خانم دکتر متین ذاکرین
جراح زیبایی و متخصص زنان

 

آدرس مطب: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، خیابان هفتم، ساختمان پزشکان فارابی، طبقه اول، واحد ۲

هزینه عمل لابیاپلاستی-هزینه جراحی زیبایی واژن

تعداد بازدید: 20878

در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی کامل از عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و هزینه عمل لابیاپلاستی به شما ارائه کنیم. این مطلب، به مرور و درطول زمان، تکمیل و اطلاعات جدید به آن اضافه می شود.
جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. کافی ست روی سرفصل موردنظر کلیک کنید.


فهرست مطالب
لابیاپلاستی چیست؟
هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) چقدر است؟
آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟
آیا همزمان با لابیاپلاستی می توان عملهای دیگر زیبایی واژن را انجام داد؟ این موارد چه تاثیری در هزینه لابیاپلاستی خواهند داشت؟
مقایسه هزینه عمل لابیاپلاستی در ایران و خارج از ایران
آشنایی با فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه لابیاپلاستی
هزینه لابیاپلاستی با لیزر
پاسخ خانم دکتر ذاکرین به سوالات پرتکرار لابیاپلاستی 

هزینه عمل لابیاپلاستی

 

 

لابیاپلاستی چیست؟

بدون شک مهم ترین سوالی که باید به آن پاسخ داد این است که لابیاپلاستی چیست و چه کسانی به عمل زیبایی واژن احتیاج دارند؟ لابیاپلاستی عملی است که هدف آن، افزایش زیبایی ظاهری واژن است. در این عمل پزشک اقدام به کوتاه کردن لابیاهای مینور واژن می کند و همانطور که در عکس بالا هم مشاهده می کنید، ظاهری زیبا و قرینه به آلت تناسلی خانم می دهد. امروزه این عمل در تمام کشورهای دنیا طرفداران قابل توجهی دارد و مهم ترین علت این استقبال از عمل لابیاپلاستی را می توان رضایت بخش بودن نتیجه آن دانست. عمل زیبایی واژن، هم اکنون در کشور ما بعد از عمل زیبایی بینی، پرطرفدارترین جراحی زیبایی به شمار می آید و بدلیل تاثیرات مثبتی که در افزایش اعتماد بنفس فرد، بهبود روابط زناشویی و راحتی در انجام فعالیت های بدنی دارد، جزو موفق ترین عملهای زیبایی به حساب می آید.

پیشنهاد ویژه: پیشنهاد می کنیم مقاله عمل زیبایی لابیا: آری یا نه را که پاسخی به این سوال است که چه کسانی کاندیداهای اصلی لابیاپلاستی هستند و چه کسانی نباید این عمل را انجام دهند را هم مطالعه کنید. این مقاله دید خوبی در مورد این عمل زیبایی به شما می دهد و شما را در تصمیم گیری برای انجام عمل زیبایی واژن بسیار کمک خواهد کرد! برای مشاهده مقاله اینجا را کلیک کنید

 

 

هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) چقدر است؟

یکی از سؤالاتی که همیشه از خانم دکتر ذاکرین پرسیده می‌شود این است که هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) چقدر است؟ بدون شک از آن جایی که قیمت لابیاپلاستی مثل دیگر عمل‌های زیبایی، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌های محترم است، سعی می‌کنیم در این پست به آن بپردازیم. برای دریافت یک هزینه دقیق از عمل نیاز است که حتما قبل از هر چیزی معاینه شوید. چرا که همانطور که در ادامه و در بخش فاکتورهای تاثیرگذار بر لابیاپلاستی هم مشاهده می کنید، عمل زیبایی واژن به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که یکی از این فاکتورهای مهم به شکل و فرم واژن شما و لابیاهای مینور برمی گردد.

از آنجایی که عمل زیبایی لابیا برای شخص تا شخص فرق می کند، ارائه دقیق قیمت عمل زیبایی واژن مشکل است. بهترین راه برای به دست آوردن هزینه عمل لابیاپلاستی این است که توسط پزشک معاینه شوید. با این حال می توان گفت هزینه تقریبی عمل زیبایی واژن عموما بین دو تا دو و نیم میلیون تومان است. البته این قیمت می تواند با توجه به عوامل مختلف کمتر یا زیادتر شود. پیشنهاد می کنیم جهت دریافت هزینه دقیق جراحی زیبایی، یک جلسه معاینه و مشاوره را حتما انجام دهید. در این جلسه خانم دکتر ذاکرین پس از معاینه می توانند در خصوص عمل زیبایی واژن شما را بسیار بهتر و موثرتر راهنمایی کنند.

با توجه به فاکتورهای مختلف تأثیرگذار بر عمل، این هزینه می‌تواند متغیر باشد.ا گر فکر می کنید که میخواهید بدانید علت این رنج قیمت چیست و چه عواملی بر آن تاثیر دارند پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

قبل از هر چیز توصیه می کنیم حتما از مقاله همه چیز در مورد لابیاپلاستی هم دیدن فرمایید. در آن مقاله، اطلاعات کاملی از عمل لابیاپلاستی به دست خواهید آورد. 

 

 

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

از آنجایی که لابیاپلاستی جزو عملهای زیبایی محسوب می شود، مشمول بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد که عمل لابیاپلاستی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عملهای زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمی دهند.

پیشنهاد ویژه: از دیگر عملهای زیبایی واژن چه می دانید؟ 

 

 

آیا همزمان با لابیاپلاستی می توان عملهای دیگر زیبایی واژن را انجام داد؟ این موارد چه تاثیری در هزینه لابیاپلاستی خواهند داشت؟

مسلما برخی از خانمهایی که به دنبال داشتن واژنی زیباتر هستند ممکن است نیاز به عملهای تکمیلی در کنار لابیاپلاستی هم داشته باشند. این موارد به نظر شخصی مراجعه کننده بستگی دارد. بله می توان در کنار لابیاپلاستی، جراحی های ترمیمی دیگر مثل تزریق ژل به واژن، روشن سازی واژن و واژینوپلاستی یا پرینورافی را هم انجام داد. هزینه هر مورد جداگانه محسوب می شود و بدون شک تخفیف قابل قبولی در عملهای ترکیبی (بین 500 هزارتومان تا یک و نیم میلیون تومان) داده خواهد شد. ضمن اینکه با ترکیب چند عمل در یک روز، شما می توانید در هزینه های ثابت مثل هزینه بیمارستان بسیار صرفه جویی کنید.

جهت اطلاع از هزینه ها و تعیین وقت قبلی لطفاً با شماره 02144409147 تماس بگیرید. هم اکنون خانم دکتر ذاکرین این عمل را با بهترین کیفیت در مطب، درمانگاه یا بیمارستان دلخواه شما انجام می دهند. پیش از عمل نیاز است یک جلسه جهت معاینه و در صورت نیاز یک سری آزمایشها داشته باشید. در آن جلسه می توانید تمامی سوالات و مسائل خود را با ایشان در میان گذاشته و از مشاوره تخصصی در زمینه لابیاپلاستی بهره مند شوید.

قیمت عمل لابیاپلاستی در ایران و تهران

 

مقایسه هزینه عمل لابیاپلاستی در ایران و خارج از ایران

هزینه عمل زیبایی واژن در کشورهای مختلف، متفاوت است. مسلما هزینه عمل های زیبایی هم مثل دیگر خدمات پزشکی رنج قیمت زیادی در سطح دنیا دارند. با این حال بعنوان یک مقایسه از یکی از سایتهای معتبر، تفاوت هزینه بالای این عمل بسیار مشهود است.
در حالیکه در حال حاضر هزینه لابیاپلاستی در ایران حدود 3 میلیون تومان است، هزینه این عمل در ایالت تگزاس امریکا بین 6000 تا 8000 دلار است. با یک حساب سرانگشتی می توان به هزینه تقریبی 24 میلیون تا 32 میلیون تومان دست پیدا کرد.
این تفاوت بالای هزینه، یکی از دلایلی است که باعث می شود هموطنان ایرانی مقیم امریکا یا اروپا برای انجام عمل زیبایی لابیای خود به ایران بیایند و ترجیح بدهند عمل زیبایی واژن خود را در ایران انجام دهند.
(منبع: www.womenswellnessinstitute.com) 

 

 

آشنایی با فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه لابیاپلاستی:

می رسیم به بخش اصلی مقاله، این که چه فاکتورهایی بر هزینه عمل جوانسازی واژن تأثیر می‌گذارند. در ادامه هر مورد را توضیح داده و سعی می‌کنیم حتی الامکان، مسأله را باز کنیم:

 

1- تکنیک جراحی:

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روز به روز تکنیک‌های جدیدی برای جراحی‌های زیبایی پدید می‌آیند و یا تکنیک‌های قدیمی‌تر به روزتر می‌شوند. هدف از این به روزرسانی‌ها، راحت‌تر کردن شرایط عمل، کم کردن عوارض و سریع‌تر کردن دوران بهبودی پس از عمل است. هم اکنون مهم‌ترین و به روز‌ترین تکنیک‌های جراحی زیبایی واژن عبارتند از:
1- V-Wedge Resection / Modified V-Wedge Resection
2- Seculped Linear resection
3- De-Epithelialization Technique
4- تکنیک Z-Plasty Technique
5- تکنیک Stem-Iris Scissors
6- تکنیک Superior – inferior pedicle flap

... توجه کنید که انتخاب روش جراحی زیبایی واژن، تنها پس از معاینه توسط پزشک زنان تعیین می‌شود. خانم دکتر ذاکرین به شما پیشنهاد می‌کنند که حتماً قبل از انتخاب روش، یک جلسه مشاوره و معاینه را در برنامه خود قرار دهید. جهت تماس و رزرو نوبت قبلی می توانید با 02144409147  تماس حاصل فرمایید.

 

2- شکل و فرم لابیاهای مینور

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت لابیاپلاستی، فرم و شکل لابیاهای مینور شماست. لابیای مینور به لبه های داخلی و کوچکتر واژن می گویند که در عمل لابیاپلاستی باید اصلاح شده و کوتاه و خوش فرم شوند. ظاهر و ضخامت و فرم و اندازه لابیا مهم ترین عامل تاثیرگذار بر هزینه عمل است. در اصل تکنیک جراحی زیبایی لابیا بر اساس همین عامل مشخص می شود. به همین دلیل خانم دکتر ذاکرین پیشنهاد می کنند برای دریافت هزینه دقیق عمل حتما یک جلسه مشاوره و معاینه نیاز است. در این جلسه پس از معاینه، خانم دکتر در مورد جزئیات عمل و تکنیک عمل و دیگر نکات لازم با شما صحبت خواهند کرد.

 

3- میزان برش‌های مورد نیاز در جراحی

یکی از فاکتورهای مهم در هزینه عمل لابیاپلاستی، میزان عدم تقارن لابیاها، اندازه کلیتوریس، میزان چروک لابیاها و جراحی‌هایی است که در کنار لابیاپلاستی انجام می‌شوند. بدون شک، هدف اصلی عمل لابیاپلاستی، زیبایی و جوان سازی واژن است. به همین دلیل بعضی اوقات نیاز می‌شود، پزشک جراح علاوه بر کوتاه کردن لابیاها، بر روی بخش‌های دیگر واژن، مثل پوست کنار کلیتوریس و سایز آن هم کار کند. بالطبع انجام اصلاحات اضافه، هزینه‌های عمل را تا حدودی افزایش می‌دهد.

 

4- مواد مصرفی و ابزار جراحی

نخ بخیه:
در عمل جوان سازی واژن، معمولاً از نخ‌های مخصوص بخیه استفاده می‌شود. نخ‌هایی از شرکت اپیرود ایتالیا وجود دارد که به خوبی جذب پوست شده و بعد از عمل هیچ گونه رد و نشانی از خود باقی نمی‌گذارند. خانم دکتر ذاکرین، عمل زیبایی واژن شما را بااستفاده از این نخ‌ها که مختص جراحی‌های زیبایی واژن هستند، انجام می دهد.
استفاده از لیزر:
کاربرد لیزر در لابیاپلاستی به زدن برش، محدود می‌شود. در حقیقت چنانچه بیمار درخواست کند می‌توان به جای استفاده از ابزار جراحی از لیزر برای برش استفاده کرد. البته به منظور کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می کنیم از استفاده از لیزر چشم پوشی کنید.
از آن جایی که برخی از خانم‌ها ممکن است از لابیاپلاستی هراس داشته باشند، لازم به ذکر است که این عمل هیچ گونه دردی نداشته و تحت بی حسی کامل انجام می‌شود.

 

5- همراه شدن لابیاپلاستی با دیگر جراحی‌های زیبایی دیگر

همان طور که می‌دانید، لابیاپلاستی تنها یکی از عمل‌های زیبایی واژن به حساب می‌آید. دیگر جراحی‌های زیبایی زنان عبارتند از:
پرینورافی
واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)
تزریق ژل به واژن
تزریق چربی به واژن
روشن سازی واژن
تنگ کردن واژن با نخ (بدون خونریزی)
چنانچه عمل لابیاپلاستی با هر کدام از عمل‌های فوق انجام شود، هزینه عمل ‌ترکیبی از مجموع هزینه دو عمل به صورت مجزا کمتر خواهد شد.

 

6- ویزیت‌های قبل و پس از عمل

همان طور که قبلاً هم گفته شد، قبل از لابیاپلاستی، نیاز به یک جلسه معاینه و مشاوره حضوری است. در این جلسه، خانم دکتر ذاکرین پس از بررسی ناهمگونی ظاهری واژن شما، نوع تکنیک را مشخص کرده و برای عمل به شما وقت می‌دهند.
در جراحی‌های لابیاپلاستی، بیمار نیاز به دو معاینه دیگر هم دارد. معاینه اول، یک هفته بعد از عمل و پس از خوابیدن ورم لابیاهاست. ویزیت دوم یک ماه بعد از عمل و زمانی‌ست که شخص می‌خواهد روابط زناشویی خود را از سر بگیرد. البته چنانچه مراجعه کننده با مشکلی مواجه نشده باشد و یا از نظر بعد مسافت دور باشد می‌توان از ویزیت دوم چشم‌پوشی کرد. همچنین شما قبل از انجام عمل باید یک تست انعقاد خون انجام دهید که این مورد در جلسه مشاوره قبل از عمل برای شما نوشته و تجویز می شود.

 

7- محل انجام عمل (بیمارستان – درمانگاه – مطب)

یکی از فاکتورهای مهم در هزینه لابیاپلاستی، جایی است که در آن جراحی انجام می‌شود. در صورتیکه عمل در درمانگاه یا بیمارستان انجام شود، هزینه این مراکز هم به آنها اضافه می‌شود. از آن جایی که عمل لابیاپلاستی جزء جراحی‌های سبک محسوب می‌شود و به صورت سرپایی و بدون استفاده از بیهوشی انجام می‌شود، انتخاب محل عمل یک انتخاب شخصی است. مدت زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما می‌توانید پس از عمل (بعد از یک استراحت نیم ساعته) به راحتی به خانه خود برگردید.

هزینه لابیاپلاستی

در اینجا توصیه می کنیم جهت اطلاع از هزینه ها و تعیین وقت قبلی لطفاً با شماره 02144409147 تماس بگیرید. هم اکنون خانم دکتر ذاکرین این عمل را با بهترین کیفیت در مطب، درمانگاه یا بیمارستان دلخواه شما انجام می دهند. پیش از عمل نیاز است یک جلسه جهت معاینه و در صورت نیاز یک سری آزمایشها داشته باشید. در آن جلسه می توانید تمامی سوالات و مسائل خود را با ایشان در میان گذاشته و از مشاوره تخصصی در زمینه لابیاپلاستی بهره مند شوید. 

 

 

هزینه لابیاپلاستی با لیزر

امروزه می توان عملهای جراحی را با استفاده از لیزر هم انجام داد. در اصل لیزر در عمل زیبایی لابیا می تواند به جای چاقوی جراحی مورد استفاده قرار گیرد. توجه به این نکته مهم است که در عمل زیبایی واژن استفاده از لیزر تاثیر چندانی در نتیجه عمل زیبایی نخواهد داشت. در اصل نتیجه نهایی عمل لابیاپلاستی به تبحر پزشک و دقت او در زدن بخیه های نهایی وابسته است. جنس نخ بخیه و تکنیک مورد استفاده پزشک خیلی خیلی فاکتورهای مهم تری محسوب می شوند. با تمام این اوصاف، چنانچه  مراجعه کننده بخواهد می توان عمل را با استفاده از لیزر انجام داد. معمولا استفاده از لیزر موجب افزایش هزینه تا حدود یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان می شود. این افزایش قیمت به نوع دستگاه و شارژی که از دستگاه استفاده می شود بستگی دارد. 

 

 

پاسخ خانم دکتر ذاکرین به سوالات پرتکرار لابیاپلاستی

در این قسمت پرتکرارترین سوالات در مورد لابیاپلاستی را با خانم دکتر ذاکرین در میان گذاشتیم. چنانچه شما هم قصد انجام این عمل زیبایی را دارید پیشنهاد می کنیم سوالات زیر را یک نگاهی بیندازید. بدون شک پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این قسمت خواهید گرفت.

 

آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

لابیاپلاستی جزو عملهای سبک و سرپایی محسوب می شود و نیازی به بیهوشی ندارد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

 

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

خانم دکتر ذاکرین پاسخ می دهند: "خیر. در مرکز ما عمل بی حسی لابیاپلاستی طی چند مرحله انجام می شود. بعضی از مراکز دیگر برای انجام لابیاپلاستی از تزریق مواد بی حسی در ابتدای کار استفاده می کنند که مسلما استفاده از این روش بسیار دردناک خواهد بود. اما زمانیکه ما از چند مرحله بی حسی مطابق با جدیدترین تکنیکهای بی حسی استفاده می کنیم، تزریق مواد بی حسی آخرین مرحله خواهد بود و قبل از آن سه مرحله بی حسی گام به گام داریم. نتیجه کار این است که این عمل تحت بی حسی موضعی و بصورت کاملا بدون درد انجام می شود."

پیشنهاد ویژه: در صورتیکه علاقه داشته باشید می توانید مقاله عوارض لابیاپلاستی را هم مطالعه کنید.

 

عمل زیبایی واژن چقدر طول می کشد؟

لابیاپلاستی حدودا یک ساعت زمان نیاز دارد.

 

من می خواهم از شهر دیگری به تهران بیایم و پیش شما عمل کنم. چند شب باید تهران بمانم؟

برای عمل لابیاپلاستی نیاز است یک نفر همراه با خود داشته باشید. این عمل را می توانید یک روزه انجام داده و به شهر خود برگردید. اما از آنجایی که این عمل مثل هر عمل دیگری ریسک های خاص خود را دارد پیشنهاد ما به شما این است که حداقل یک شب تهران بمانید. احیانا اگر بخیه ای خونریزی کرد پزشک جراح در نزدیکی شماست و می تواند مشکل را رفع کند. اگرچه تاکنون کسی با چنین مشکلی مواجه نشده اما باز هم "احتیاط، شرط عقل است".

بیشتر بخوانید: مراقبتهای پس از لابیاپلاستی

 

سلام خانم دکتر. من هنوز دختر هستم. اما حس می کنم لابیاهایم نیاز به عمل دارند. دلم می خواهد لابیاهایم کوتاه شوند و در ضمن کمی هم اطراف واژنم سفید شوند. آیا الان که دختر هستم می توانم این عمل را انجام دهم؟

سلام. بله لابیاپلاستی مشکلی برای بکارت ایجاد نمی کند و شما می توانید در صورتی که سن تان بالای 18 سال است عمل زیبایی واژن را انجام دهید. به نظر می رسد شما نیازمند روشن سازی واژن هم هستید که این کار را هم می توانیم همزمان با لابیاپلاستی توسط لیزر مونالیزا برایتان انجام دهیم.

 

این عمل زیبایی را تا چه سنی می توان انجام داد؟

عمل لابیاپلاستی را می توان از سن 18 سالگی تا 50 سالگی انجام داد و انجام آن در این محدوده سنی منعی ندارد.

 

آیا در عمل زیبایی واژن جای بخیه ها باقی می ماند؟

خیر. در یک عمل خوب لابیاپلاستی نباید جای بخیه ها باقی بماند و بخیه ها باید به بهترین شکل ممکن زده شوند. البته که پزشک تا پزشک تفاوت می کند. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله عمل لابیاپلاستی را مشاهده کنید.

 

آیا لابیاپلاستی روی لذت جنسی تاثیر می گذارد؟

در این مورد پاسخ خانم دکتر ذاکرین را می شنویم: اعصاب جنسی که باعث ایجاد لذت جنسی می شوند عمدتا در ناحیه کلیتوریس و در ناحیه ای به اسم نقطه جی در درون واژن قرار دارند. از آنجایی که عصب جنسی در لبه های مینور وجود ندارد لذا با عمل لابیاپلاستی میل جنسی کاهش پیدا نمی کند. از سمت دیگر با زیباتر شدن واژن، اعتماد بنفس خانم در رابطه جنسی بیشتر می شود و همین باعث می شود که از رابطه خود و از بدن خود لذت بیشتری ببرد. بدون شک روحیه و احساس خوب نسبت به بدن خود در رابطه جنسی بسیار بسیار تاثیرگذار است و موجب رضایتی جنسی زوجین می شود.

 

خانم دکتر من شاغلم. می خواستم بدونم برای انجام این عمل باید چند روز از سر کارم مرخصی بگیرم؟

عمل زیبایی واژن، نیاز به دو روز استراحت مطلق و 5 روز تا یک هفته مرخصی شغلی دارد. بعد از این یک هفته شما می توانید بدون هیچ مشکلی به سر کار خود برگردید. پیشنهاد می کنیم مقاله مراقبتهای پس از لابیاپلاستی را مطالعه بفرمایید.

مقالات پیشنهادی
ارسال نظر
نظرات کاربران

1: سحر:من هم لابیاهام‌ نیاز ب جراحی داره هم کلیتوریس بیش‌ترم کلیتوریسممممم امکان جراحی داره یا ن

سلام عزیزم. بله امکان عمل هر دو وجود داره.