جراحی زیبایی واژن(عمل لابیاپلاستی):روشها،عوارض،هزینه

جراحی زیبایی واژن(عمل لابیاپلاستی)

عمل لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) یکی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی زنان در دنیا است. انجام این عمل به کسانی توصیه می شود که لابیاهای بزرگ و نامتقارنی دارند. آمارهای جهانی حکایت از رشد سالیانه 40 درصدی این عمل در بین زنان دارد. در این مقاله به طور کامل به جراحی زیبایی واژن پرداخته شده است. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟
دلایل انجام عمل زیبایی واژن
علت بزرگ شدن و تورم لبه های واژن
عمل هودکتومی همراه با لابیاپلاستی
عوارض لابیاپلاستی 
متقارن کردن اندازه لابیاها بدون بخیه
عمل لابیاپلاستی با لیزر
مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی
سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی
هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟ 
عکس هایی از عمل لابیاپلاستی
20 سوال پر تکرار درباره عمل لابیاپلاستی 

 

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) یک عمل جراحی زیبایی جهت کوچک سازی و متقارن کردن لبه های داخلی واژن (لابیای مینور) است. اندازه استانداردی برای لابیای مینور نیست. اما به طور کلی زمانی زیبایی واژن بیشتر است که لبه داخلی واژن توسط لبه های بزرگ واژن پوشیده شده و از لبه بیرونی واژن بیرون نزنند. 

 

دلایل انجام عمل زیبایی واژن

بزرگی لابیاهای مینور ظاهر ناخوشایندی به واژن داده و باعث احساس خجالت خانمها در برابر شریک جنسی آنها می شود. طبق تحقیقی که در سوئد روی بیش از 500 زن انجام شده، لابیاپلاستی می تواند موجب بهبودی روابط جنسی زنان شود. 92 درصد از زنان در این تحقیق، از نتیجه عملشان راضی بوده اند. همچنین ارگاسم در روابط جنسی بیش از نیمی از این زنان افزایش یافته است. در واقع بهبود روابط جنسی از اصلی ترین دلایل گرایش خانمهای متاهل به عمل های زیبایی واژن در سراسر دنیاست. سایر دلایل عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

• زیبایی واژن
• متقارن کردن اندازه لابیاها
• افزایش تحریک پذیری کلیتوریس و ارگاسم بیشتر
• رفع درد، سوزش و خارش واژن موقع دوچرخه سواری یا پوشیدن لباس های تنگ
• رفع تیرگی لبه های داخلی واژن

همچنین زنانی که لابیا مینور بزرگ دارند و دچار عدم خروج ترشحات واژن و عفونتهای مکرر واژینالی هستند برای درمان اقدام به لابیاپلاستی می کنند.

دلایل انجام عمل زیبایی واژن

 

علت بزرگ شدن و تورم لبه های واژن

بسیاری از خانمها در مورد علت تغییر شکل و بزرگ شدن لبه های واژن و عدم تقارن آن سوال می کنند. در بعضی موارد ممکن است بزرگ بودن لابیاها مادرزادی باشد. این افراد به صورت ارثی و به دلایل ژنتیکی لابیاهای بزرگتری نسبت به زنان دیگر دارند. اما لابیاهای مینور در طول زندگی یک خانم ممکن است به دلایل زیر بزرگ شود:

• تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ
• تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و زایمان
• تغییرات هورمونی ناشی از رسیدن به سن یائسگی
• زیاد بودن روابط جنسی

تغییرات هورمونی ناشی از مصرف برخی داروها و یا ابتلا به بیماریهایی که باعث اختلالات هورمونی می شوند نیز از علل بزرگ شدن لابیا هستند. این اختلالات هورمونی باعث افزایش سطح هورمون های مردانه (آندروژن) در زنان و بزرگ شدن لابیاهای آنها می شوند. 

 

عمل هودکتومی همراه با لابیاپلاستی

عمل هودکتومی یا زیبایی کلیتوریس اغلب با عمل لابیاپلاستی انجام می شود تا اندازه لابیاهای مینور با کلیتوریس متقارن شود. در عمل هودکتومی کلاهک روی کلیتوریس کنار زده می شود تا میل جنسی و ارگاسم در خانمها بیشتر شود.

زنانی که عمل لابیاپلاستی را بدون عمل هودکتومی انجام می دهند، ممکن است بعد از جراحی متوجه عدم تقارن در اندازه کلیستوریس و لابیا مینور شوند. در این حالت کلیتوریس از لابیاها بیرون زده و بر زیبایی واژن تاثیر منفی دارد.

اگر شما هم قصد انجام عمل زیبایی واژن را دارید ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان با تجربه صدها عمل زیبایی واژن را پیشنهاد می کنیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت می توانید با شماره 44463475 تماس گرفته و یا به شماره واتساپ 09909236065 پیام دهید. 

 

عوارض لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی در صورتی که نزد جراح مجرب و در مراکز معتبر انجام شود، جزو جراحی های ایمن و بی خطر است. برخی از عوارض لابیاپلاستی عبارتند از:

• خارش بعد از عمل لابیا که طبیعی بوده و نشان دهنده بهبود جای برش و بخیه ها است.
• درد بعد از عمل لابیاپلاستی تا دو الی سه روز بعد از عمل ادامه داشته و با خوردن قرص مسکن بهبود می یابد.
• نگران تورم بعد از عمل لابیاپلاستی نباشید چون کاملا طبیعی است و ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد. به تدریج از تورم کاسته می شود.
• درد حین رابطه در زنانی که زودتر از 4 الی 5 هفته بعد از عمل، رابطه جنسی دارند. 

عوارض لابیاپلاستی

• عفونت بعد از عمل واژن در اثر خشک و تمیز نگه نداشتن جای بخیه ها
• باز شدن بخیه ها بعد از لابیاپلاستی به خاطر عدم تبحر جراح
• متقارن نشدن لابیاها به خاطر ضعف و کارنابلدی جراح لابیاپلاستی شما
• آسیب به اعصاب کلیتوریس و کاهش میل جنسی به خاطر عدم مهارت و تجربه جراح حین عمل و کاهش میل جنسی بیمار

برای پیگشیری از این نوع عوارض حتما لابیاپلاستی را نزد جراحی انجام دهید که تجربه عملهای موفق متعددی دارد و در این زمینه معروف است. 

 

متقارن کردن اندازه لابیاها بدون بخیه

بعضی از لابیاها بزرگ نیستند اما شکل آنها نامتقارن است. به همین دلیل فرد لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی را برای متقارن کردن لبه های واژن انجام می دهد. اگر لابیاها حجیم نباشند، می توان برای متقارن کردن لابیاها از روش دیگری به نام پلاسما پلکسر به جای لیزر لابیاپلاستی استفاده کرد. پلاسما پلکسر به کمک انرژی پلاسما، لابیایی را که بزرگتر است جمع کرده و اندازه لابیاها را متقارن می کند. در این روش هیچ جای برش و بخیه ای روی لبه های واژن ایجاد نمی شود. 

 

عمل لابیاپلاستی با لیزر

برش بخش های اضافی لابیا مینور با استفاده از لیزر مونالیزاتاچ باعث زیباتر شدن نتیجه برش لابیاها می شود. از مزایای عمل لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• دوران نقاهت بیمار کوتاهتر
• ترخیص از مطب، نیم ساعت بعد از جراحی
• عدم نیاز به بخیه

البته در صورتی که نیاز باشد تنها با یکی دو بخیه مشکل حل می شود. جای بخیه ها بعد از جذب باقی نمی ماند. این روش برای همه مناسب نیست. برای انتخاب روش لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی باید با پزشک خود مشورت کنید. 

 

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

برای کاهش درد تا سه روز بعد از جراحی می توانید از قرصهای مسکن تجویزی استفاده کنید. بعد از جراحی به مراقبتهای زیر حتما توجه کنید:

• تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی
• استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد و تورم در روز اول پس از عمل
• خودداری از پوشیدن لباس های تنگ
• دوش نگرفتن تا 48 ساعت پس از جراحی
• خودداری از مالش ناحیه جراحی
• حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع است.
• خودداری از تمرینات ورزشی که به واژن فشار می آورند تا خوب شدن کامل
• برای جلوگیری از باز شدن زخم برای شروع فعالیت جنسی 6 تا 8 هفته صبر کنید. 

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

 

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

در پاسخ به این سوال که چه کسانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند باید گفت سن لابیاپلاستی بین 20 تا 55 سالگی است. لابیاپلاستی در سنین بالای 55 سال به دلیل کند شدن سرعت ترمیم زخم ها توصیه نمی شود. همچنین دختران زیر 20 سال به خاطر کامل نشدن بلوغشان و ادامه رشد لابیاها بهتر است لابیاپلاستی را بعد از 20 سالگی انجام دهند تا نتیجه عمل آنها تغییری نکند. 

 

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

فاکتورهای متعددی مثل سن، وضعیت بیمار و ... بر هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیر گذارند و نرخ ثابتی ندارند. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد این فاکتورها پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه عمل لابیاپلاستی را بخوانید. بعد از مراجعه به جراح و معاینه هزینه دقیق لابیاپلاستی مشخص می شود.

کسانی که قصد انجام عمل زیبایی واژن با لیزر یا جراحی را دارند، می توانند این عمل را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی تهران انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه با شماره 09909236065 در واتساپ در تماس باشید. 

 

عکس هایی از عمل لابیاپلاستی

خیلی از خانمها دوست دارند قبل از انجام عمل لابیاپلاستی از نتیجه جراحی و ظاهر لابیاها بعد از عمل مطلع شوند. به همین دلیل هم در مطب پزشکان عکس های عمل لابیاپلاستی در آلبوم نگهداری می شود تا هم نتیجه جراحی و هم مهارت پزشک در انجام جراحی را بتوانید ببینید. شما می توانید با مراجعه به مطب خانم دکتر متین ذاکرین نمونه کارهای بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی را ببینید و بعد از دیدن نمونه کارها برای انتخاب جراح تصمیم بگیرید. 

 

20 سوال پر تکرار درباره عمل لابیاپلاستی

برخی از سوالاتی که خانمها زیاد درباره لابیاپلاستی می پرسند به همراه پاسخ آنها در ادامه این مقاله آورده شده است:

1- می توانم همزمان با زایمان، لابیاپلاستی را انجام دهم؟
موقع زایمان خونریزی واژن زیاد است. توصیه می کنم این عمل زیبایی را به وقت دیگری موکول کنید.

2- لابیاپلاستی در بارداری امکان پذیر است؟
هورمونهای زنانه در بدن مادران باردار بالاست و لابیاها در حالت عادی خود نیستند. پیشنهاد می کنم به جای لابیاپلاستی در بارداری، این عمل را چهار ماه بعد از زایمان انجام دهید.

3- بارداری و زایمان بعدی نتیجه لابیاپلاستی را به هم می زند؟
خیر. لابیاهای مینور حداکثر تا 20 سالگی رشد می کنند. نتیجه عمل لابیاپلاستی بعد از این سن برگشت پذیر نیست.

نتیجه عمل لابیاپلاستی بعد از زایمان و بارداری

4- آیا لابیاپلاستی درد دارد؟
این عمل در مطب خانم دکتر ذاکرین با جدیدترین متدهای بی حسی و طی چندین مرحله با بهترین برندهای مواد بیحسی انجام می شود. بنابراین طی عمل هیچگونه درد و سوزشی ندارید.

5- آیا همزمان با عمل زیبایی واژن می توانم تزریق چربی به واژن را هم انجام دهم؟
بله حتما. عملهای زیبایی زنانه را می توانید ترکیبی با عمل لابیاپلاستی انجام دهید.

6- آیا لابیاپلاستی برای روشن سازی واژن هم مفید است؟
خیر. برای روشن سازی واژن باید سفیدکردن واژن با لیزر و یا روشهای دیگر مثل میکرونیدلینگ را انجام دهید. نتیجه و هدف این دو عمل زیبایی با هم فرق دارد.

7- زگیل تناسلی دارم، میتوانم لابیاپلاستی کنم؟
اگر زگیل فعال در ناحیه تناسلی دارید تا قبل از درمان زگیل نمی توانید لابیاپلاستی انجام دهید.

8- عمل لابیاپلاستی را باید جراح زنان انجام دهد یا جراح زیبایی؟
برای اطلاع دقیق از این پاسخ این سوال لطفا مقاله بهترین جراح برای لابیاپلاستی را بخوانید.

اگر قصد انجام عمل زیبایی واژن را دارید، خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان را به شما پیشنهاد می کنیم. ایشان یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی در تهران هستند که از تمام کشور برای عملهای زیبایی زنانه به ایشان مراجعه می کنند. برای کسب اطلاعات یا رزرو وقت با شماره 44463475 تماس بگیرید.

9- زایمان طبیعی بعد از لابیاپلاستی باعث بزرگ شدن لابیاها می شود؟
خیر. حجم لابیاها در بارداری به خاطر تغییرات هورمونی زیاد می شود و بعد از زایمان دوباره به اندازه قبل می شود. نگران نباشید و صبر کنید تا هورمون ها بعد از زایمان متعادل شده و اندازه لابیاها عادی شوند.

10- من فقط یک روز فرصت دارم که بیام تهران برای لابیاپلاستی، امکان داره همان روز عمل زیبایی را انجام بدهم؟
بله. فقط حتما از قبل برای عمل نوبت گرفته و با منشی مطب هماهنگ کنید تا راهنمایی های لازم به شما ارائه شود.

مدت زمان عمل لابیاپلاستی

11- امکان لابیاپلاستی و لیزر موهای زائد با هم وجود دارد؟
خیر. اول لابیاپلاستی را انجام دهید. بعد از یک ماه برای لیزر موهای زائد اقدام کنید.

12- آیا امکان دارد عکسهای بعد از عمل لابیاپلاستی را ببینم؟
بله. می توانید در جلسه مشاوره، عکسهای قبل و بعد از عمل را که در مطب ما انجام شده ببینید. امکان ارسال عکسها به هیچ وجه نیست و باید حضوری تشریف بیاورید.

13- آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟
خیر چون جزء عملهای زیبایی است.

14- قبل از عمل لابیاپلاستی هم مثل جراحی های دیگر باید آزمایش بدهم؟
بله. پیش از جراحی باید از نظر عفونت واژن، زخم دهانه واژن، زگیل تناسلی و ... معاینه لگنی شوید و تست پاپ اسمیر انجام دهید.

15- دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟
بهبودی از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت است. اما بیشتر بیماران ظرف 3 تا 5 روز بعد از عمل می توانند به زندگی عادی برگردند.

16- تجربه عمل لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا با جراحی؟
نتیجه هر دو عمل یکسان است. اما هزینه لابیاپلاستی با لیزر کمتر بوده و دوره نقاهت کوتاهتری را تجربه می کنید. دقت عمل با لیزر بالاتر و نتیجه آن ظریفتر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی را بخوانید.

17- تفاوت لابیاپلاستی با ختنه دختر چیست؟
در ختنه کلیتوریس برای کاهش لذت جنسی برداشته می شود اما در لابیاپلاستی، پوست اضافی لابیا از روی کلیتوریس برای افزایش ارگاسم در زنان کنار می رود.

18- ترشحات بعد از عمل واژن طبیعی هستند؟
اگر ترشحات زرد یا سبز در محل بخیه داشتید حتما به جراح مراجعه کنید. این علائم نشانه عفونت بخاطر عدم رعایت بهداشت هستند.

ترشحات بعد از عمل لابیاپلاستی

19- چند روز بعد از لابیا بخیه ها میفته؟
در روشی که خانم دکتر ذاکرین استفاده می کنند نخ های بخیه جذبی هستند. ده روز بعد از عمل زیبایی لابیا بخیه های جذب و ناپدید می شوند و نیازی به کشیدن ندارند.

20- لابیاپلاستی را برای لبه های بیرونی واژن هم می توان انجام داد؟
لابیاپلاستی مخصوص لابیای مینور است. برای کوچک کردن و تقارن لابیا ماژور می توانید همزمان با لابیاپلاستی، عمل لابیاماژور پلاستی را انجام دهید.

امیدواریم در این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده باشیم با اینحال اگر سوال یا ابهامی در این مورد دارید در بخش نظرات زیر همین مقاله مطرح کنید. برای دریافت جواب به همین صفحه برگردید. 


ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: مجتبی:سلام همسر من دوبار زایمان طبیعی داشته و الان افسردگی بخاطر باز شدن واژن دارد خواستم بدونم ایا این عمل باعث زیبایی و تنگ شدن میشود هزینه کلی عمل در بالاترین قیمت چقدر هست؟ هم زیبایی هم تنگ کردن واژن؟ ادرس مطب لطفا من از بوشهر هستم

سلام برای هزینه ها با مطب تماس بگیرید. عمل تنگ کردن واژن و عمل زیبایی لابیا را میشه همزمان انجام داد. برای مشاهده آدرس مطب و شماره تماس به این صفحه مراجعه کنید.

2: هانی:سلام من بیکینیمو لیزر کردم ایا میتونم این عملو انجام بدم؟؟؟

سلام بله عزیزم مشکلی نیست. معمولا خانمهایی که عمل لابیاپلاستی رو انجام میدن متقاضی سفید کردن واژن هم هستند و ما در مرکزمون این پکیج رو به همراه تزریق چربی در واژن بصورت یکجا هم ارائه میدیم.

3: مهین:سلام دلیل لابیای بزرگ چیه؟ یعنی یک نوع بیماری ژنتیکی بحساب میاد؟ احتمال دارد از مادر به دختر به طور وراثتی منتقل بشه؟

سلام. مهم ترین دلایل بزرگ شدن لابیای مینور، بلوغ، مسائل ژنتیکی و بالارفتن سن هست. پیشنهاد می کنم مقاله آشنایی با لابیا رو مطالعه کنید. اطلاعات کاملی در این زمینه در اون وجود داره.

4: ستاره:سلام وقت بخیر ببخشید برای ترمیم بعد از جراحی پماد خاصی هست؟ اگر داروی خاصی برای ترمیم تجویز میکنید این دارو برای دختران باکره مشکلی نداره؟ تشکر

سلام. نه عزیزم. بعد از لابیاپلاستی نیازی به پماد نیست. کمپرس یخ و استفاده از قرصهای مسکن مثل بروفن کفایت میکنه.

5: Mari:سلام شما عمل ترميم بكارت هم انجام ميديد؟

سلام با مطب تماس بگیرید.

6: زهرا ف:با سلام. من یه سوال دارم. شاید خیلی بد باشه ولی میخوام بدونم. اول اینکه من تقریبا بیشتر از سایر افراد دسشویی میرم نمیشه گفت تکرر ادرار، ولی تعداد دفعات زیاده. این موضوع مشکلی بعد از عمل ایجاد نمیکنه؟ مثل سوزش؟

سلام تکرر ادرار گاهی خودش یک بیماری محسوب میشه. اگر مطمئن هستید که تکرر ادرار شما ناشی از بیماری دیگری نیست نه برای لابیاپلاستی مشکلی ایجاد نمیکنه.

7: محیا:سلام ببخشید این عمل که با لیزر انجام میشه برای دختران باکره برای بعداز ازدواج و جریان بارداریشون بد نیست یعنی باعث ناباروری نمیشه؟

سلام لیزر تنها برای برش بخش بیرونی واژن استفاده میشه و هیچ کاری با خود واژن یا رحم نداره. غیر از این موارد خود این لیزر درمانی هست و برای درمان خشکی واژن و عفونت های مکرر نیز به کار میره و به همین دلیل عوارضی نداره. این مقاله را درباره لابیاپلاستی با لیزر مطالعه کنید.

8: S.U.J M:سلام خسته نباشید هزینه پکیج ((-لابیاپلاستی و تزریق چربی و...)چقد میشه محدودیت سنی نداره؟

سلام باید 18 سال به بالا باشید. برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

9: تهمینه:سلام خانم دکتر فرمودین لیزر موهای زاید با عمل لابیا همزمان انجام نمیشود .من الان جلسه سوم لیزر هستم باید منتظر بمونم تا جلسات لیزرم کامل بشه بعد برای عمل اقدام کنم؟

سلام بله بهتره صبر کنید.

10: سهیلا:تنگی واژن برا سن ۲۸ سال بعداز دوتا زایمان طبیعی قابل برگشت هست؟و چقدر هزینه داره ؟

سلام اگه دیگه زایمان نداشته باشید قابل برگشت نخواهد بود. هزینه تنگی واژن فقط با معاینه قابل بارورد هست چون بستگی به بافت واژن و میزان گشادی داره.

11: الهه:سلام خانم دکتر عزیز لطفا شماره تماس مطب و آدرس رو اعلام بفرمایید .

شماره های تماس با مطب

021-44463475

09909236065

12: Elin:سلام خسته نباشید. من یه سوال داشتم من 20 سالمه و حدود یک سالی میشه که موهای زائد واژن رو لیزر کردم. با این وجود مشکلی برای این عمل دارم؟

سلام خیر هیچ مشکلی نیست.

13: معصومه:مقاله بسیار جامع و روشن بود

خوشحالم که براتون مفید بوده.

14: نرگس :سلام خانم دکتر من تو منزل راحت نیستم ایا این جراحی طوری هست که خودم از پسش بر بیام و عنوان نکنم؟ یا نیاز به مراقبت خاصی داره و در هر صورت خانواده متوجه میشن؟

سلام بله نیاز به مراقبت خاصی نداره و دیگران نیازی به دونستن این موضوع ندارند.

15: zohre:ایا برای انجام این عمل اجازه همسر لازمه

سلام خیر نیازی به اجازه ایشون نیست.

16: شراره:بخاطر كمبود وقت و مشغوليت هاي كاري ، علاقه دارم كه لابيا پلاستي رو همراه با تزريق چربي به واژن انجام بدم امكان پذيره ؟؟

سلام بله مشکلی نیست و این کار به راحتی قابل انجامه. میتونید از قبل با منشی مطب هماهنگ کنید.

17: منا:سلام من زایمان طبیعی سختی داشتم خودم هم ساکن شهرستان کلیبراذربایجانشرقی هستم.وپارگی دارم .همیشه عفونت دارم.میشه لطفاقیمت عمل روبه مابگید؟متاسفانه تهران نمیتوانم بیام اما میخواهم توتبریزبرم دکتر‌ولی ازقیمت خبری ندارم

سلام برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

18: ترانه:سلام. من دو سال پیش عمل واژن انجام دادم. ولی حالا باردار هستم . آیا باز هم میتونم طبیعی زایمان کنم؟

سلام اگه منظورتون از عمل واژن، لابیاپلاستی است بله مشکلی برای زایمان طبیعی نیست.

19: سهيلا :امكان انجام عمل لابياپلاستي و تنگ كردن كامل واژن در يك مرحله امكان پذير هستش؟

سلام بله هر دوی این جراحی ها رو به راحتی میشه در یک جلسه و با بی حسی موضعی انجام داد.

20: زهرا نایینی:سلام. میشه راجع به قسمت عانه هم توضیح بدید. من در اون قسمت چربیه زیادی دارم و خیلی برجسته هست. میخاستم ببینم‌میشه عمل کرد؟

سلام بله این کار نیز قابل انجام هست.

21: الهه:برای لابیاپلاستی هزینش چقدره؟من تو سایت سپیدیار خوندم که هزینه ی هر دکتر متفاوت هست.حدودا چند روز بعد از عمل بهبود پیدا میکنم؟

سلام عزیزم. برای اطلاع از هزینه لابیاپلاستی با مطب تماس بگیرید یا در واتساپ به شماره 09909236065 پیام بدید تا مشاور مطب راهنمایی تون کنند. بعد از عمل دور روز استراحت نیازه و اگر شاغلید، بهتره تا پنج روز بعد از عمل لابیاپلاستی سر کار نرید. در مورد مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی مقاله داریم داخل سایت که می تونید اونو رو بخونید. 

22: فرزانه:سلام آیا در لابیاپلاستی کل لابیا برداشته میشود؟ یا بستگی به تکنیک و اندازه تیرگی لابیا دارد؟

سلام. عزیزم یکی از مهمترین هدفهای عمل لابیاپلاستی، زیباسازی ناحیه تناسلیه. پس بستگی به شکل و فرم لابیاهای شما باید طراحی صورت بگیره و اون مقدار از لابیا برداشته میشه که دفرمگی لبه ها رفع و شکل واژن زیباتر شه. در این مورد در جلسه مشاوره قبل از عمل کامل صحبت می کنیم.

23: شیخ دیاباته:عمل زیبایی آلت مردان هم هست؟؟؟؟؟

به متخصصین اورولوژی باید مراجعه کنید.

24: شادی:سلام خانم دکتر من شاغلم و خیلی برام مهمه برای لابیاپلاستی حتما بتونم بعد یک هفته برم سر کار.تو سایت شما و نی نی سایت و سپیدیار و دکتای دیگه خوندم بعد یک هفته مشکلی نداره برم.شما نظرتون چیه؟بعد یک هفته اوکی هست؟

سلام. عزیزم معمولا مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی دو سه روز بیشتر طو نمیکشه. یک هفته دیگه حداکثر مدتی هست که شما نیاز دارید در خانه استراحت کنید. پیشنهاد میکنم مقاله مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی رو بخونید.

25: ....:سلام من یک‌ لبه واژنم بزرگتر از لبه دیگر است آیا را درمانی هست؟

سلام. بله عزیزم برای درمان تقارن لابیاها از عمل لابیاپلاستی استفاده می کنیم.

26: فاطمه:سلام من ۲۲ سالمه تا قبل از بیست سالگی نامتقارن بود بعدش جفتش بزرگ شد رفتم برای عمل اما دکتر گفت نباید این عمل رو انجام بدم روی حس اون ناحیه تاثیر میزاره و بهتر اول ازدواج کنم بعد این عمل رو انجام بدم الان دوباره این موضوع داره اذیتم میکنه و مجرد هستم نظر شما چیه؟

سلام. خیلی از دخترهای مجرد برای لابیاپلاستی به مرکز ما مراجعه می کنند و لابیاپلاستی برای دختران منعی نداره. لبه های مینور واژن فاقد عصبهای جنسی هستند و این عمل هیچ تاثیر منفی روی حس جنسی نداره. اتفاقا برعکس، اگر عمل به درستی انجام شه و زیر نظر جراح با سابقه انجام شه، زیبایی ناحیه تناسلی باعث افزایش اعتمادبنفس و بهبود رابطه جنسی در خانمها هم میشه. پیشنهاد میکنم مقاله فواید و مزایای لابیاپلاستی رو در سایت بخونید.

27: نازی:سلام خانم دکتر من یه هفته از پریودیم میگذره و پریود نشدم زیره شکمم درد داره و سینه هام سفت شده دو بار هم بی بی چک گذاشتم منفی شد احتمال داره باردار باشم و نشون نداده باشه؟

عزیزم جواب منفی بیبی چک قابل اعتماد نیست. بهتره با مراجعه به پزشک، تست خون بارداری بدین.

28: زهرا:سلام من ۱۵ سالمه متاهل تواین ماه اقدام ب بارداری کردم دردشدیدزیرناف ترشحات داشتم الان لکه بینی نارنجی رنگ دارم

عزیزم بارداری زیر 17 سال خطرناکه و باید حتما زیر نظر متخصص و با مشورت با دکتر زنان انجام شه. حتما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

29: Han:امکان عمل برای دختر های باکره هم وجود داره؟

بله عزیزم. لبیاپلاستی برای دختران باکره منعی نداره. الان خیلی از دخترخانمهای مجرد به دلایل زیبایی یا پزشکی به مرکز ما مراجعه می کنند و این عمل براشون انجام میشه.

30: م م:سلام ببخشید یه دختر ۱۶ ساله ک بلوغ زودرس داشته و میخواد توی این سن عمل لابیا انجام بده وآیا امکان رشد دوباره لابیاها هست بعد عمل

سلام. عزیزم نیازه مراجعه کنید و تست هورمونی بدین تا مطمئن شیم دوران بلوغ رو پشت سر گذاشتید. برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره واتساپ 09909236065 پیام بدین.

31: ارتین:ببخشید منم این مشکل و دارم خواستم بدونم اگ بخوام ازدواج کنم مشکلی ک بوجود نمیاد مثلا همسرم ناراضی باشه یا نتونم باردار شم یا ... اگ جواب بدین ممنون میشم چون سر این موضوع همه خاستگارامو رد کردم

سلام. عزیزم متوجه نشدم درست. منظورتون اینه الان اگر عمل کنید در آینده مشکلی پیش نمیاد؟ خب نه. این یک عمل زیبایی و در مواردی درمانی هست و انجام اون برای دخترخانمها بلامانع هست. لابیاپلاستی هیچ مشکلی برای بارداری ایجاد نمی کنه.

32: Fati:این عمل با بیهوشی کامل هم میشه انجام بشه ؟

سلام. عزیزم بیهوشی عوارض زیادی برای بدن داره. البته بیهوشی درجه بندی داره و میشه در کلینیک و تحت نظر متخصص بیهوشی انجام داد. اما شخصا این کار رو اصلا توصیه نمی کنم. ما عمل زیبایی واژن رو در مطب یا کلینیک جراحی و طی چند مرحله بیحسی موضعی انجام میدیم. کاملا بدون درد هست و شما از این بابت نگرانی نداشته باشید. برای مشاوره بیبشتر به واتساپ 09909236065 پیام بدین.

33: زهرا:بعد از انجام عمل قابل تشخیص هست ک فرد عمل زیبایی انجام داده

سلام. اگر عمل لابیاپلاستی به خوبی انجام شه، جای بخیه باقی نمی مونه و کاملا نچرال بنظر میاد. ما در مرکزمون از نخهای مخصوص جذبی استفاده می کنیم که دیگه نیازی بهخ کشیدن بعد از عمل نداره. میتونید عکسهای بعد از عمل لابیاپلاستی رو در مطب تشریف بیارید و مشاهده کنید.

34: سحر:سلام ببخشید اصلا از کجا میشه فهمید که لابیای مینور از ماژور بزرگتره؟ چون خب دیده که نمیشه حسی هست؟

سلام. لابیای مینور به لبه های بیرون آمده واژن گفته میشه. اما لابیای ماژور به اون قسمت بین واژن و کشاله ران میگیم. کاملا با هم فرق دارند.

35: سارا نظری:باسلام خدمت شما من یک دختر هستم ولی خب این مشکل نامتقارن بودن و بزرگ شدن واژن واقعا برام عذاب آوره آیا بااین عمل مشکلی برای باکرگی ایجاد نمیشه؟؟؟؟؟

سلام. عزیزم لابیاپلاستی روی بخش بیرونی واژن انجام میشه و مشکلی برای بکارت به وجود نمیاد. در این خصوص میتونید مقاله لابیاپلاستی در دختران را مطالعه کنید.

36: آیناز:سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و منظم پریود میشم و لبه های داخلی واژنم بزرگ هستن میتونم اقدام ب عمل کنم ؟؟ پیش ی دکتر هم رفتم گفتن میتونم

سلام .نه عزیزم. الان برای عمل لابیاپلاستی زوده. بهتره تا هفده یا هیجده سالگی صبر کنید. باید بلوغ کامل شده و رشد لبه های مینور متوقف بشه تا در آینده مججدا نیازمند عمل زیبایی نباشید.

37: ساینا:سلام خسته نباشید من ۲۰سالمه و میخوام قبل ازدواجم عمل کنم برای زیبایی واژن و باکره هستم ایا امکان داره و صدمه ایی به پرده نمیزنه ؟و اینکه من از تبریز میخوام بیام ۱روزه انجام میشه؟

سلام نه عزیزم. عمل زیبایی واژن روی بخشهای بیرونی واژن انجام میشه و آسیبی به پرده بکارت نمیخوره. مقاله لابیاپلاستی برای دختران رو در همین سایت حتما بخون. و بله یک روزه می ونید برگردید تبریز. بهتره برای هماهنگی هاش به مشاور واتساپ به شماره 09909236065 پیام بدین.

38: ساینا:و این که یادم رفت بپرسم درد هم داره ؟

عزیزم از اونجایی که عمل جراحی هست بله بعد از عمل یکی دو روز جای عمل میسوزه که دردش با بروفن و پک یخ قابل کنترله. اما حین عمل چند مرحله بیحسی موضعی انجام میشه و هیچ دردی احساس نمی کنید.

39: سارا:سلام میخواستم بدونم که برای تزریق چربی از خودِ شخص چربی رو ساکشن میکنن ، آیا در این کار احتمال آمبولی کردن هست؟؟؟ و یه سئوال دیگه اینکه اگر شخص لاغر باشه چطوری از خودِ شخص چربی ساکشن میکنن؟؟؟

سلام عزیزم. بله چربی رو از بدن خود شخص برمیداریم. هیچ مشکلی مثل آمبولی هم ایجاد نمیشه بخصوص که به پزشک ماهری در این زمینه مراجعه کرده باشی. افراد لاغر هم چربی بدن خودشون رو دارن که البته کیفیتش خیلی بالاتره. 

40: &:من ترمبم بکارت انجام دادم الان روز چهارکمه خیلی درد همراه با خارش دارم علت چیه نگرانم؟

با پزشکی که جراحی شما رو انجام دادند تماس بگیرید.

41: نگین:من 15ساله هستم و عید می‌خوام ازدواج کنم خیلی خجالت میکشم از ظاهر واژنم میشه این عمل رو زودتر انجام بدم توی این سن؟

نه این جراحی رو برای زیر 18 سال انجام نمیدن چون شما در دوران بلوغی نتیجه عمل تغییر میکنه. برای اطلاعات بیشتر مقاله عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است رو بخونید.

42: مژگان:سلام من قبل دیروز عمل کردم .نه خونریزی داشتم و نه درد. فقط این پوست کنار واژنم نبوده که الان زیاده. با دکتر تماس گرفتم گفتن افتادگی رحم داری. میشه یهویی یک روزه اینطور چیزی را به چشمم ببینم؟

سلام عزیزم به افتادگی رحم ربطی نداره. باید معاینه بشید تا مشخص بشه مشکل چیه

43: atefe:سلام عمل تنگ کردن واژن هم برای خانم ها احساس رضایت بیشتری داره در رابطه جنسی و هم اقایون؟من بخاطر همسرم میخوام این عمل رو انجام بدم.آیا تاثیری زیادی داره؟

سلام. بله عمل تنگ کردن واژن باعث میشه هم لذت جنسی شما بیشتر بشه و هم همسرتون.

44: Sahel:سلام خانم دکتر خسته نباشید شاید واسه گفتن این حرفم بچه باشم ولی الان من ۱۴ سالمه و این مشکل رو دارم میتونم عمل رو انجام بدم یا نه؟ بعد برای عمل بیهوشی میکنید یا بی حسی

سلام عزیزم شما زیر 18 سال هستی نمی تونی این جراحی رو انجام بدی و باید تا 18 سالگی صبر کنی چون هنوز لابیاها در حال رشد هستند. برای جراحی هم از داروهای بی حسی استفاده میشه.

45: Negar:سلام ببخشید امکانش هس فقط از لایه های بیرونی واژن مقداری برش داد؟چون شکل بدی داره!و سوال بعدیم اینکه اینکه داخل واژن معلوم باشه یک نقصه؟یعنی باید لایه های بیرونی بپوشوننش؟

سلام. بله، لابیاهای بیرونی رو هم میشه برش زد که بهش میگیم لابیاماژور پلاستی. بیرون زدگی لابیای مینور از ماژور یه نقص یا بیماری نیس ولی از نظر جنبه زیبایی لابیای بیرونی باید کاملا لابیای داخلی رو بپوشونه. خیلی از خانمها به این دلیل لابیاپلاستی رو انجام میدن که به زیبایی واژن و افزایش اعتماد به نفسشون کمک می کنه.

46: Alame:سلام..بزرگ‌ بودن لابیا مینور میتونه بعد از ازدواج مشکل ساز شه؟؟مثلا همسر ایندم با دیدنش ممکنه بدش میاد ‌‌حس جنسیش کن شه؟

سلام. چون لابیا مینور بزرگ موقع رابطه جنسی زیاد دچار اصطکاک میشه خیلی از خانم ها موقع نزدیکی احساس درد و سوزش دارند. برای کوچک کردن لابیا مینور روشهای جراحی و غیر جراحی وجود داره که بعد از معاینه وضعیت لابیاها میشه روش درمان رو مشخص کرد.