تنگ کردن واژن با نخ و هزینه آن

تنگ کردن واژن با نخ

در این مقاله سعی می کنیم اطلاعات کاملی از لیفت واژن با نخ که یکی از جدیدترین متدهای رفع مشکل گشادی واژن است به شما ارائه کنیم. جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
لیفت واژن با نخ (تنگ کردن واژن با نخ)
چه کسانی کاندیدای تنگ کردن واژن هستند؟
گشاد شدن واژن چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟
عمل تنگ کردن واژن با نخ چگونه انجام می‌شود؟
نخ‌های تنگ کننده واژن
مزیت‌های عمل لیفتینگ واژن با نخ 
ماندگاری لیفت واژن با نخ
موارد استفاده از نخ‌های واژینال
چه کسانی از روش لیفتینگ واژن با استفاده از نخ منع می‌شوند؟
توصیه‌های پزشکی قبل از عمل لیفتینگ واژن با نخ
مراقبت‌های پس از عمل لیفتینگ واژینال
هزینه عمل تنگ کردن واژن با نخ 

 

لیفت واژن با نخ (تنگ کردن واژن با نخ)

امروزه جراحی‌های زیبایی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در اصل جراحی‌های زیبایی نه تنها باعث می‌شوند اعتماد به نفس فرد بالاتر برود و شخص نسبت به خودش و بدن خودش حس بهتری داشته باشد، بلکه در مواردی، کاربردهای درمانی هم دارند. تنگ کردن واژن هم جزء یکی از جراحی‌های زیبایی زنان به شمار می‌آید. این جراحی، توسط متخصص زنان انجام می‌شود و امروزه در سراسر دنیا بین بانوان بسیار مرسوم شده است. تنگ کردن واژن به دو روش بدون جراحی و جراحی انجام می شود. مقاله تنگ کردن واژن بدون جراحی به شما می گوید چه روشهایی مثل تنگ کردن واژن با نخ بدون جراحی انجام می گیرد. در ادامه سعی داریم در مورد این عمل زیبایی، بیشتر صحبت کنیم. 

لیفت واژن با نخ

 

چه کسانی کاندیدای تنگ کردن واژن هستند؟

بسیاری از بانوان، متقاضی درمان گشادی واژن هستند. اگر بخواهیم خلاصه بگوئیم، گشادی واژن، نه تنها باعث بد فرم شدن این قسمت از بدن می‌شود بلکه می‌تواند احتمال عفونت‌های دستگاه تناسلی زنانه را هم تا حد زیادی افزایش دهد.
مهم ترین دلایل گشاد شدن غیر عادی واژن عبارتند از:

زایمان‌های طبیعی متعدد:
اولین و مهم‌ترین عامل گشادی واژن را می‌توان زایمان‌های طبیعی متعدد دانست. در حقیقت، بعد از زایمان‌های طبیعی، معمولاً دهانه واژن به حالت اولیه خود بر نمی‌گردد و چنانچه تعداد زایمان طبیعی بیشتر از دو بار باشد، گشادی واژن گریزناپذیر خواهد بود. به همین دلیل خانم‌هایی که زایمان طبیعی را ترجیح می‌دهند، معمولاً برای رفع این مشکل، به پزشک مراجعه می‌کنند.

مقاله مرتبط: ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

بالا رفتن سن:
با بالا رفتن سن، لایه‌های پوستی واژن، قوام خود را از دست می‌دهند و این مورد موجب نارضایتی جنسی در دوران سنی بالای چهل سال می‌شود. در اصل، بسیاری از زنان، در سنین چهل تا پنجاه سال، برای افزایش رضایت جنسی خود به جراحی‌های زیبایی زنان مثل لایباپلاستی و تنگ کردن واژن با نخ روی می‌آورند که صد البته نتیجه کار، بعد از عمل رضایت بخش خواهد بود.

چنانچه شما هم از گشادی واژن رنج می برید، می توانید برای درمان آن به خانم دکتر ذاکرین مراجعه کنید. دکتر ذاکرین با استفاده از بهترین متدهای روز دنیا، زیبایی را به واژن شما برمی گرداند. با تنگ شدن واژن، لذت روابط زناشویی خود را چند برابر کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمائید.

روابط جنسی متعدد:
عامل دیگری که باعث گشاد شدن واژن می‌شود، داشتن رابطه‌های جنسی متعدد است. چنانچه تعداد رابطه‌های جنسی از یک حدی بیشتر شود، لایه‌های پوستی بیرونی واژن دچار شل‌شدگی و افتادگی می‌شوند. البته این مورد، جای نگرانی ندارد. شما می‌توانید با مراجعه به جراح زیبایی زنان، واژن خود را با عمل لیفتینگ نخ تنگ کرده و همچنان مثل قبل، از رابطه‌های جنسی خود لذت ببرید. 

افراد مناسب برای تنگ کردن واژن

 

گشاد شدن واژن چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

در قسمت قبل در مورد دلایل گشاد شدن واژن صحبت کردیم. خوب است بدانید در خیلی از موارد، جراحی تنگ کردن واژن تنها یک جراحی زیبایی محسوب نمی‌شود. بسیاری از خانم‌ها برای رفع مشکلات دیگر، این عمل را به عنوان یک جراحی درمانی انتخاب می‌کنند.
مهم ترین مشکلات و عواقب شل شدن واژن عبارتند از:

کاهش لذت روابط زناشویی
بدون شک با شل شدن واژن، زوج لذت بسیار کمتری از رابطه جنسی خود می‌برند. از آن‌جایی که با گشاد شدن واژن، میزان تماس اندام‌های جنسی بسیار کمتر می‌شود، اعصاب جنسی کمتر تحریک شده و لذت روابط زناشویی بسیار افت خواهد کرد. بد نیست بدانید یکی از مهم ترین علت‌های مشکلات زناشویی در سنین بالا، همین مسأله گشادشدن واژن است. چنان چه شما هم از رابطه زناشویی خود ناراضی هستید، می‌توانید با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین (جراح زیبایی زنان) با تنگ کردن واژن، روابط بهتر و لذت بخش‌تری را تجربه کنید. البته در کنار این عمل، به کسانی که می خواهند روابط زناشویی ایده آلی را داشته باشند، ایجاد ارگاسم با تزریق ژل به واژن را هم توصیه می کنیم.

ایجاد عفونت‌های واژن
با گشاد شدن واژن، امکان ورود میکروب‌ها به دهانه ورودی واژن بسیار بالا می‌رود. همین موضوع باعث عفونت‌های میکروبی در زنان (مخصوصاً بعد از زایمان طبیعی) می‌شود. بارها دیده شده که خانم‌ها بعد از زایمان دوم یا سوم خود با ترشحات زیاد واژن که نشان از عفونت داخلی دارند به مطب مراجعه می‌کنند. ما پس از رفع عفونت و درمان آن، برای جلوگیری از تکرار عفونت، تنگ کردن واژن با استفاده از نخ را پیشنهاد می‌دهیم. به این ترتیب با روشی مؤثر و ایمن جلوی عفونت‌های مکرر دهانه رحم را گرفته و با لیفتینگ واژن، زیبایی را به این قسمت از بدن بر می‌گردانیم.

مشکلات گشاد شدن واژن

 

عمل تنگ کردن واژن با نخ چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که قبل‌تر گفتیم، افزایش سن، روابط جنسی متعدد و زایمان‌های طبیعی متعدد عوامل اصلی هستند که باعث گشادی واژن می‌شوند. یکی از بهترین متدهای روز دنیا برای تنگ کردن واژن لیفتینگ عضلات کناری واژن با استفاده از نخ است. این روش، در کنار روش‌هایی مثل لایباپلاستی، روشن سازی واژن، واژینوپلاستی، پرینورافی، تزریق ژل به واژن و تزریق چربی به واژن جزء مهمترین عمل‌های زیبایی زنان محسوب می‌شود.

در گذشته از نخ تنها برای کشش پوست صورت و از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. در اصل شروع این متد در جراحی های زیبایی با کشیدن غبغب آغاز شد. سالها بعد با پیشرفت تکنولوژی‌های روز دنیا، با تغییراتی در تکنیک لیفتینگ و تولید نخ های ویژه، لیفتینگ دهانه واژن هم مقدور شد. امروزه این عمل با بهترین کیفیت در مطب دکتر ذاکرین برای شما انجام می شود. هممچنین برخی راههای درمان چین و چروک و شل شدگی واژن در این مرکز انجام می شود.

 

در عمل لیفتینگ واژن با نخ، با استفاده از لیفت نخ، دهانه‌های واژن را بالا کشیده و موجب تنگ‌تر شدن دهانه واژن می‌شویم. در ادامه با زدن بخیه های ظریف، دهانه واژن را به همان صورت نگه داشته و ناحیه تناسلی خانم را به حالت اولیه خود برمی گردانیم.

این تکنیک دو فایده عمده کوتاه مدت و بلندمدت دارد:

در کوتاه مدت، تاثیر مکانیکال سریعی دارد و خیلی زود ورودی واژن را تنگ و پرینه را زیبا می کند.
در بلند مدت، ایجاد فیبروم و کلاژن سازی را بهمراه دارد که باعث زیبایی و جوانسازی واژن می شود. (بیشتر بخوانید: آشنایی با جوانسازی واژن با لیزر)
برای انجام لیفت، عضلات پرینه و لبه‌های واژن، از نخ‌های همگرای دوجهتی استفاده می شود. این عمل به صورت سرپایی، بدون بیهوشی و خونریزی انجام می گیرد. در صورتیکه خونریزی هم در پی داشته باشد، مقدار آن بسیار کم و غیر قابل ملاحظه خواهد بود. 

 

نخ‌های تنگ کننده واژن

نخ‌های لیفتینگ، در شرکت پیروم ایتالیا ساخته می‌شوند. این نخ ها از جنس کاپرولاکتون ساخته می شوند و ویژگی منحصر به فرد آنها، جذب کامل آنها توسط پوست است؛ به طوری که بعد از عمل، کوچکترین اثری از جراحی بر روی واژن باقی نمی ماند. نخ‌های پیروم ایتالیا، به صورت کاملا ویژه و مخصوص لیفت واژن تولید می‌شوند و دارای گواهینامه پزشکی از کشورهای ایتالیا، آمریکا و استرالیا هستند.

با استفاده از این مدل نخ، ماهیچه‌ها و بافت‌های واژن به صورت همگرا به درون کشیده می‌شوند و سپس جذب بدن می‌شوند.

نخ های لیفتینگ واژن

 

مزیت‌های عمل لیفتینگ واژن با نخ

برای تنگ کردن واژن روش‌های مختلفی وجود دارد. مهم ترین این روش‌ها تنگ کردن واژن با نخ، تنگ کردن واژن با جراحی (واژینوپلاستی) و تنگ کردن واژن با لیزر هستند.
انتخاب روش، پس از معاینه شما توسط پزشک پیشنهاد می‌شود. البته در بین این سه روش، تنگ کردن واژن با نخ مزایای ویژه ای دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

1- این عمل بسیار سریع و حدود نیم ساعت به طول می انجامد.
2- دوره و زمان ریکاوری در این روش بسیار سریع است و بیمار می تواند بلافاصله بعد از عمل مرخص شود.
3- نیازی به بیهوشی نداریم و تنها با بی حسی موضعی، عمل انجام می‌شود.
4- این عمل بدون خونریزی بوده و کاملاً غیر تهاجمی ‌می‌باشد.
5- در این روش، نخ‌ها جذب بدن می‌شوند. بنابراین نتیجه کار بسیار شیک و ایدهآل خواهد شد.
6- با کشیدن عضلات واژن و لگن، باعث تقویت این عضلات شده و از نظر فیزیکی و طبی بسیار مؤثر است.
7- در این عمل، خانم تنها چند روز باید آنتی بیوتیک های خوراکی مصرف کند و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک های وریدی نیست. 

 

ماندگاری لیفت واژن با نخ

بلافاصله بعد از لیفتینگ واژن با نخ می توانید نتیجه عمل را ببینید. ماندگاری تنگ کردن واژن با نخ دائمی است مگر اینکه بارداری و زایمان بعد از این جراحی داشته باشید. نخ های به کار رفته در این عمل باعث تحریک کلاژن سازی بافت واژن و طولانی تر شدن مدت ماندگاری تنگ کردن با نخ می شوند. 

 

موارد استفاده از نخ‌های واژینال

• لیفت بافت واژن
• تنگ نمودن واژن
• جوانسازی واژن
• ترمیم شل بودن واژن
• بازسازی پرینه پس از اپیوزوتومی
• ترمیم چروک خوردگی پرینه 

بیشتر بخوانید: پرینه پلاستی | عمل ترمیم پارگی پرینه بعد از زایمان

موارد استفاده از نخ های واژینال

 

چه کسانی از روش لیفتینگ واژن با استفاده از نخ منع می‌شوند؟

به سه دسته از افراد توصیه نمی‌کنیم که عمل لیفتینگ واژن را انجام دهند:

1- بانوان مجرد: از آنجایی که واژن به خودی خود به اندازه کافی تنگ است، بانوان مجرد نیازی به این عمل دارند. دخترانی که به ظاهر خود اهمیت می دهند، معمولا متقاضی جراحی های دیگر مثل روشن سازی واژن با لیزر و لابیاپلاستی هستند.
2- بانوان باردار: از آنجایی که بسته به شرایط، امکان دارد خانمهایی که باردار هستند به صورت طبیعی زایمان کنند، بهتر است این عمل را به بعد از زایمان خود موکول کنند.
3- خانم‌هایی که دچار عفونت لگنی PID هستند. (بیشتر بخوانید: آشنایی با بیماری عفونت لگن)
4- مبتلایان به تبخال تناسلی: با انجام این عمل امکان گسترش تبخال تناسلی در بخش های دیگر واژن وجود دارد. به همین علت این افراد از انجام این جراحی منع می شوند. (با علائم تبخال تناسلی آشنا شوید)
5- مبتلایان به زگیل تناسلی فعال: زگیل تناسلی بسیار مسری است. به همین دلیل امکان انتقال آن از قسمتهای ویروسی به بخشهای دیگر واژن بسیار وجود دارد. کسانی که به این بیماری خطرناک جنسی مبتلا هستند بهتر است ابتدا به درمان کامل بیماری خود مبادرت ورزند و سپس عمل تنگ کردن واژن را انجام دهند. 

 

توصیه‌های پزشکی قبل از عمل لیفتینگ واژن با نخ

نیاز است خانم‌های محترم قبل از اینکه اقدام به تنگ کردن واژن با نخ بکنند، توسط پزشک زنان معاینه شوند. این معاینه به این دلیل حائز اهمیت است اگر خانم در ناحیه تناسلی خود دارای عفونت باشد، نیاز است که درمان شود و پس از آن اقدام به عمل لیفتینگ واژینال کند. از دیگر مراقبت‌های قبل از عمل می‌توان به تست پاپ اسمیر اشاره کرد. لازم است بانوان محترم قبل از این عمل، جهت اطمینان از عدم مشکلات عفونی این تست را انجام دهند. 

 

مراقبت‌های پس از عمل لیفتینگ واژینال

از آن جایی که عمل لیفتینگ کاملاً غیر تهاجمی و به صورت سرپایی انجام می‌شود، بانوان می‌توانند پس از عمل، فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند. اما در مورد داشتن روابط جنسی، بهتر است تا 6 هفته نزدیکی نداشته باشند. در طی این شش هفته، نخ‌های واژینال به طور کامل جذب بدن شده و واژن، تنگ و خوش فرم خواهد شد. به یاد داشته باشید که شما می توانید با رعایت مراقبتهای بعد از عمل تنگی واژن، اگر احساس ناراحتی دارید آن را به سرعت برطرف کنید.

یکی از سوالاتی که بصورت متداول پرسیده می شود، زایمان بعد از عمل لیفتینگ واژن است. خانم دکتر ذاکرین پیشنهاد می‌کنند بعد از این عمل، از زایمان به صورت طبیعی خودداری کنید و در صورتی که قصد بچه دار شدن داشتید از روش سزارین زایمان کنید.

مراقبت های پس از عمل لیفتینگ واژن

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره عمل سزارین

چنانچه شما هم قصد تنگ کردن واژن خود را دارید، می‌توانید به خانم دکتر ذاکرین، متخصص و جراح زیبایی زنان مراجعه کنید. ایشان با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا شما را در داشتن بدنی زیبا و افزایش رضایت جنسی تان یاری خواهند کرد.

از دیگر خدمات زیبایی زنان که توسط خانم دکتر ذاکرین ارائه می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• پرینورافی
• روشن سازی واژن
• لایباپلاستی
• واژینوپلاستی (بیشتر بخوانید: مراقبتهای بعد از عمل واژینوپلاستی)
• درمان مشکل ارگاسم
• هودکتومی
• کلیتورکتومی
• درمان مشکلات جنسی با لیزر مونالیزا تاچ
• تزریق ژل و چربی به قسمت واژینال 

 

هزینه عمل تنگ کردن واژن با نخ

یکی از سوالات متداول مراجعین، هزینه این عمل است. بدون شک هزینه این روش تنگ کردن واژن نسبت به دیگر روشهای تنگ کردن واژن بسیار مقرون به صرفه تر است. (برای مثال هزینه جراحی واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژن نزدیک به یک و نیم برابر این عمل می باشد.)

از آنجایی که هزینه این جراحی به فاکتورهای متفاوتی وابسته است، پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات کامل از هزینه عمل و نحوه انجام آن، همچنین جهت تعیین وقت ویزیت با مطب خانم دکتر ذاکرین با مطب تماس بگیرید: اطلاعات تماس با مطب دکتر ذاکرین


ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران

1: مریم حسینی:سلام.هزینه اش چقدر است .و من از شهرستان میام مراجعه اول بهم نوبت میدی؟؟

سلام بله عزیزم. تنگ کردن واژن با نخ جزو عملهای سبک محسوب میشه و میشه در همون روز مراجعه، انجام داد. البته میتونید با تماس تلفنی هم نوبت بگیرید و از قبل برای این کار هماهنگ کنید.

2: Sara:سلام هزینه عمل تنگ کردن واژن چقدره؟

سلام. دوست عزیز جهت دریافت هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

3: ستاره:سلام خانم دکتر میخواستم بپرسم روابط جنسی متعدد یعنی چی؟ منظورتون داشتن رابطه با افراد مختلف هست که میتونه به دلیل سایز های مختلف آلت مردانه باعث گشاد شدن واژن بشه ممنون از پاسختون

سلام عزیزم. منظورم نزدیکی بیشتر از یکی دوبار در روزه.

4: پریا:سلام روز بخیر . من مجرد هستم ولی رابطه جنسی داشتم و الان میخام تنگ کنم یعنی این روش تنگ کردن با نخ برای من توصیه نمیشه؟ ممکنه بگید از چه روشی میتونم استفاده کنم؟

سلام عزیزم. میتونی تنگ کردن با نخ و یا هر روش دیگه ای از تنگ کردن واژن بدون جراحی رو انجام بدی. منظور ما از بانوان مجرد، دختران باکره بوده.

5: آریا:چراخانم دکترباتوجه به سوالات مکررنسبت به هزینه عمل خودداری وشفاف اطلاع رسانی وصراحتاکف یاسقف ویامیانگین یاحتی مبلغ تقریبی اعلام نمیکنندبه همه سوالات باصبروحوصله وبالطف خاصی جواب میدن ولی درگفتن هزینه تفره میرند.خانم دکترهزینه این عمل شایع سوال اکثرافرادهست اگربه یکیشون جواب بدیدچه بساده نفردیگرهم جوابشونوبدین شکل دریافت کنند.برقرارباشید

سلام عزیزم. وقتی بیمار رو معاینه نکردم و نمیدونم وضعیت سنی و جسمییشون چیه و شدت مشکل شون چقدره چطور میتونم روش درمان و تعداد جلسات رو بدون معاینه بگم؟ بنابراین معقول ترین کار همینه که هزینه نگم و در جوابها هم اشاره کردم که باید معاینه بشن تا مشخص بشه.

6: عظيميان:هزینه عمل تنگی واژن با نخ؟؟

باید معاینه بشید تا پزشکتون میزان گشادی واژن رو متوجه بشه. شدت گشادی و آسیبی که عضلات واژن دیده روی هزینه تاثیر داره. 

7: DISCOVERY3257@GMX.COM:خیلی ممنون از مقاله به موقع وخوب تان

خواهش می کنم

8: تینا:سلام من نامزد دارم و رابطه دارم میخوام تنگ کردن واژن انجام بدم و چون خانوادم نمیدونن میخوام عملی باشه ک اذیت نشم و زود بهبود پیدا کنم لیزر یا نخ بهتره؟ سوال دیگم اینه که باعث میشه بعد عمل تو اولین رابطه خون بیاد ؟ چیزی به اسم جراحی بکارت وجود داره ؟

سلام. میتونید تنگ کردن واژن با ار اف رو انجام بدید چون جراحی نداره و خیلی سریع بهبود پیدا میکنه. کاملا بدون عارضه است و بعد از اولین نزدیکی هم دچار خونریزی نمیشی. جراحی بکارت هم وجود داره. به پزشکان جراحی که این عمل رو انجام میدن میتونید مراجعه کنید.

9: مریم:دوخت بانخ هزینه اش چقده / من ازشهرستا میام مراجعه اول بهم نوبت میدی؟

سلام. تنگ کردن واژن با نخ سرپایی انجام میشه. برای نوبت هم حتما قبل از مراجعه به مطب با منشی هماهنگ کنید. برای گرفتن نوبت و مشاوره برای هزینه ها به شماره واتساپ 09909236065 پیام بدین.

10: حمیده:سلام . من تصمیم دارم عمل لیفتینگ واژن با نخ رو انجام بدم، سوالی که دارم این که چه مدت زمانی ماندگاری داره این عمل لیفت با نخ ؟ و آیا باید معاینه بشیم بعد از انجام عمل یا که احتیاجی نیست، چون من مسافر هستم و فقط ۲ روز در تهران میتونم بمونم در واقع برای این عمل اونجا هستم . ممنون میشم از راهنمایی شما.

سلام. اگر بعد از عمل تنگ کردن بارداری نداشته باشید نتیجه عمل شما ماندگار هست. این عمل سرپایی انجام میشه و به بستری یا معاینات بعدی نیاز نداره مگر اینکه بعد از عمل احساس ناراحتی داشته باشید.

11: فاطمه:سلام بعد از عمل یا رابطه جنسی داشته باشم خون میاد؟

سلام. نه عزیزم این جراحی غیر تهاجمیه و بعد از جراحی یا رابطه جنسی خونریزی ندارید. البته تا 6 هفته بعد از جراحی نباید رابطه جنسی داشته باشید.

12: Narges:سلام.دختر مجرد ک باکره نیست نمیتونه این عمل رو انجام بده؟؟؟

سلام. بله میتونه انجام بده اما در صورت بارداری و زایمان در آینده، نتیجه ی عمل تنگ کردن تغییر میکنه.

13: غزل:سلام خانوم دکتر جراحی نخ برای تنگی واژنه یا افتادگی واژن؟

سلام. تنگ کردن واژن با نخ در واقع لیفت واژن هست که هم به تنگ شدن واژن و هم به رفع افتادگی واژن کمک میکنه.