لیزر مونالیزا تاچ: فواید، عوارض و هزینه

در این مقاله سعی داریم به طور کامل به معرفی لیزر مونالیزاتاچ بپردازیم. سعی کرده ایم تا حد ممکن همه چیز را در این مقاله توضیح دهیم تا شما دوستان نیاز به منبع دیگری جهت آشنایی با لیزر مونالیزاتاچ نداشته باشید. جهت نوشتن این مقاله از نظرات و تجربیات خانم دکتر ذاکرین (جراح و متخصص زنان) بهره گرفتیم تا تمامی مطالب، قابل اطمینان باشند. جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.


فهرست
لیزر مونالیزا تاچ چیست؟
لیزر مونالیزا چگونه کار می کند؟
کاربردهای لیزر مونالیزا تاچ 
لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا
مزایای استفاده از لیزر مونالیزا تاچ
عوارض استفاده از لیزر واژینال
موارد منع استفاده از لیزر مونالیزاتاچ
آمادگیهای قبل از استفاده از لیزر
تعداد جلسات موردنیاز برای استفاده از لیزر
مراقبتهای پس از درمان با لیزر
نتایج استفاده از لیزر مونالیزاتاچ چگونه است؟
هزینه لیزر مونالیزا
سوالات پرتکرار در مورد استفاده از لیزر مونالیزا تاچ 

 

لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

بدون شک لیزر مونالیزا تاچ یکی از بی نظیرترین تکنولوژیهای روز دنیا در رشته زنان محسوب می شود. این روزها استفاده از لیزر واژن یا همان لیزر مونالیزا در مطبهای متخصصین زنان و جراحان زیبایی زنان، یک تجهیز لازم و ضروری محسوب می شود. این تکنولوژی به دلیل نتایج شگفت انگیزی که در روشن سازی واژن، لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، درمان مشکلات یائسگی، جوانسازی واژن و... دارد، متقاضیان بسیاری داشته و توانسته جایگزین تمامی روشهای قدیمی بشود.

در حال حاضر مطب خانم دکتر ذاکرین (جراح و متخصص زنان) مجهز به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاههای لیزرمونالیزا در دنیا می باشد. از این دستگاه برای درمان بسیاری از بیماریها می توان استفاده کرد که در ادامه مقاله در این باره توضیح خواهیم داد.

لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا ساخت شرکت DEKA ایتالیا بوده و پس از گذراندن تستهای مختلف و اثبات عملکرد مفید آن، موفق به اخذ تائیدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) شده است. این تکنولوژی هم اکنون دارای گواهی CE اروپا و وزارت بهداشت ایران هم هست و همه بدون تردید اختراع این دستگاه را دستاوردی بی نظیر در علم پزشکی زنان قلمداد می کنند. 

 

لیزر مونالیزا چگونه کار می کند؟

لیزر مونالیزا قادر است با استفاده از لیزر خاصی که به CO2 معروف است بسیاری از بیماریهای زنان را درمان کند و مشکلاتی را که در گذشته نیاز به سالها دارو گرفتن و یا عملهای جراحی داشته اند را به راحتی و با کمترین عوارض بهبود ببخشد.

این دستگاه مجهز به هندپیس (hand piece) های مختلفی است. با تعویض این هندپیس ها و اعمال تغییرات در فرکانس و شدت اشعه های لیزر، می توان عملکرد دستگاه را برای موارد خاص تنظیم نمود. در اصل این دستگاه با استفاده از پنل پیشرفته ای که دارد، قابلیت تنظیم جهت درمان بیماریهای مختلف را داراست.

برای مثال، برای درمان خشکی واژن، لیزر توسط اسکنر خود بافتهای مشکل دار را شناسایی می کند. سپس ارسال پالسهای کوچکی از لیزر به سطح واژن (لایه اپی تلیال) و عمق آن را شروع می کند. نتیجه این کار ایجاد زخمهایی بسیار ریز در سطح واژن است که منجر به این می شود که بدن شروع به ترمیم خود و ایجاد بافتهای نو و تازه بکند. نتیجه نهایی کار درمان کامل خشکی واژن و در کنار آن جوانسازی واژن از طریق کلاژن سازی توسط خود بدن است.

روش کار لیزر مونالیزا

همچنین از لیزر مونالیزا می توان برای انجام عملهایی مثل لابیاپلاستی استفاده کرد. با تنظیم شدت و تمرکز دستگاه، می توان برشهایی در حد میکرون بر روی لابیاها ایجاد کرد. با این دقت بالا نتیجه نهایی عمل زیبایی واژن بسیار دلچسب خواهد شد و این دقت و ظرافت، چیزی است که هیچگاه با چاقوهای جراحی دست یافتنی نیست.

پیشنهاد ویژه: لابیاپلاستی چیست و هزینه آن چقدر است؟ 

 

کاربردهای لیزر مونالیزا تاچ

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد، لیزر مونالیزا تکنولوژی است که در موارد مختلفی کاربرد دارد. از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لابیاپلاستی و عمل زیبایی واژن
روشن سازی واژن
• جوانسازی واژن
• درمان علائم یائسگی
درمان عفونت‌ مکرر قارچی واژن یا مثانه
• درمان خشکی واژن
درمان اتروفی واژن
درمان بی اختیاری ادراری با لیزر
• درمان دردهای مکرر حین رابطه جنسی
• درمان افتادگی رحم
• درمان زگیل تناسلی و بهبود بافت CIN دهانه رحم
• رفع ترکهای بارداری (استرچها) و جای بخیه های سزارین

چنانچه شما هم از یکی از مشکلات فوق رنج می برید می توانید جهت لیزردرمانی با مطب خانم دکتر ذاکرین به شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

برای خانم هایی که لابیاهای بزرگی دارند، با عمل لابیاپلاستی می توان قسمتهای اضافی لابیا را برش زد. این جراحی به کمک چاقوی جراحی و یا لیزر استفاده می شود. بهترین روش برای انجام لابیاپلاستی از نظر هزینه و سبک بودن جراحی، عمل لابیاپلاستی با لیزر است. برای انجام این جراحی از لیزر مونالیزا تاچ برای برش لابیاها استفاده می شود. 

 

مزایای استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

استفاده از لیزر مونالیزا فواید و مزایای متنوعی دارد که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• ایمن و غیرتهاجمی بودن آن (در مقایسه با جراحی ها)
• نداشتن درد هنگام استفاده از لیزر و عدم نیاز به بی حسی یا بیهوشی
• نداشتن عوارض جانبی
• درمان مشکلات در مدت زمان کم (در مقایسه با درمانهای دارویی که معمولا زمان بر هستند)
• بهبود مشکلات جنسی و ارتقاء روابط زناشویی
• هزینه بسیار کمتر (در مقایسه با جراحی ها)
• نیاز نداشتن به استراحت بعد از لیزر: شما قادر خواهید بود بلافاصله بعد از انجام درمان، فعالیتهای روزانه خود را از سر بگیرید.
• جوانسازی واژن و راحتی بیشتر در هنگام نزدیکی
• تنظیم pH واژن و درنتیجه کاهش عفونتهای واژینال در آینده

جوانسازی واژن با لیزر 

 

عوارض استفاده از لیزر واژینال

استفاده از لیزر مونالیزا یکی از روشهای مطمئن و کم عارضه در فیلد بیماریهای زنان است. خطر و عوارض لیزر مونالیزا در سطح حداقل قرار دارد. لیزر واژینال یک درمان سرپایی است و نیاز به بستری ندارد. در مواردی پوست دچار قرمزی، تورم و التهاب می شود که این موارد خفیف بوده و طی یک تا حداکثر دو روز بعد از لیزر از بین می روند.

در مجموع فواید و مزایای لیزر بسیار بیشتر از معایب آن است و حتی در مقایسه با روشهای درمانی دیگر، مزایای بسیار زیادی دارد.

لیزرمونالیزاتاچ هم اکنون به عنوان یکی از روشهای اصلی برای درمان بیماریها و مشکلات خانمها بکار می رود. در حال حاضر مطب خانم دکتر ذاکرین مجهز به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاههای لیزر اروپا و امریکا می باشد. شما می توانید جهت دریافت وقت ویزیت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

موارد منع استفاده از لیزر مونالیزاتاچ

در مواردی نباید از لیزر مونالیزا جهت درمان استفاده کرد و باید قبل از استفاده از لیزر، تمهیدات لازم توسط پزشک اندیشیده شده و اقدامات لازم صورت گیرد. مهمترین این موارد عبارتند از:

• افرادی که به تازگی جراحی در ناحیه رحم یا واژن خود انجام داده اند نمی توانند از لیزر مونالیزا استفاده کنند.
• وجود نتایج مشکوک و غیرطبیعی در تست پاپ اسمیر یا کولپوسکوپی
• بیماران مبتلا به عفونتهای واژینال (در این موارد باید ابتدا عفونت درمان شود)
• افراد مبتلا به تنگی مجاری ادراری
• بیماران دارای افتادگی رحم شدید (درجه 2 و بالاتر)

 

آمادگیهای قبل از استفاده از لیزر

قبل از تحت درمان قرار گرفتن با استفاده از لیزر حتما موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

• چنانچه به بیماری واژینال خاصی مبتلا هستید و یا عفونتهای طولانی مدت دارید، مورد را به پزشک خود اطلاع دهید.
• در سنین بالا و درمان مشکلات یائسگی (مثل اتروفی و بی اختیاری ادراری) باید به سرطان دهانه رحم مبتلا نباشید و نتایج تستهای پاپ اسمیر شما در سه سال گذشته منفی گزارش شده باشند.
• در مورد تعداد جلسات موردنیاز با پزشک خود صحبت کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.
• چنانچه در زمینه خاصی سوال یا ابهامی برای شما وجود دارد حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
• برای انجام لیزر نباید در دوران قاعدگی خود باشید و بهتر است حداقل سه روز از عادت ماهیانه شما گذشته باشد. 

 

تعداد جلسات موردنیاز برای استفاده از لیزر

تعداد جلسات موردنیاز برای لیزر مونالیزا بستگی به مورد و بیماری شما دارد و شخص تا شخص فرق می کند. برای مثال لابیاپلاستی با لیزر تنها نیاز به یک جلسه دارد، در حالیکه سفید کردن واژن با لیزر و یا درمان اتروفی واژن، بسته به میزان مشکل می تواند بین سه تا پنج جلسه درمان را نیاز داشته باشد. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از اینکه اقدام به درمان با لیزرمونالیزاتاچ کنید در این مورد با پزشک خود مشورت نمایید.

چنانچه شما هم نیازمند درمان بیماریهای واژینال هستید و مدت مدیدی است که از بیماریهای واژینال رنج می کشید، ممکن است لیزردرمانی بهترین راه حل برای شما باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

مراقبتهای پس از درمان با لیزر

• معمولا پس از درمان، احساس سوزش و تورم در ناحیه واژن خود خواهید داشت. این موارد تا حداکثر دو روز پس از درمان رفع خواهند شد.
• تا سه روز از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خودداری کنید.
• بلافاصله بعد از لیزر، امکان بارگشت به فعالیتهای روزانه وجود دارد. با این حال تا دو روز از انجام فعالیتهای سنگین خودداری کنید.
• بسته به مورد شما، پزشکتان توصیه های پزشمی را جهت تکمیل درمان، ارائه خواهد کرد. به توصیه های پزشک خود عمل کنید. 

 

نتایج استفاده از لیزر مونالیزاتاچ چگونه است؟

• نتایج استفاده از لیزر واژینال آنی است و بیمار حتی پس از پایان جلسه اول تغییرات و بهبودی را احساس می کند. با این حال نتایج اصلی درمان با لیزر در میان مدت (یک ماه تا سه ماه) و زمانی که واژن کلاژن سازی را تکمیل می کند قابل مشاهده است.
• استفاده از لیزر باعث هیدراته شدن بافت واژن می شود و بافت پوششی آن را جوانتر و در عین حال انعطاف پذیرتر می کند.
• لیزر مونالیزا باعث تنظیم سطح pH واژن می شود و به این ترتیب با تنظیم اسیدیته واژن فضای آن را مناسب کرده و احتمال عفونتهای واژینال را کاهش می دهد.
• لیزر مونالیزا به عنوان یکی از جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیا قادر است بدون هیچگونه عارضه ای و تنها طی چند جلسه باعث بهبود روابط جنسی (از طریق جوانسازی واژن و روشن سازی واژن) و رفع مشکلات اتروفی واژن و خشکی و سوزش واژن شود. امروزه استفاده از لیزردرمانی در تمام دنیا متداول بوده و خوشبختانه کم کم در کشور ما هم پس از گذراندن چندین سال تجربه موفق، در حال فراگیر شدن و ایجاد حس اطمینان در خانمهاست.

رفع مشکلات جنسی با لیزر 

 

هزینه لیزر مونالیزا جهت رفع مشکلات واژینال

هزینه لیزر مونالیزا بستگی به میزان و نوع مشکل شما دارد. معمولا درمان بیماریها توسط این روش نیازمند 2 تا 5 جلسه لیزردرمانی است. تعیین میزان دقیق جلسات لیزر را تنها بعد از معاینات بالینی و بررسی میزان مشکل بیمار می توان مشخص کرد. معمولا بین جلسات لیزردرمانی حدودا چهار تا هشت هفته فاصله وجود دارد. در این فاصله بدن بازسازی خود را انجام داده و نتایج جلسات قبلی، کاملا قابل مشاهده خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه جلسات لیزر با مطب خام دکتر ذاکرین به شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

سوالات پرتکرار در مورد استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

در این قسمت خانم دکتر ذاکرین به سوالاتی که معمولا در مورد لیزر مونالیزاتاچ پرسیده می شود پاسخ می دهند. این سوالات عمدتا در بخش پرسش و پاسخ سایت و یا صفحه اینستاگرام دکتر ذاکرین مطرح شده اند و به مرور تکمیل شده و مواردی جدید به آنها اضافه می شود.

ماندگاری لیزر مونالیزا چقدر است؟
این روش درمانی در رفع مشکلات اتروفی ماندگاری خوبی دارد و میزان ماندگاری این روش در درمان بی اختیاری ادرار با لیزر بین 4 تا 5 سال جوابگو خواهد بود.

آیا روشن سازی پوست واژن توسط لیزر باعث سرطان و مشکلات پوستی می شود؟
خیر. تنظیمات استفاده از لیزر به گونه ای است که انرژی لیزر در هنگام روشن سازی واژن بالا نیست و دستگاه بصورت انتخابی، رنگدانه های تیره پوست را هدف قرار می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشن سازی واژن با لیزر با مطب خانم دکتر ذاکرین به شماره 02144463475 تماس بگیرید.

آیا می توان بوسیله لیزر، عمل تنگ کردن واژن را انجام داد؟
بله این امکان توسط لیزر مونالیزاتاچ وجود دارد، اما اگر میزان گشادی واژن بالا باشد بهتر است از روشهای دیگر مثل تنگ کردن واژن با نخ و یا واژینوپلاستی استفاده شود.

آیا روش لیزر دردناک است؟
خیر به هیچ وجه. در این روش حتی نیاز به بی حسی موضعی هم وجود ندارد.

معمولا چه کسانی به لیزر مونالیزا نیاز دارند؟
خانم دکتر ذاکرین پاسخ می دهند: معمولا افرادی که دچار مشکل در روابط زناشویی خود هستند (مثل خشکی و سوزش واژن) و یا دچار مشکلات اتروفی و بی اختیاری ادراری هستند از این روش استفاده می کنند.

آیا از لیزر می توان برای درمان زگیل تناسلی هم استفاده کرد؟
بله. برداشتن و سوزاندن زگیل تناسلی توسط سه روش کوترینگ، کرایو و لیزر امکان پذیر است. هر سه این روشها میسر هستند اما روش لیزر عوارض کمتری دارد.

چه کسانی می توانند از لیزر مونالیزاتاچ برای تنگ کردن واژن استفاده کنند؟
استفاده از لیزر مونالیزا برای خانم هایی موثر است که گشادی واژن آنها زیاد نباشد و گشادی واژن در اثر مشکلات مخاطی ایجاد شده باشد.

سه زایمان طبیعی داشته ام، می توانم با لیزر مونالیزا واژن را تنگ کنم؟
احتمالا گشادی واژن شما زیاد است و لیزر مونالیزا نمی تواند مشکل شما را کاملا رفع کند. باید از RF، واژینوپلاستی و یا پرینورافی برای تنگ کردن واژن استفاده کنید. برای معاینه می توانید به مطب دکتر ذاکرین مراجعه کنید. 

• استفاده از لیزر مونالیزاتاچ برای روشن سازی باعث نازایی می شود؟
اصلا این طور نیست. چون امواج لیزر به بافتهای عمیق نفوذ نمی کند و کاری به رحم و تخمدان ها ندارد که باعث نازایی شود.

• استفاده از لیزر مونالیزا برای دختران جوان عوارض دارد؟
دختران باکره و جوان می توانند از لیزر مونالیزا برای عملهای زیبایی زنانه استفاده کنند. امواج لیزر به رحم یا تخمدان آنها هیچ صدمه ای نمی زند و با خیال راحت می توانند از لیزر مونالیزا استفاده کنند. 

اگر در مورد این مقاله سوال یا ابهامی دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: شیبانی:لیزر مونالیزا تاچ.برای رفع سیاهی واژن و کشاله ی ران هم کاربرد دارد ؟دختران میتوانند از این لیزر استفاده کنند ؟؟

سلام عزیزم. جواب هر دو سوالت بله است.

2: نگار:سلام خسته نباشید.خانم دکترازلیزر مونالیزا تاچ برای رفع سیاهی زیربعل وزانوو کشاله ران هم میشه استفاده کرد؟

سلام. بله برای این نواحی هم استفاده کردیم و نتیجه کار هم رضایت بخشه.

3: زینب:این لیزر برای رفع سیاهی لبیامینور هم کاربرد داره؟

سلام. بله برای تیرگی لابیا مینور هم استفاده میشه. اگر تیرگی لابیا مینور زیاد باشه، خود دوستانی ک مراجعه می کنند اکثر اوقات انجام عمل لابیاپلاستی رو ترجیح میدن. با این حال اگر نیاز داشته باشید لیزر برای روشن سازی لابیای مینور هم مفیده.

4: صداقت:سلام،میشه لطفا در مورد بهداشت دستگاه مونالیزا تاچ توضیح بفرمایید،آیا این دستگاه با ناحیه تناسلی تماس مستقیم دارد؟و چطور میشه مطمئن شد که بیماری از طریق دستگاه منتقل نمیشه،ممنون

سلام شستشو و ضدعفونی کردن پروب بعد از هر استفاده با مواد مخصوص انجام میشه. استفاده از لیزر کاملا ایمنه و تا بحال موردی نبوده که بعد از مراحل ضدعفونی، به بیماری نواحی تناسلی دچار شده باشه.

5: پریسا:سلام خانوم دکتر من مشهدم میخواستم بدونم شما خانوم دکتر خوبی که که کار لیزر برای تنگی واژن و سفید کردنش و انجام بده رو میشناسید

متاسفانه از همکاران در مشهد کسی رو نمیشناسم.

6: مريم زند:سلام.علت اينكه نبايد بعد استفاده ليزر رابطه داشت رو ميگين؟مشكلي ايجاد ميكنه؟

سلام. بهتره چند روزی رابطه جنسی نداشته باشید تا تاثیرات دستگاه روی کلاژن ها و بافت مخاطی تثبیت شه.

7: Maryam:سلام خانم دکتر من کاشان هستم یکی از متخصصین زنان زایمان با یه دستگاه لیزری جهت جوانسازی و لابیاپلاستی کار میکنن که من هرچی تو گوگل گشتم اسمش نبود.اسمش لدی لیفت هست شما اطلاعاتی ازش دارین؟ من برای تیرگی میخوام برم ولی موندم چیکار کنم

سلام عزیزم. این دستگاه رو نمیشناسم. باید دید اسم علمیش چیه و چه کاربردی داره. این اسم، اسم تجاری دستگاهه.

8: مهسا:خانم دکترعزیز،آیااین روش مونالیزا تاچ همون عمل واژینوپلاستی با لیزر هستش ?

سلام. نه عزیزم لیزر مونالیزاتاچ اسم دستگاه و تکنولوژی هست که استفاده می کنیم. با توجه به مودهای دستگاه، کارکردهای متفاوتی داره که در مقاله کاملا توضیح دادیم.

9: فروغ:سلام خانم دکتر.استفاده از این دستگاه برای درمان واژینیسموس هم موثره؟درمان واژینیسم به این روش تضمینیه؟ و چند جلسه مراجعه برای درمان نیاز هست؟

سلام برای درمان واژینیسموس آرف اف گزینه بسیار بهتری است.

10: پریسا:سلام خانم دکتر ازین دستگاه برای برداشتن موهای زائد هم استفاده میشه؟

سلام خیر عزیزم. 

11: فاطمه خانی:سلام خانم دکتر میخواستم بدونم قیمت دستگاه مونالیزا چند هست واینکه من توی یک مرکز لیزر توی تهرانسر کار میکنم که اگه تمایل داشته باشید باهم همکاری کنیم چون خانم ها بشدت دنبال این موضوع هستن

سلام برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

12: پری:سلام خانم دکتر خسته نباشید برای رفع تیرگی قسمت لبه های واژن و اطراف اون هزینه لیزر تقریبا چقدر میشه؟

سلام برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

13: فاطمه:سلام خانوم دکتر...میخواستم بدونم دختران هم میتونن ازین روش استفاده کنن؟ محدودیت سنی هم داره؟

سلام بستگی داره برای چه کاری بخواین ازش استفاده کنید، برای لابیاپلاستی و روشن سازی اگه بخواین چون در ناحیه بیرونی واژن هست، بله برای دختران هم انجام میشه و بهتره بالایی هجده سال داشته باشین اما اگر برای رفع خشکی، جوانسازی یا درمان عفونت مکرر یا بی اختیاری ادراری باشه، برای دختران انجام نمیشه چون دستگاه داخل واژن میشه.

14: ارزو:سلام ، میخاستم ببینم با این دستگاه الت مردان هم سفید و روشن میشه ؟

سلام. بله این قابلیت رو داره اما در مرکز ما تنها سفیدسازی واژن و کشاله ران برای خانمها انجام میشه.

15: هستی:سلام خانوم دکتر خسته نباشید میخاستم بدونم که دستگاه مونالیزا تاچ برای رفع تیرگی الت مردونه هم میشه؟

سلام. بله کاربرد داره برای روشن سازی آقایان اما قاعدتا ما انجام نمیدیم و باید پزشکان آقایی که این کار رو انجام میدن پیدا کنید.

16: هدا:سلام. من یائسه هستم میخاستم بدونم آیا میشه بدون نسخه از داروخانه داروی استروژن خرید تا خشکی واژن و تمایل جنسی برطرف بشه.ممنون

سلام. نه حتما باید با تجویز پزشک باشه چون این نوع داروها هورمونی هستند و عوارض جانبی زیادی دارند. به طور کلی این روشها برای درمان خشکی واژن موقتیه و مرتب باید تکرار بشه. 

17: ساسان:سلام خانم دکترمادرم ۶۸ سالسشه یک ماهی هست دچاربی اختیاری ادارشده صبح بلندمیشه هرروزبایدپوشک روعوض کنم مدفوع هم نمیتونه کنترل کنه هم مادرم هم خسته شدم انقدرپوشک عوض کردم پیش دکترارولوژیست هم بردم سیپرپفروفلاکستین بادکترولیت چندتاقرص دیگه هم دادتاثیری نداشت آیابالیزرهردوبرطرف میشه ایشون نزدیک دوساله کمرش روعمل کرده جدیداام آی آرانجام دادتنگی کانال مشکل مهره نداشت لطفاراهنمایی کنین باتشکر

سلام. من ایشون رو معاینه نکردم ولی شاید عمل جراحی باعث آسیب به عضلات کف لگن ایشون شده. اگر مشکل مربوط به ضعف عضلات کف لگن یا مشکلات زنانه مثل افتادگی رحم و مثانه باشه. باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینه بشن. با توجه به چیزهایی که نوشتید احتمالا به جراحی نیاز دارند.

18: سارا:سلام من دچار باد واژن هستم آیا لیزر درمان میکنه؟

نه. نمیشه جلوی باد واژن رو گرفت. روشهایی برای پیشگیری از اون هست که کمترش میکنه و در موارد خاصی مثل همراه بودن باد واژن با بوی بد و یا التهاب واژن باید به پزشک مراجعه کنید. میتونید مقاله علت خروج باد واژن و روشهای پیشگیری از آن را بخونید.

19: زری:سلام خانم دکتر خسته نباشید.من ۲۲سالمه و دوبار زایمان طبیعی داشتم آیا لیزر مونالیزا تأثیری برای تنگی داره که انجام بدم؟خودتون چه پیشنهادی دارین؟ ممنو‌‌ن‌ از‌ زحماتتون

سلام. نوع عمل تنگ کردن واژن بستگی داره به شدت گشادی واژن، بعضی مواقع لیزر جواب میده و در موارد دیگه باید واژینوپلاستی، پرینورافی و ... انجام بشه. این مورد رو میشه بعد از معاینه و تعیین درجه گشادی واژن مشخص کرد. بنابراین چون معاینه تون نکردم، نمیتونم بگم چه روشی براتون موثرتر.

20: شادی:سلام من عفونت مقاوم به درمان دارم خیلی ساله درگیرم ، دی بی دی پلاسماهم کردم ولی برگشت ، لیزر جوابگو هس برام یانه ،همه نوع دارو و کرمی هم استفاده کردم هیچ هیچ تاثیری نداره . ممنون

سلام. بله عفونت هایی که به درمان مقاوم شدن رو با لیزر مونالیزا دیگه میشه درمان کرد.

21: سمیرا:سلام از لیزر مونالیزا میشه برای باسن هم استفاده کرد تیره نمیشه پوستش؟

بله عزیزم میشه استفاده کرد. تیره هم نمیشه چون در واقع یکی از کاربردهای رایج لیزر مونالیزا روشن سازیه.

22: سمیرا:سلام لیزرمونالیزا چه تاثیری در علائم یائسگی داره ؟ و اینکه هورمون تراپی بهتره یا لیزر?ممنون

سلام. لیزر رو برای درمان بعضی از علائم یائسگی مثل خشکی و سوزش واژن یا آتروفی واژن استفاده می کنیم. قطعا لیزر بهتر از هورمون تراپیه چون هورمون عوارض جانبی داره و دوزش خیلی مهمه. اما لیزر دو سه جلسه است و موضعیه. عوارض جانبی هم نداره.

23: Elahe:سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. من چهار سال و نیم هست ک مرتب دچار عفونت و عفونت قارچی میشم. چنتا دکتر عوض کردم. انداع قرصها از جمله فلوکونازول ب مدت یکسال بطور مرتب خوردم. انواع کرمهای واژینال استفاده کردم. تست پاپ اسمیر و آزمایشهای دیگه انجام دادم خداروشکر مشکلی ندارم اما بعد از قطع داروها یک هفته الی دوهفته بعد از درمان دوباره عفونت و خارش و سوزش و کمر درد شدید میگیرم. دلیلش چی هست؟؟ آیا درمان از طریق لیزر مونالیزا نتیجه داره؟؟؟

سلام. شما عفونتت به آنتی بیوتیکها کاملا مقاوم شده و عفونت مکرر دارید که میتونه علتش خشکی واژن باشه. تنها روش درمانی که برای افرادی مثل شما باقی میمونه، لیزر واژیناله که خشکی و عفونت واژن رو درمان میکنه.

24: مهسا:سلام من افتادگی رحم دارم همراه با عفونت و سوزش طوری که دهانه رحم از واژن بیرون میزند میشه با لیزر درمانش کرد

سلام. نه عزیزم با علائم بیرون زدگی از واژن که گفتید، نشون میده گریدش بالاست و فقط با جراحی میشه درمان کرد.

25: صادقی:سلام برای دختران ۱۵سال سفیدی واژن انجام نمیشه؟

سلام. سفید کردن واژن برای دختران محدودیت سنی نداره. میتونید برای روشن سازی نوبت قبلی بگیرید.

26: ریحانه:سلام خانم دکتر عزیزممنون میشم شماره مطب خودتون رو بذارین

سلام. شما میتونید با شماره 02144463475 برای نوبت گرفتن یا مشاوره تماس بگیرید.

27: زهرا:سلام من ۵ جلسه لیزر مونالیزا انجام دادم و از نتیجه راضی بودم منتها بعد از ۶ ماه علائم بیماری دوباره برگشته. میخوام بدونم تکرار جلسات مونالیزا اشکالی نداره و چند جلسه میتونم مجدد از لیزر استفاده کنم

سلام. ننوشتین لیزر رو برای چه کاری انجام دادین ولی در بعضی از درمانها، ماندگاری درمان با لیزر 6 تا 12 ماه هست و بعد از اون یک تا دو جلسه شارژ برای بیمار انجام میشه که نتیجه لیزر قبلی از بین نره.

28: صدیقه:کدوم شهرین؟

مطب من غرب تهران هست.