عمل پرینورافی (تنگ کردن واژن)

عمل-پرینورافی-دکتر-متین-ذاکرین

در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی کامل از جراحی پرینورافی (تنگ کردن واژن) به شما ارائه کنیم. این مطلب، به مرور و درطول زمان، تکمیل و اطلاعات جدید به آن اضافه می شود.
جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. کافی ست روی سرفصل موردنظر کلیک کنید.


فهرست
مقدمه ای در مورد پرینورافی و تنگ کردن واژن
عمل پرینورافی چیست؟
چه کسانی کاندیداهای اصلی عمل پرینورافی هستند؟
چه کسانی نباید عمل پرینورافی را انجام دهند؟
اقدامات قبل از انجام پرینورافی
نحوه انجام عمل پرینورافی
نکات مراقبتی پس از عمل پرینورافی 
مدت ماندگاری عمل پرینورافی
آشنایی با مزایای جراحی پرینورافی
عوارض عمل پرینورافی 
هزینه عمل پرینورافی 

 

مقدمه ای در مورد پرینورافی و تنگ کردن واژن

عمل پرینورافی روشی است که در آن متخصص زنان به تنگ کردن واژن از طریق عمل جراحی اقدام می کند. همانطور که می دانید واژن بخشی از اندام تناسلی زنان است که مهمترین بخش در لذت بردن فرد از غریزه جنسی اش می باشد. ولی این بخش از بدن به مرور زمان با افزایش سن فرد، رابطه های جنسی متعدد، زایمان های طبیعی متعدد (که معمولا نیازمند ترمیم واژن بعد از زایمان هستند) و چاقی مفرط تغییر سایز می دهد. این تغییر سایز معمولا باعث شل و گشاد شدن آن می شود. این تغییرات به هر کدام از دلایل فوق که اتفاق بیفتد باعث تغییر در روند رابطه جنسی، نارضایتی زوج از روابط زناشویی و در نتیجه ایجاد مشکلات عاطفی و روانی برای زنان می شود.

گشاد شدن واژن باعث عدم رسیدن خانم به ارگاسم حین روابط زناشویی می شود.

این تغییرات باعث می شود که فرد مانند گذشته از روابط جنسی خود لذت نبرد و همچنین باعث نارضایتی شریک جنسی او نیز می شود. امروزه با پیشرفت علم راهکارهایی برای این مشکل وجود دارد، از جمله آنها می توان به واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن با نخ و پرینورافی اشاره کرد. 

بیشتر بخوانید: تنگ کردن واژن بدون جراحی 

 

عمل پرینورافی چیست؟

پرینورافی در حقیقت یک عمل جراحی ترمیمی و زیبایی است که در آن مناطق آسیب دیده واژن اصلاح می شوند. این عمل موجب تنگ شدن واژن می شود و با اصلاحاتی که بر روی واژن انجام می دهد، در واقع یک نوع جوانسازی در این ناحیه از بدن صورت می گیرد. در صورتیکه قصد جوانسازی واژن خود را در روشهای غیرجراحی دارید می توانید از روش جوانسازی واژن با لیزر و یا تنگ کردن واژن با آر اف استفاده کنید.

عمل پرینورافی به صورت کلی باعث کاهش سایز و زیبا سازی واژن می شود. عمل پرینورافی باعث بهبود مشکلات روانی و عاطفی ناشی از عدم رضایت جنسی فرد شده و باعث می شود لذت جنسی فرد در روابط جنسی بالا برود.

جراحی-پرینورافی

خانم دکتر متین ذاکرین پیشنهاد می کنند چنانچه خانمها از روابط جنسی خود راضی نیستند، می توانند این عمل را که عمل سبکی محسوب می شود و در نیم تا یک ساعت انجام می شود در برنامه خود قرار دهند. نکته مهم این است که همزمان با پرینورافی شما می توانید روشن سازی واژن و تزریق ژل در لبه های واژن را هم انجام دهید که تاثیر شگفت انگیزی در روابط جنسی شما خواهد داشت. 

 

چه افرادی کاندیداهای اصلی عمل پرینورافی هستند؟

• افراد با سن بالا
• افرادی که زایمانهای طبیعی متعددی داشته اند.
• افرادی که به دلایل ژنتیکی بافت واژن آنها دچار شل شدگی شده باشد.
• افرادی که خود وشریک جنسی شان از میزان تنگی واژن رضایت کافی ندارند.
• افرادی که ارگاسم جنسی آنها دچار مشکل شده است.
• افرادی که به دلیل گشاد شدن واژن، دچار عفونت های زیاد واژن و رحم می شوند. 

 

چه کسانی نباید عمل پرینورافی را انجام دهند؟

• افرادی که باردار هستند و افرادی که تا سه ماه آینده قصد باردار شدن دارند.
• افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف می باشد.
• افرادی که دارای بیماری های خاص هستند.
• افرادی که دارای حساسیت های خاص هستند (با نظر پزشک). 

 

اقدامات قبل از انجام پرینورافی

• فرد باید آزمایشات انعقاد خون و پاپ اسمیر را انجام دهد.
• عفونت های باکتریایی و قارچی فرد باید قبل از انجام عمل درمان شود تا از عفونت های بعد از عمل جلوگیری شود.
• فرد باید چک شود تا از نظر هورمونی مشکلی نداشته باشد.
• فرد از نظر وضعیت روحی و روانی باید آمادگی عمل را داشته باشد.
• فرد باید اطلاعات کامل و دقییق از این عمل را داشته باشد و سپس اقدام به انجام آن کند. 

اقدامات قبل از انجام پرینورافی

 

نحوه انجام عمل پرینورافی

این عمل با یک بیهوشی عمومی ساده یا بی حسی موضعی آغاز می شود. سپس دیواره های پشتی واژن به یکدیگر نزدیک و سپس وصل می شوند و به این ترتیب باعث کوچک شدن سایز واژن می شود.
این عمل تا عمق واژن پیش نمی رود و حداکثری عمقی که نفوذ می کند عمق 2 تا 3 سانتی متری واژن است.
حداکثر زمانی که این عمل طول می کشد حدود یک ساعت است.
دردهای بعد از انجام عمل بسیار اندک و با تجویز مسکن ها قابل کنترل هستند. بهبودی پس از عمل سریع می باشد و فرد پس از مدتی کوتاه می تواند فعالیت های عادی خود را ادامه دهد. 

 

نکات مراقبتی پس از عمل پرینورافی 

مهمترین نکات مراقبت های بعد از عمل تنگی واژن عبارتند از:

• استراحت به مدت 5 تا 7 روز برای التیام کامل زخم ها
• عدم برقراری رابطه جنسی به مدت 6 تا 8 هفته
• کم کردن حرکات و فعالیت های شدید برای جلوگیری از کشیدگی زخم ها و پاره شدن بخیه ها
• انجام بعضی از حرکتهای ورزشی جهت قدرتمندتر کردن عضلات لگنی مانند یوگا، شنا و دراز نشست
• جلوگیری از یبوست و مصرف داروی ملین برای کم کردن فشار بر دیواره واژن
• مصرف دقیق و به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک
• خشک و تمیز نگه داشتن محل جراحی 

 

مدت ماندگاری عمل پرینورافی

عمل پرینورافی یا تنگ کردن واژن جزء عمل های زیبایی است که ماندگاری خیلی طولانی دارد. اگر قصد دارید دوباره باردار شوید، بهتر است برای طولانی تر شدن ماندگاری این عمل، پرینورافی را تا بعد از آخرین زایمان خود عقب بیندازید. چون نتیجه عمل پرینورافی تنها در صورت بارداری و زایمان و بالا رفتن سن تغییر می کند. 

 

آشنایی با مزایای جراحی پرینورافی

• افزایش اطمینان به نتیجه جراحی.
• همزمان می توان روشن سازی واژن و تزریق ژل به واژن را هم با آن انجام داد.
• دوره درمان و بهبودی آن کوتاه مدت است.
• عوارضی مانند تورم و خونریزی در ناحیه عمل وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ویژگیهای بهترین جراح زیبایی زنان 

 

عوارض عمل پرینورافی

• ایجاد عفونت در صورت عدم رعایت بهداشت بعد از عمل.
• در صورت تنگ شدن بیش از حد واژن در هنگام رابطه جنسی، نزدیکی می تواند دردناک باشد.
• جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله عوارض پرینورافی را بخوانید. در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است.

عوارض عمل پرینورافی

برای داشتن یک واژن تنگ و لذت بردن از روابط زناشویی ما به شما خانم دکتر ذاکرین را پیشنهاد می دهیم. ایشان با انجام دهها عمل زیبایی، تجربه خوبی در این زمینه دارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید. 

 

هزینه عمل پرینورافی

قیمت عمل پرینورافی بستگی به گشادی واژن دارد و برای افراد مختلف متفاوت است. هر چه شدت گشادی واژن بیشتر باشد، زمان بیشتری برای تنگ کردن واژن نیاز است. مهارت پزشک، محل جراحی (کلنیک، بیمارستان و ...)، شهر، درخواست سایر جراحی های زیبایی همراه پرینورافی (روشن سازی واژن، لابیاپلاستی و ...) نیز از دیگر فاکتورهای موثر بر هزینه عمل پرینورافی هستند. با مراجعه به پزشک و بعد از معاینه می توانید از هزینه پرینورافی مطلع شوید.


ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: ندا:سلام خانم دکتر من یک ضایعه به اندازه یه بند انگشت درابتدایی واژن دارم رفتم دکتر گفتن کیست هستش،گفتن که برم وبا عمل پرینه رافی بردارن.لطفا راهنمایی کنین چون واقعا نگرانم،آیا من این عمل انجام بدم یانه؟

سلام. عزیزم من که معاینه نکردم و دقیقا نمیدونم چه کیستی منظورشون بوده چون همونطوری که می دونید انواع مختلفی از کیست های واژن وجود داره. با این حال به فرض اینکه ضایعه گوشتی باشه و تشخیض پزشک درست باشه، یکی از روشهایی که انجام میدیم همین عمل پرینورافی هست و بنظرم قبل از اقدام به عمل، اول به یک متخصص دیگه نشون بدین و بعد تصمیم بگیرید.

2: فرزانه شریفی:سلام خانوم دکتر من میخواستم ببینم اگه من دوسال تقریبا ماهی یکبار رابطه جنسی از جلو داشته باشم بعدش هم با روش های تنگ کردن با نخ و غیره واژن من قابل ترمیم هست یا خیر..من میخوام واسه این عمل به شما مراجعه کنم اما نمیدونم بعد این تعداد رابطه جنسی ام بشه کاری کرد یانه میشه راهنماییم کنیو ممنون????

سلام. بله عزیزم قابل ترمیمه و میشه با یه جراحی خوب، نتیجه بسیار خوب و مثبتی ایجاد کرد.

3: مرییم:سلام وقت بخیر.من ۴ روز قبل جراحی تنگ کردن واژن و ترمیم بکارت و باهم انجام دادم.بعد از ۴ روز احساس خارش دارم درقسمت جراحی????کپسول سفالکسین هم استفاده میکنم...بعد هر دستشویی با سرم شستشو خودم رو میشورم ...با سشوار هم خشک میکنم....خون آبه و ترشخات هم دارم اما زیاد بوی بدی ندارند اصلا...از کجا بفهمم که علت خارش عفونت هست یا خوب شدن زخمها؟

سلام. اگر ترشحات بوی بدی ندارن به احتمال خیلی زیاد مورد جدی نیست. همین نکاتی که گفتین رو رعایت کنید و اگر این حالت بیشتر از سه روز ادامه داشت برای معاینه بخیه ها به جراحتون مراجعه کنید.

4: سارا:سلام من عمل تنگ کردن واژن با ترمیم بکارت انجام دادم الان ۴ هفته از عملم میگذره ولی ۲ روزه خارش شدید با ترشح کمی زرد رنگ دارم مدام لباس زیرمو عوض میکنم از ژل شستشو استفاده میکنم حتی هر ۱۲ ساعت قرص ایتروکونازول و سیپروفلاکساسین استفاده میکنم .به نظر شما مشکل چیه.

سلام عزیزم. اگه ترشحاتت بوی بدی نداره و بعد از دو سه روز علائمت برطرف شد که مسئله ای نیست. حتما مراقبتهای بعد از عمل تنگ کردن واژن رو دقیق رعیات کنید. ولی اگه ترشحات بو دارن یا ادامه پیدا کرد علائمت به جراحت مراجعه کن تا بخیه هات رو چک کنه.

5: سمانه:وقتتون بخیر. میخواستم بدونم بخیه های عمل پرینه داخلیه یا برش پوستیه؟

سلام ممنون. بستگی به شدت پارگی پرینه داره. اگه سطحی باشه و کم، بخیه ها هم سطحیه ولی اگه پارگی زیاد و عمقی باشه مجبورن بخیه ها را عمیق تر بزنن.

6: nahal:سلام خانوم دکتر بنده میخواستم بدونم که ایا عمل پرینورافی ۱۱ سال بعد از زایمان میتونه دلیل زایمانی داشته باشه یا دلیلش روابط متعدده ؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام عزیزم. نه به روابط متعدد ارتباطی نداره. گشادی واژن بیشتر به خاطر بالا رفتن سن، بارداری و زایمانهای طبیعیه.

7: مریم:سلام خسته نباشید ببخشید من 16 روزه این عمل و انجام دادم ولی بعد 14روز که نزدیکی داشتم خونریزی دارم علتش چیه و تا کی اینجوری ام؟ و اینکه عمل سفید سازی هم انجام دادم ولی بعد اینکه حسابی زخم شد و زخماش ریخت کوچیکترین تغییری احساس نکردم

سلام. تا جوش خوردن زخمها و بهبودی کامل نباید نزدیکی داشته باشید برای همین دچار خونریزی شدین. تا بهبودی کامل دیگه رابطه نداشته باشید و بهتره پزشکتون معاینه تون کنند. برای سفید کردن واژن هم از جلسه دوم یا سوم میتونید تاثیرش رو ببنید.

8: مریم:من بعد از زایمان واژن ام پاره شده الان تقریبا دو ساله شوهرم ازین قضیه خیلی ناراحته میخوام بپرسم قابل بخیه زدن وجراحی است

سلام. بله قابل درمانه. پرینه پلاستی انجام بدید تا پارگی ها بخیه بخوره والبته طوری انجام میشه که زیبایی ظاهر واژنتون برمیگرده.

9: همتا:با سلام من چهل روزه زایمان کردم آیا بعد چه مدت میتوانم عمل زیبایی انجام دهم و این که برای زایمان بعدیم مشکلی پیش نمیاد

سلام. دقیقا نگفتید چه جراحی مد نظرتون هست ولی فکر میکنم منظورتون لابیاپلاستی باشه. باید التهاب و ورم واژن کاملا از بین بره تا بتونید جراحی کنید. معمولا 3 تا 6 ماه بعد میشه جراحی کرد. با زایمان های بعدی هم عمل جراحی زیبایی واژن شما بهم نمیخوره.

10: فرخنده:سلام وقت بخیر خانم دکتر گرامی،عارضم بنده مادر دو فرزند هستم و ۲۴ سال سن دارم من در ۲۲ سالگی به دکتر زنان مراجعه کردم و با گفته ایشان که دچار پارگی رحم شده ام مجبور به تن دادن به عمل پارگی رحم شدم ولی ایشان بنده را عمل پرینورافی کردن و بطوری که بنده فرزند دومم را به صورت سزارین وضع حمل کردم ولی تا کنون در رابطه جنسی به هیچ وجه درک درستی از این رابطه بخاطر درد شدید نداشته ام حال خواستم از حضرت عالی مشورتی در این رابطه کسب نمایم کماکان از لطف شما سپاسگزارم

سلام. باید معاینه بشید چون با این توضیحات و بدون معاینه نمیشه نظری داد. دلایل مختلفی برای درد موقع نزدیکی وجود داره که باید بررسی بشه. پیشنهاد می کنم هر چه زودتر به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

11: یلدا:سلام .ایا می توانیم بعد از عمل به پهلو بخوابم؟

سلام. بله هیچ مشکلی نداره.

12: شهرزاد:سلام خسته نباشید من عمل ترمیم بکارت انجام دادم بعد از دو ماه از گذشت عمل .نزدیکی کردم و هنگام دخول درد شدیدی داشتم دلیلش چیه خیلی نگرانم که بقیه سکس هام با درد باشه دیگه

سلام. نه عزیزم طبیعیه. بعد از هایمنوپلاستی، در اولین نزدیکی، پاره شدن پرده درد بیشتری نسبت به قبل داره و هیچ مشکلی نداره.