تنگ کردن واژن با آراف (RF)

تنگ کردن واژن با RF

به دلایل متعددی علائم گشادی واژن در خانم ها بروز می کند. گشادی واژن مشکلات متعددی را برای بانوان به همراه دارد. یکی از این مشکلات کاهش لذت و میل جنسی زنان و مشکلات زناشویی است. خوشبختانه این عارضه قابل درمان است. تنگ کردن واژن به روش های مختلفی انجام می شود. در این مقاله قصد داریم به یکی از بهترین روش های تنگ کردن واژن یعنی آر اف بپردازیم. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از این فهرست استفاده کنید.


فهرست
علت گشاد شدن واژن چیست؟
عوارض گشادی واژن
راههای درمان گشادی واژن
تنگ کردن واژن با آر اف
مزایای تنگ کردن واژن با آر اف
سایر کاربردهای آر اف واژن
دوره نقاهت بعد از تنگ کردن واژن با آر اف
جلسات تنگ کردن واژن با آر اف
تکرار سالیانه تنگ شدن واژن با آر اف
رابطه جنسی و تنگ شدن واژن با آر اف
سن تنگ کردن واژن با آر اف
هزینه تنگ کردن واژن با آر اف
سخن پایانی 

 

علت گشاد شدن واژن چیست؟

ضعیف شدن عضلات کف لگن به مرور زمان ضعف شده و فرد دچار شلی و گشادی واژن می شود. دلایل گشاد شدن واژن عبارتند از:

زایمان طبیعی متعدد
• بالا رفتن سن
• یائسگی
• تغییرات هورمونی
• کاهش یا افزایش وزن

رابطه جنسی در هنگام مقاربت باعث گشادی واژن می شود اما برای طولانی مدت تاثیری در خاصیت ارتجاعی واژن ندارد. بنابراین داشتن روابط جنسی نمی تواند از دلایل گشادی واژن باشد. 

 

عوارض گشادی واژن 

گشاد شدن واژن می تواند باعث بی میل جنسی زنان، مشکلات زناشویی، خشکی واژن و بی اختیاری ادرار در زنان شود. همچنین زنانی که دچار گشادی واژن هستند، از عفونت های واژینالی مکرر رنج می برند. 

عوارض گشادی واژن

 

راههای درمان گشادی واژن

برای درمان گشاد شدن واژن روش های مختلفی وجود دارد. روش هایی که برای تنگی دهانه واژن به کار می روند، عبارت است از:

• تنگ کردن واژن با ورزش: می توانید با انجام ورزش کگل، عضلات کف لگن را تقویت کنید. این راه درمان طولانی است و درمان قطعی به خصوص برای درجات زیاد گشادی واژن به حساب نمی آید.

• واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با جراحی: برای تنگی دهانه واژن در روش واژینوپلاستی از جراحی استفاده می شود که بعد از آن باید 1 هفته استراحت کنید. همچنین 4 تا 6 هفته بعد از جراحی نمی توانید نزدیکی داشته باشید. این روش را چندان توصیه نمی کنم زیرا روش های دیگری نیز برای درمان قطعی گشاد شدن واژن وجود دارد.

• تنگ کردن واژن با لیزر: از لیزر مونالیزا تاچ برای تنگ کردن واژن با لیزر استفاده می شود. لیزر به تحریک کلاژن سازی، باز گرداندن استحکام واژن، برگرداندن خاصیت ارتجاعی و جوانسازی واژن استفاده می شود. این روش یک درمان سریع و قطعی برای تنگی دهانه واژن است.

• تنگ کردن واژن با آر اف (RF): در این روش از rf واژن برای تنگ شدن واژن استفاده می شود. این روش درمان سریع و قطعی است. در ادامه این مقاله با روش تنگ کردن واژن با آر اف بیشتر آشنا خواهید شد.

• تنگ کردن واژن با نخ: در این روش از نخ برای تنگی دهانه واژن استفاده می شود. دوره نقاهت بعد از این عمل کوتاه است. این عمل تنگ کردن واژن به کمک نخ های لیفتینگ انجام می شود. تنگ کردن واژن با نخ بدون خونریزی و سرپایی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: عمل پرینورافی (تنگ کردن واژن)

درمان گشادی واژن

اگر دچار گشادی واژن هستید، می توانید برای درمان آن به خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. دستگاه آر اف هم اکنون به عنوان یکی از روشهای اصلی برای درمان گشاد شدن واژن در خانمها به کار می رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمائید. 

 

تنگ کردن واژن با آر اف 

در این روش از دستگاه آر اف و امواج رادیوفرکانسی آن استفاده می شود. این امواج باعث افزایش گردش خون در واژن می شوند. در نتیجه ی گرما و افزایش خونرسانی در واژن، ساخت کلاژن و الاستین در واژن بیشتر شده و حالت ارتجاعی واژن و استحکام بافت آن بر می گردد. در واقع آر اف واژن باعث جوانسازی واژن نیز می شود.
این یک روش قطعی درمان گشاد شدن واژن بدون جراحی و به صورت غیر تهاجمی است که به صورت سرپایی انجام می شود. تنگ شدن واژن با آر اف بدون درد و خونریزی است و نیازی به بی حسی ندارد. 

 

مزایای تنگ کردن واژن با آر اف

استفاده از آر اف واژن نه تنها باعث درمان گشادی واژن و تنگ کردن واژن می شود، بلکه درمان با این روش مزایای دیگری هم دارد. به عنوان مثال:

درمان خشکی واژن
• رفع درد هنگام نزدیکی
• رفع آتروفی واژن
• ماندگاری بالای نتیجه درمان
• بدون درد
• جلوگیری از بروز عفونت قارچی و باکتریایی واژینالی مکرر در زنان
• نتیجه دهی سریع

همچنین تنگ شدن واژن با ار اف به افزایش حساسیت کلیتوریس، بهبود ارگاسم در زنان و نیز افزایش لذت جنسی در شوهران آنها کمک می کند. 

 

سایر کاربردهای آر اف واژن

آر اف واژن علاوه بر تنگ کردن واژن کاربردهای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. این کاربردها عبارتند از:

• بهبود بیرون زدگی مثانه
درمان افتادگی رحم
• کاهش علائم یائسگی در زنان
• کاهش چین و چروک های لابیاهای واژن
درمان واژینیسموس
• از بین رفتن سوزش و خارش واژن
• درمان عفونت باکتریایی، قارچی، کلامیدیایی و غیره

همچنین از آر اف واژن برای درمان بی اختیاری ادرار از نوع استرسی استفاده می شود. در بی اختیاری ادرار استرسی، ادرار شخص در اثر سرفه، خنده و ... نشت می کند. 

کاربردهای آر اف واژن

 

دوره نقاهت بعد از تنگ کردن واژن با آر اف

بعد از تنگ شدن واژن با آر اف، می توانید همان روز به کارهای عادی خود برگردید و نیازی به استراحت ندارید. در واقع نقاهت بعد از این درمان بسیار کوتاه است و نیازی به مراقبتهای بعد از عمل rf ندارد. 

 

جلسات تنگ کردن واژن با آر اف 

هر جلسه تنگ کردن واژن با RF حدود 30 دقیقه است. تعداد جلسات rf واژن 3 تا 6 جلسه است. تعداد جلسات بستگی به میزان گشاد شدن واژن دارد. جلسات درمان هر 4 تا 6 هفته یکبار انجام می شود. البته بسته به مشکل شما شاید نیاز باشد فاصله جلسات کمتر یا بیشتر شود. این مورد در معاینه مشخص خواهد شد. 

 

تکرار سالیانه تنگ شدن واژن با آر اف

کسانی که این درمان را انجام می دهند می توانند برای حفظ ماندگاری نتیجه عمل خود، دوره های سالیانه را انجام دهند. 

 

رابطه جنسی و تنگ شدن واژن با آر اف

برخلاف روش جراحی تنگی واژن، شما می توانید بعد از تنگ کردن واژن با آر اف رابطه جنسی داشته باشید. تنگ کردن واژن با آر اف باعث افزایش میل جنسی و لذت جنسی در خانم ها می شود و تاثیر مثبتی بر روابط جنسی زنان دارد. 

 

سن تنگ کردن واژن با آر اف

زنان از سنین 20 تا 70 سالگی می توانند برای تنگ کردن واژن با rf اقدام کنند. هیچ محدودیتی از لحاظ سنی برای انجام این عمل وجود ندارد. فقط این عمل برای دختران قابل انجام نیست و به بکارت آسیب می زند. 

 

هزینه تنگ کردن واژن با آر اف

هزینه تنگ کردن واژن با آر اف به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مثلا بعضی از خانمها همراه با این عمل مایل به انجام عمل هایی مثل لابیاپلاستی، هودکتومی، روشن سازی واژن و ... نیز هستند که به هزینه عمل تنگ کردن اضافه می شود. به علاوه هزینه شما به شهر، محل درمان (کلنیک یا مطب)، شدت گشادی واژن، پزشک متخصص، تعداد جلسات و غیره دیگر بستگی دارد. برای تعیین هزینه تنگ کردن واژن باید ابتدا معاینه شوید، سپس می توانید از هزینه های عمل خود اطلاع پیدا کنید.

هزینه تنگ کردن واژن با آر اف

اگر دچار گشادی واژن هستید، می توانید برای درمان آن با آر اف به خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات درباره هزینه تنگ کردن واژن با آر اف در تهران و دریافت وقت مشاوره با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمائید. 

 

سخن پایانی

زنان با افزایش سن و زایمان هایی که انجام می دهند، دچار گشادی واژن می شوند. گشادی واژن میل جنسی آنها را کاهش داده و مشکلاتی مثل عفونت مکرر و ... را به دنبال دارد. برای درمان گشاد شدن واژن روش های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین و موثرترین درمان ها، تنگ کردن واژن با ار اف است. درمان با این روش ماندگاری طولانی دارد و سریع نتیجه می دهد. درمان با این روش هیچ عارضه ای ندارد و دوره نقاهت بعد از آر اف واژن بسیار کوتاه است.

در صورتی که سوال دیگری در مورد تنگ کردن واژن با آر اف دارید، می توانید آن را از طریق بخش نظرات زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید. 

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: مژده:خانم دکتر ببخشید ۴ تا۶جلسه تمام بیشتر نیست

سلام. عزیزم فاصله بین جلسات چهار تا شش هفته است. البته شاید این فاصله کمتر یا بیشتر هم بشود. درمان گشادی واژن با آراف معمولا در سه یا چهار جلسه انجام می شود.

2: رامینه:سلام خانم دکتر. من تازه ازدواج کردم ولی از دوران عقد رابطه جنسی رو شروع کردم ولی دخول صورت نمیگرفت فقط در حد سر آلت.پرده بکارت من ارتجاعی دهانه اش باز هست با معاینه دکتر گفتن خیلی راحت میشه دخول صورت بگیره.. فقط یبار موفق شدیم اونم آلت تا نصف داخل واژن رفت. از اون موقع ب بعد نتونستم زمانی ک حواسم پرت هست مشکلی ندارم ب محض متوجه شدن ک فشار میاد عضلاتم سفت میشه . میشه راهنمایی کنین.. بخاطر این قضیه و اینکه هنوز دخول صورت نگرفته واقعا از لحاظ روحی بهم ریختم و تموم انرژی و شادابی مو از دست دادم

سلام عزیزم. به نظر میاد مشکل واژینیسموس داری البته برای اطمینان باید اول معاینه ت کنم. اگه واژینیسموس باشه که احتمالا هست نگران نباش چون کاملا قابل رفع شدنه و راههای مختلفی برای درمان واژینیسموس هست.

3: زی زی:با سلام خانم دکتر عزیز ،آیا آرف برای افتادگیهای رحم طوری که رحم از دهانه ی واژن قابل رویت هست تاثیری داره و باعث بالا رفتن رحم و مثانه میشه؟

سلام. نه عزیزم شما افتادگی درجه 3 دارید. برای درجات پایین تر RF جواب میده.

4: زوزى:سلام عذر ميخوام براى خانمى كه ٣٤ سالشه و زايمان هم نداشته و به دليل اختلالات هورمونى دچار خشكى واژن و گشادى شده، ليزر موناليزا بهتره يا آر اف؟؟؟

سلام. عزیزم باید معاینه تون کنم ببینم درجه آتروفی و خشکی واژن چقدره. اگر سطح واژن دچار خشکی شده باشه، لیزر خوبه. اما اگر لایه های عمیق تر واژن هم دچار آتروفی شدند باید از آراف براتون استفاده کنم.

5: زهرا:سلام خسته نباشید من بچه اول آوردم اگه خواسته باشم درمان کنم بعد بچه بعدیمم بیارم که مشکلی ندارع که باز درمان کنم؟؟ هر دفعه جواب میده

سلام. بله هیچ مشکلی نداره. این روش برای کسانی که بعد میخوان باردار بشن خیلی مناسبه. بعد از زایمان هم اگر واژن خیلی نیاز به تنگ کردن نداشته باشه میتونید دوباره آراف کنید. اگر نه که جراحی واژینوپلاستی رو باید انجام بدین.

6: حانیه:سلام‌دکتر من وقتی که رابطه جنسی دارم شوهرم میگه بدنتو سفت کن جون حس میکنم داخل واژنم تنگ نیستش و اینکه لذت جنسیم خیلی کمه هم من هم همسرم چیکار کنم ؟؟؟ و میخوام سریع تر به نتیجه برسم

سلام عزیزم. اگر مشکلتون شلی و گشادی خفیف واژن باشه با آراف واژینال میتونید عضلات کف لگن رو تقویت کنید و این مشکل گشادی واژن با دو الی سه جلسه آر اف حل میشه.