مشاوره پزشکی

آخرین پرسش و پاسخ ها

سلام خانم دکتر مهربون من پریودم نامنظمه معمولا بین ۳۳ تا ۴۰ روزه. آزمایشات و سونو گرافی و حتی پاپ اسمیر انجام دادم طبق گفته پزشکانی که تا الان مراجعه کردم همه نرمال هستن فقط ویتامین دی پایین هست ک آمپول و قرص تجویز شده. فقط قبل پریودی صورتم جوش میزنه که کترم فرمودن این مورد ربطی به تنبلی تخمدان نداره به تنهایی و باید مجموع عوامل رو در نظر بگیریم. ی سوال داشتم موی زائد روی سینه (کمی بالاتر از هاله سیاهی دور سینه) اونم در حد یکی دوتا نگران کننده است یا نه مورد طبیعیه تا الان هم اصلا نبوده. پیگیریهای من ب دلیل اینه برای بارداری میخام اقدام کنم و فعلا قرص دوفاستون رو تجویز کردن برام ب همراه ویتامین دی و یک داروی دیگر به اسم( cinnamon plus) که حاوی زینکس و ب کمپلس و کروم میباشد.الان هم از تاریخ پریودم ۹ روز گذشته ولی بی بی چک هم منفی بود. و اینک بعلت حساسیت شدید تقریبا ۲۰ روز پیش آمپول بتامتازون تزریق کردم. این تزریق در تاخیر پریود دخالت داره؟و چطور بر استرس باید غلبه کنم؟همین مورد نامنظمی باعث میشه ناخداگاه ذهنم درگیر شه که نکنه مشکلی دارم ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میزارین

سلام. بله برای تشخیص تنبلی باید عوامل زیادی را درنظر گرفت. مصرف داروها لزوما در ماه موجب باردار شدن نمیشه. داروها رو تا اخر مصرف کن و دوباره به پزشک مراجعه کن.

سلام عزیزم نمیتونم بدون معایه نظر درستی بدم.

سلام خانم دکتر عزیز . خانم دکتر من مجرد هستم مشکلم در ارتباط با مادرم می باشد . خانم دکتر مادر من در سن بالایه ۶۰ سال می باشد . حدودا نزدیک به ۲/۵ ماه پیش بر روی باسن سمت چپ باسنشون در دو قسمت قرمزی و خارش داشتند که تبدیل به تاول شد و بعد ناحیه بیرونی آلت تناسلیشون باز هم سمت چپ تاول ایجاد شد و همینطور تا قسمت پشت کشاله ران سمت چپ بدنشون ادامه پیدا کرد و ایشون داروهارو مصرف کردند و تقریبا یک ماه و نیم بعد درد و سوزش کمتر شد البته الان که ۲/۵ ماه میګذره ایشون هنوز هم موقع نشستن بعضی مواقع احساس درد میکنند . خانم دکتر حدودا ۳ روز بعد از اینکه تاول ها نمایان شدند ایشون به دکتر زنان مراجعه کردند که خانم دکتر تشخیص تبخال تناسلی دادند . اما ما هنوز هم متعجب بودیم که چرا فقط سمت چپ بدن درګیر شده و البته ایشون بسیار زخم هارو بی احتیاط میخاروندن اما هیچ سوزشی در هنګام ادرار نداشتند و فقط یکی دو روز قبل بروز علايم ایشون در قسمت کشاله ران سمت چپ درد خفیفی داشتند . بعد از دکتر زنان بعد دو هفته ما به دکتر عفونی مراجعه کردیم و ایشون به دلیل بروز زخم ها در سمت چپ بدن تشخیص زونا دادند و ما بار سوم به یک دکتر عفونی دیګر مراجعه کردیم که ایشون هم تشخیص زونا دادند جایه زخم ها هنوز هم بر رویه بدن مادرم باقی موند بعد از ۲/۵ ماه خانم دکتر عزیز . یک آزمایش آنتی بادی هم در اوایل هفته پنجم بعد از ظهور علایم مادرم انجام داد که برای تبخال فقطhsv1/2 igg مثبت و ۵ بود و igm hsv1/2 منفی بود و همچنین ایشون قبلا هم در قسمت دهان و بینی جوش هایی بعضی مواقع میزدند که فکر میکردند تبخاله . آزمایش آنتی بادی vzv هر دو مثبت بود و igg بیشتر از ۴۰۰۰ نشن داد و igm مقدار ۱/۷ را نشان داد . خانم دکتر انقدر استرس دارم که مبادا به من که مجرد هستم ویروس تبخال تناسلی از طریق توالت و حمام و البته شستشویه لباس ها در ماشین لباسشویی و یا از طریق صندلی و ... منتقل بشه که از ترس نه شب دارم نه روز . خانم دکتر البته مادرم اونطور که به دکتر ګفتند ۱ روز و نیم قبل با پدرم ارتباط جنسی داشتند . خانم دکتر ما باید چیکار کنیم ؟ تکلیف من چیه ؟ ممکنه این بیماری با فعالیت هایه روزانه در خانه به من منتقل بشه ؟ آیا بیماریه مادرم زوناست یا تبخال تناسلی ؟ دیګه انقد دکتر رفتیم خسته شدیم . آیا بعد از از بین رفتن تاول ها آزمایشی است که نشان دهد ویروس hsv2 در بدن مادر من می باشد یا خیر ؟ خانم دکتر واقعا در مانده شده ایم لطفا کمکمون کنید من خیلی میترسم .

سلام تبخال تناسلی فقط با رابطه جنسی منتقل میشه و تماس پوستی با پوست ناحیه تناسلی. نگران ابتلا به تبخال نباشید. ویروس تبخال برای همیشه در بدن میمونه.