابیاپلاستی، حتما یک جلسه مشاوره لازم است. در این جلسه، پزشک نحوه جراحی را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک می کند که بفهمید قبل از عمل، در حین جراحی و پس از آن، باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید.
بیشتر عمل های لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی بدون تزریق وریدی انجام می شوند. عمل معمولا حدود یک ساعت به طول می انجامد. البته بسته به تکنیکی که استفاده می شود و اینکه عمل شما با لیزر انجام شود یا نه طول عمل میتواند بین نیم ساعت تا یک ساعت متغیر باشد. 

 

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جزو جراحی های ایمن و بی خطر محسوب می شود. این عمل اگر توسط جراحی مجرب در کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بود و تجربه شیرینی را برای شما رقم خواهد زد. به همین دلیل است که ما خانم دکتر ذاکرین را به شما پیشنهاد می دهیم. خانم دکتر ذاکرین با تجربه انجام بیش از 1000 عمل زیبایی واژن، شما را در رسیدن به خواسته تان که همان داشتن بدنی زیباست یاری خواهد کرد.پس از این عمل، بدلیل بخیه های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند. تا سه روز امکان دارد دچار درد و ورم در ناحیه واژن خود شوند که با مسکن ها قابل رفع است. بعد از حداکثر یک هفته به سر کار خود برمی گردند و بهبودی کامل دست پیدا می کنند. در پایان هم بعد از حداکثر یک ماه شخص می تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.

لبیوپلاستی 

 

لابیاپلاستی با لیزر

یکی از جدیدترین متدهای روز دنیا در عملهای زیبایی زنان و بخصوص عمل زیبایی واژن، استفاده از لیزر مونالیزاتاچ است. دقت بالای لیزر در برش باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر نتیجه عمل می شود. ضمن اینکه عوارض احتمالی عمل بسیار کمتر شده و فرد می توانید بعد از نیم ساعت استراحت در مطب بدون هیچ مشکلی به خانه برگردد. چنانچه علاقمندید در خصوص این روش و مزایا و عزینه آن بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله لابیاپلاستی با لیزر را مطالعه بفرمایید. 

 

ویزیت های پس از عمل زیبایی

ویزیت های پس از عمل معمولا بصورت زیر می باشند:
یک هفته پس از جراحی: برای بررسی بخیه ها
یک ماه پس از عمل: برای بررسی نتیجه نهایی عمل و آمادگی شخص برای برقراری رابطه جنسی  

 

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

بهبودی پس از انجام جراحی لابیاپلاستی نسبتا سریع است. به طور تیتروار نکاتی را که باید پس از عمل، رعایت کنید در ادامه بیان می کنیم:
- در سه روز اول بعد از جراحی، احساس درد و تورم طبیعی است که با مسکن های خوراکی مثل قرص بروفن به راحتی قابل کنترل است.
- روز اول پس از عمل، استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی توسط پزشک توصیه می شود.
- از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
- بیشتر بیماران در کمتر از یک هفته (3 تا 5 روز) به سر کار و فعالیت های عادی خود بر می گردند.
- می توانید 24 ساعت پس از جراحی دوش بگیرید اما باید از مالش ناحیه جراحی خودداری کنید.
- حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع هستند.
- تورم و درد تا سه روز بیشترین میزان را دارد و ورم تا دو یا سه هفته بعد از جراحی کم کم کاهش خواهد یافت. 
- از تمرینات ورزشی که به طور مستقیم موجب وارد آمدن فشار و سایش به ناحیه عمل می شوند (دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره) تا خوب شدن کامل خودداری کنید.
- فعالیت جنسی را می توان 3 تا 4 هفته پس از عمل جراحی از سر گرفت اما بیشتر زنان برای جلوگیری از باز شدن زخم ترجیح می دهند که 6 تا 8 هفته صبر کنند. (بهتر است اجازه دهید زخمتان به طور کامل بهبود یابد وگرنه احتمالا مجبور به طی کردن دوره بهبودی جدیدی می شوید.)
توجه کنید که تمام توصیه ها و روند های بهبودی از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت هستند. بنابراین، این توصیه های عمومی ممکن است برای تمام بیماران قابل اجرا نباشند. حتما با پزشک خود در تماس باشید و بر اساس صلاحدید او فعالیت های مختلف را از سر بگیرید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی را مشاهده بفرمایید.

لابیوپلاستی - دکتر متین ذاکرین 

 

چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن مناسب است؟ 

یکی از سوالاتی که معمولا از خانم دکتر ذاکرین پرسیده می شود سن مناسب برای انجام عمل لابیاپلاستی است. عمل زیبایی واژن، یکی از عملهای سبک و سرپایی و بدون عارضه زیبایی محسوب می شود و قشر زیادی از خانمها به انجام آن مبادرت می ورزند. این عمل می تواند برای دختران بالای 20 سال تا خانمهای 50 ساله بدون هیچ مشکلی انجام شود. در سنین بالای 50 سال، بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه ها معمولا با مشکل مواجه می شود و به همین دلیل در این سن انجام عمل زیبایی واژن پیشنهاد نمی شود. در مورد سنین زیر 20 سال هم هنوز، احتمال تکمیل نشدن رشد جنسی خانم و به بلوغ جنسی کامل نرسیدن دختر وجود دارد. این نکته حائز اهمیت است که بلوغ جنسی با رشد لابیاها همراه است. به همین دلیل به دختران زیر این سن پیشنهاد می شود تا رسیدن به سن 20 سالگی از انجام لابیوپلاستی خودداری کنند. 

 

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

بدون شک یکی از سوالات متداول در مورد هر عمل زیبایی، هزینه آن است. عوامل متعددی بر هزینه لابیاپلاستی تاثیرگذارند و این عوامل موجب ایجاد یک رنج قیمت در این عمل می شوند. چنانچه تمایل دارید بدانید چه چیزهایی بر این رنج قیمت تاثیر گذارند پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه عمل لابیاپلاستی را بخوانید. 

 

آیا دختران باکره هم می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

بله. این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. لابیاپلاستی عملی است که با لبه های واژن کار دارد در حالیکه پرده بکارت داخل دستگاه تناسلی قرار دارد. بنابراین در لابیاپلاستی هیچ آسیبی به پرده بکارت نمی خورد و این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. اگر می خواهید بدانید چه کسانی باید از عمل لابیاپلاستی خودداری کنند بهتر است به مقاله چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند مراجعه کنید. 

 

آیا می توان عمل زیبایی لابیا را هنگام زایمان انجام داد؟

از آنجایی که هنگام زایمان، میزان خونریزی در قسمت واژن زیاد است درحالیکه عمل زیبایی لابیا (لابیاپلاستی) جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، انجام این عمل را باید به وقت دیگری موکول کرد. دو ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای عمل زیبایی واژن محسوب می شود. 

 

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

بدون شک خیلی از خانمها از انجام عمل لابیاپلاستی می ترسند و گمان می کنند این عمل یک جراحی دردناک است. به این خانمها حق می دهیم و می دانیم که علت این طرز تفکر به خاطر تعداد بالای عصبهای حسی در لبه های واژن و حساسیت شدید آن است. اما لازم است توضیح دهیم که این عمل هم اکنون در مطب خانم دکتر ذاکرین با جدیدترین متدهای بی حسی و طی چندین مرحله بی حسی انجام می شود. عمل لابیاپلاستی هم اینک تحت بی حسی کامل و کاملا بدون درد انجام می شود و خیال شما از این بابت کاملا آسوده خواهد بود. 

 

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

نگرانی برخی از خانمها این است که مبادا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی بشود. در پاسخ باید گفت عصبهای جنسی زنان در دو نقطه از واژن قرار دارند. بخش اول در نقطه G هستند که درون واژن قرار دارد و موجب تحریک جنسی درون مهبلی می شود و بخش دوم در قسمت کیتوریس هستند و باعث ارگاسم بیرونی می شوند. از آنجایی که  اعصاب جنسی در قسمت لابیاها وجود ندارند، عمل زیبایی لابیا هیچ آسیبی به روابط جنسی خانم نمی زند. از طرف دیگر با زیبا شدن واژن، اعتماد بنفس خانم در روابط جنسی بسیار بالاتر می رود و این مورد باعث بهبود روابط جنسی می شود. همین موضوع بهبود روابط جنسی یکی از اصلی ترین دلایل گرایش خانمها به عمل های زیبایی واژن در سراسر دنیاست. 

 

سوالات شما در مورد عمل زیبایی واژن

این عمل زیبایی را تا چه سنی می توان انجام داد؟
عمل لابیاپلاستی را می توان از سن 18 سالگی تا 50 سالگی انجام داد و انجام آن در این محدوده سنی منعی ندارد.

چند روز بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می توان روابط جنسی را از سر گرفت؟
همانطوری که در مقاله مراقبتهای پس از عمل لابیاپلاستی هم توضیح دادیم، از سرگیری روابط جنسی بعد از عمل زیبایی واژن منوط به بهبود کامل بخیه ها می باشد. این بهبودی معمولا حدود 4 هفته طول می کشد و شما می توانید بعد از چهار هفته، روابط جنسی خود را از سر بگیرید.

آیا همزمان با عمل زیبایی واژن می توان از متدهای زیبایی دیگر مثل تزریق ژل به واژن جهت شکل دهی و فرم دهی دلخواه استفاده کرد؟
بله. این عملهای ترکیبی معمولا با وقفه ای چندماهه انجام می شوند. برای انجام عمل تزریق ژل به واژن نیاز است که ورم بعد از لابیاپلاستی رفع شود و بعد از حدود یک ماه فرد قادر به برقراری رابطه جنسی باشد. پس از آن می توان برای زیبایی هرچه بیشتر، از تزریق ژل یا چربی استفاده کرد.

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟
بستگی به نوع و میزان تیرگی واژن دارد. اگر تیرگی واژن در ناحیه لابیا ماژور باشد با استفاده از عمل زیبایی واژن نمی توان آن را اصلاح کرد. برای این کار نیاز به استفاده از دیگر روشهای روشن سازی مثل لیزرمونالیزاتاچ داریم. اما چنانچه لبه های مینور واژن دچار تیرگی باشند، عمل زیبایی واژن در رفع تیرگی موثر خواهد بود.

من به زگیل تناسلی مبتلا هستم. آیا میتونم این عمل رو انجام بدم؟
سلام. این عمل برای شما توصیه نمیشه. ابتدا پیشنهاد می کنیم که اقدام به درمان ویروس اچ پی وی کنید و کاملا درمان شوید، بعد از آن برای عمل زیبایی واژن اقدام کنید. کلا انجام عملهای زیبایی نسبت به موارد درمانی در اولویت درمانی هستند. من خودم شخصا به مراجعینم پیشنهاد می کنم ابتدا نسبت به درمان بیماریها و عفونتهای واژینال اقدام کنند و پس از بهبودی عملهای زیبایی مثل عمل زیبایی واژن را انجام دهند.

آیا می توان عمل زیبایی واژن را در دوران بارداری انجام داد؟
با سلام. بهتر است عمل زیبایی واژن را در این دوره انجام ندهید. در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی لابیاهای مینور بزرگتر می شوند. این بزرگ شدن لابیاها تا دوماه بعد از زایمان هم ادامه دارد. از آنجایی که سایز لابیاها متفاوت از حالت طبیعی است، توصیه می شود عمل لابیاپلاستی را به بعد از زایمان (دو ماه بعد از زایمان) موکول کنید.

آیا با کوتاه کردن کامل لابیاها میل جنسی کاملا از بین می رود؟
خیر. عصبهای جنسی در لابیاهای مینور قرار ندارند و عمدتا در قسمت کلیتوریس و نقطه جی در درون واژن قرار دارند پس این عمل باعث از بین رفتن آنها نمی شود.

در انتخاب متخصص برای این عمل تردید دارم. بعضیها می گویند باید جراح زنان این عمل را انجام دهد و برخی می گویند جراحان زیبایی باید لابیاپلاستی کنند. نظر شما چیست؟
دراین مورد پیشنهاد می کنم حتما مقاله بهترین جراح زیبایی زنان را مشاهده بفرمایید. در این مقاله به طور کامل به این سوال شما پاسخ داده ایم که کدام متخصص و با چه شرایطی برای انجام عمل زیبایی واژن مناسب تر است.

آیا اگر عمل زیبایی واژن انجام دهیم امکان دارد که بعد از آن دچار عفونتهای واژن شویم؟
اگر منظور شما از عفونت، عفونت بخیه های بعد از عمل است که باید بگویم در حال حاضر برای انجام عمل زیبایی واژن از روش لابیاپلاستی با لیزر استفاده می شود و یکی از مزایای این روش این است که نیاز به زدن بخیه نیست و اگر باشد بسیار معدود است. در ضمن برای جلوگیری از عفونت جای عمل تنها نیاز است سه روز الی پنج روز نکاتی را که به پزشک به شما می گوید رعایت کنید و مطمئن باشید مشکلی پیش نمی آید.
اگر هم فکر می کنید احیانا بعدها دچار عفونت می شوید این مورد درست نیست. در اصل عفونتهای واژینال و ژنیتال ربطی به وجود یا عدم وجود لابیاها ندارد و هر کسی نظافت شخصی را رعایت نکند احتمال ابتلا به عفونت را دارد. نتیجه اینکه در این مورد نگران نباشید.

چرا این عمل حین بارداری انجام نمی شود؟ من الان باردارم و حس می کنم لابیاهای من بزرگتر شده اند و دوست دارم عمل کنم. اما طی تماسی که با مطب شما داشتم گفتید این عمل را دوماه بعد از زایمان انجام بده. چرا؟
دوست عزیز در دوران بارداری به دلیل ترشحات برخی هورمونها در بدن لابیاها از حد عادی بزرگتر و پررنگ تر می شوند. به همین دلیل بهتر است عمل زیبایی واژن را حداقل دوماه بعد از زایمان انجام دهید. در آن زمان هورمونهای بدن شما به تعادل رسیده و سایز لابیاها هم به حالت قبل برگشته است. پس در حال حاضر نیازی به این عمل ندارید و تمرکزتان روی سلامتی خودتان و کوچولوی دلبرتان باشد! :)

آیا بعد از زایمان طبیعی، لابیاها دوباره بزرگ می شوند؟
خیر. لابیاها رشد نمی کنند. در سوال بالا هم که گفتم لابیاها در بارداری بزرگ می شوند، منظور حجم آنها بود که به دلیل تغییرات هورمونی زیاد می شود. زمانی که برای شما در عمل لابیاپلاستی، لابیاها را کوتاه و زیبا کنیم دیگر امکان رشد محدد آنها نیست. پس در این مورد نگران نباشید. از بین عملهای زیبایی، عملهای تنگ کردن واژن مثل پرینورافی یا واژینوپلاستی هستند که بعد از زایمان طبیعی امکان برگشت آنها وجود دارد.

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ شدن واژن هم می شود؟
اگر میزان گشادی واژن زیاد باشد نیاز به عملهای تنگ کردن واژن پیدا می کنید. اما اگر میزان گشادی واژن کم باشد بله. می توان با عمل لابیاپلاستی تنگ کردن واژن مختصر را انجام داد.

لبه های مینور واژن من خیلی سیاه هستند و اصلا ظاهر مناسبی ندارند آیا با عمل زیبایی میتوان این مشکل را حل کرد؟
دوست عزیز بدون شک وقتی شما لابیاهای مینور را اصلاح می کنید و بخشهای اضافه را برمیدارید، مشکل تیرگی این نواحی حل می شود. چنانچه هم لبه های بزرگتر دچار تیرگی هستند می توانید از روش روشن سازی واژن با لیزر استفاده کنید که خیلی خوب جواب میدهد.

من فقط یک روز فرصت دارم که بیام تهران برای لابیاپلاستی، امکانش هست در همان روز عمل زیبایی را انجام بدهم؟
بله امکان لابیاپلاستی در روز مراجعه هست. فقط حتما از قبل برای عمل نوبت بگیرید و این مورد را با منشی مطب هماهنگ کنید تا راهنمایی های لازم خدمتتون ارائه شه.

امکان لابیاپلاستی و لیزر موهای زائد با هم وجود دارد؟
خیر. بهتر است ابتدا لابیاپلاستی را انجام دهید و بعد از یک ماه برای لیزر موهای زائد اقدام کنید.

آیا امکانش هست که قبل از عمل و در طی یک جلسه مشاوره، عکسهای بعد از عمل لابیاپلاستی را به من نشان بدهید تا از نتیجه عمل اطمینان حاصل کنم؟
بله. شما می توانید در جلسه قبل از عمل، عکسهای قبل و بعد از عمل را در مطب مشاهده بفرمایید تا خیالتون از بابت کیفیت عمل راحت شه.

آیا برای این عمل نیاز به یک همراه داریم؟
خیلی از دوستانی که برای لابیاپلاستی تشریف می آورند به تنهایی میان مطب و خب مشکلی هم ندارند و مخصوصا اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شه بعد از نیم ساعت براحتی مطب را ترک کرده و به منزل میرن. با اینحال از آنجایی که بدن افراد با هم متفاوتند، پیشنهاد میشه که یک همراه با خود داشته باشید تا اگر درد و سوزش بعد از عمل آزارتون میداد شما را تا منزل همراهی کنند.

اگر سوال شما در بین سوالات بالا نبود می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید و با مراجعه به همین صفحه، پاسخ آن را از خانم دکتر ذاکرین دریافت کنید.

 


ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران

1: مجتبی:سلام همسر من دوبار زایمان طبیعی داشته و الان افسردگی بخاطر باز شدن واژن دارد خواستم بدونم ایا این عمل باعث زیبایی و تنگ شدن میشود هزینه کلی عمل در بالاترین قیمت چقدر هست؟ هم زیبایی هم تنگ کردن واژن؟ ادرس مطب لطفا من از بوشهر هستم

سلام برای هزینه ها با مطب تماس بگیرید. عمل تنگ کردن واژن و عمل زیبایی لابیا را میشه همزمان انجام داد. برای مشاهده آدرس مطب و شماره تماس به این صفحه مراجعه کنید.

2: هانی:سلام من بیکینیمو لیزر کردم ایا میتونم این عملو انجام بدم؟؟؟

سلام بله عزیزم مشکلی نیست. معمولا خانمهایی که عمل لابیاپلاستی رو انجام میدن متقاضی سفید کردن واژن هم هستند و ما در مرکزمون این پکیج رو به همراه تزریق چربی در واژن بصورت یکجا هم ارائه میدیم.

3: مهین:سلام دلیل لابیای بزرگ چیه؟ یعنی یک نوع بیماری ژنتیکی بحساب میاد؟ احتمال دارد از مادر به دختر به طور وراثتی منتقل بشه؟

سلام. مهم ترین دلایل بزرگ شدن لابیای مینور، بلوغ، مسائل ژنتیکی و بالارفتن سن هست. پیشنهاد می کنم مقاله آشنایی با لابیا رو مطالعه کنید. اطلاعات کاملی در این زمینه در اون وجود داره.

4: ستاره:سلام وقت بخیر ببخشید برای ترمیم بعد از جراحی پماد خاصی هست؟ اگر داروی خاصی برای ترمیم تجویز میکنید این دارو برای دختران باکره مشکلی نداره؟ تشکر

سلام. نه عزیزم. بعد از لابیاپلاستی نیازی به پماد نیست. کمپرس یخ و استفاده از قرصهای مسکن مثل بروفن کفایت میکنه.

5: Mari:سلام شما عمل ترميم بكارت هم انجام ميديد؟

سلام با مطب تماس بگیرید.

6: زهرا ف:با سلام. من یه سوال دارم. شاید خیلی بد باشه ولی میخوام بدونم. اول اینکه من تقریبا بیشتر از سایر افراد دسشویی میرم نمیشه گفت تکرر ادرار، ولی تعداد دفعات زیاده. این موضوع مشکلی بعد از عمل ایجاد نمیکنه؟ مثل سوزش؟

سلام تکرر ادرار گاهی خودش یک بیماری محسوب میشه. اگر مطمئن هستید که تکرر ادرار شما ناشی از بیماری دیگری نیست نه برای لابیاپلاستی مشکلی ایجاد نمیکنه.

7: محیا:سلام ببخشید این عمل که با لیزر انجام میشه برای دختران باکره برای بعداز ازدواج و جریان بارداریشون بد نیست یعنی باعث ناباروری نمیشه؟

سلام لیزر تنها برای برش بخش بیرونی واژن استفاده میشه و هیچ کاری با خود واژن یا رحم نداره. غیر از این موارد خود این لیزر درمانی هست و برای درمان خشکی واژن و عفونت های مکرر نیز به کار میره و به همین دلیل عوارضی نداره. این مقاله را درباره لابیاپلاستی با لیزر مطالعه کنید.

8: S.U.J M:سلام خسته نباشید هزینه پکیج ((-لابیاپلاستی و تزریق چربی و...)چقد میشه محدودیت سنی نداره؟

سلام باید 18 سال به بالا باشید. برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

9: تهمینه:سلام خانم دکتر فرمودین لیزر موهای زاید با عمل لابیا همزمان انجام نمیشود .من الان جلسه سوم لیزر هستم باید منتظر بمونم تا جلسات لیزرم کامل بشه بعد برای عمل اقدام کنم؟

سلام بله بهتره صبر کنید.

10: سهیلا:تنگی واژن برا سن ۲۸ سال بعداز دوتا زایمان طبیعی قابل برگشت هست؟و چقدر هزینه داره ؟

سلام اگه دیگه زایمان نداشته باشید قابل برگشت نخواهد بود. هزینه تنگی واژن فقط با معاینه قابل بارورد هست چون بستگی به بافت واژن و میزان گشادی داره.

11: الهه:سلام خانم دکتر عزیز لطفا شماره تماس مطب و آدرس رو اعلام بفرمایید .

شماره های تماس با مطب

021-44463475

09909236065

12: Elin:سلام خسته نباشید. من یه سوال داشتم من 20 سالمه و حدود یک سالی میشه که موهای زائد واژن رو لیزر کردم. با این وجود مشکلی برای این عمل دارم؟

سلام خیر هیچ مشکلی نیست.

13: معصومه:مقاله بسیار جامع و روشن بود

خوشحالم که براتون مفید بوده.

14: نرگس محمدی:سلام خانم دکتر من تو منزل راحت نیستم ایا این جراحی طوری هست که خودم از پسش بر بیام و عنوان نکنم؟ یا نیاز به مراقبت خاصی داره و در هر صورت خانواده متوجه میشن؟

سلام بله نیاز به مراقبت خاصی نداره و دیگران نیازی به دونستن این موضوع ندارند.

15: zohre:ایا برای انجام این عمل اجازه همسر لازمه

سلام خیر نیازی به اجازه ایشون نیست.

16: شراره:بخاطر كمبود وقت و مشغوليت هاي كاري ، علاقه دارم كه لابيا پلاستي رو همراه با تزريق چربي به واژن انجام بدم امكان پذيره ؟؟

سلام بله مشکلی نیست و این کار به راحتی قابل انجامه. میتونید از قبل با منشی مطب هماهنگ کنید.

17: منا:سلام من زایمان طبیعی سختی داشتم خودم هم ساکن شهرستان کلیبراذربایجانشرقی هستم.وپارگی دارم .همیشه عفونت دارم.میشه لطفاقیمت عمل روبه مابگید؟متاسفانه تهران نمیتوانم بیام اما میخواهم توتبریزبرم دکتر‌ولی ازقیمت خبری ندارم

سلام برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

18: ترانه:سلام. من دو سال پیش عمل واژن انجام دادم. ولی حالا باردار هستم . آیا باز هم میتونم طبیعی زایمان کنم؟

سلام اگه منظورتون از عمل واژن، لابیاپلاستی است بله مشکلی برای زایمان طبیعی نیست.

سوالات خود را در اینستاگرام از دکتر ذاکرین بپرسید!