خانم دکتر متین ذاکرین
متخصص و جراح زنان

 

آدرس مطب: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش کوچه نوزدهم، ساختمان بانک سامان، پلاک 24، طبقه 4، واحد 7

کلیتوریس کجاست و چه وظیفه ای دارد؟

کلیتوریس کجاست و چه وظیفه ای دارد

در آناتومی زنان، کلاهک کلیتوریس - یا کلیتورال هود - پوست چین خورده ای است که سر کلیتوریس را احاطه کرده و از کلیتوریس در برابر ساییدگی یا مالش محافظت می کند. شکل ظاهری کلیتورال هود از فردی به فرد دیگر متفاوت است و کلاهک های بزرگتر یا کوچکتر کاملاً طبیعی هستند.

در این مقاله درباره کلیتورال هود صحبت خواهیم کرد. اگر فردی از شکل ظاهری کلاهک کلیتوریس خود راضی نباشد، می تواند جراحی زیبایی کلیتوریس را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرد. در این مقاله درباره این مورد صحبت می کنیم که کلیتوریس کجاست و وظیفه اصلی آن چیست همچنین درباره عمل زیبایی کلیتوریس یا کوچک سازی کلاهک کلیتوریس صحبت می کنیم و به عوارض و فواید این عمل نیز می پردازیم.


فهرست
کلیتورال هود یا کلاهک کلیتوریس چیست؟
شکل ظاهری کلیتورال هود
وظیفه کلیتورال هود چیست؟
جراحی کوچک سازی کلیتورال هود
عوارض عمل زیبایی کلیتوریس
بهبودی پس از عمل زیبایی کلیتوریس
نکات کلی درباره کلیتوریس و کلاهک آن 

 

کلیتورال هود یا کلاهک کلیتوریس چیست؟

فرج (vulva) به بخش خارجی اندام های تناسلی زنان گفته می شود که از لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادرار و کلیتوریس تشکیل شده است.
لابیا، چین های پوستی هستند که از دهانه واژن تا کلیتوریس را پوشانده اند و انواع آن عبارتند از:

• لابیا ماژور یا لابیای بیرونی که ناحیه گوشتی دستگاه تناسلی است و معمولاً با مو پوشیده شده است.
• لابیا مینور، یا لابیای داخلی، که درون لابیا ماژور قرار دارند.

کلیتورال هود یک چین پوستی کوچک است و در جایی قرار دارد که دو لابیا مینور بهم می رسند. کلیتورال هود اطراف کلیتوریس را پوشانده و از سر آن محافظت می کند.
کلیتوریس، مرکز اصلی لذت در رابطه جنسی زنان محسوب می شود و دارای هزاران پایانه عصبی است. اندازه کلیتوریس در افراد مختلف، متفاوت است اما سر آن (قسمت قابل مشاهده) تقریباً به اندازه یک نخود است. تنه کلیتوریس دارای دو شاخه است که تا 12 سانتی متر در نزدیکی دهانه واژن امتداد دارند.

بیشتر بخوانید: لابیا چیست؟ آشنایی با لابیا مینور و لابیا ماژور 

 

شکل ظاهری کلیتورال هود

کلیتورال هود یک پوست چین خورده است که به لابیا مینور متصل است. کلیتورال هود از نظر شکل ظاهری، رنگ و اندازه در بین افراد متفاوت، مختلف است. برخی بزرگتر و برخی کوچکتر هستند و شکل ظاهری آن تا حد زیادی به شکل ظاهری لابیا بستگی دارد.

کلیتوریس

پهنای لابیای ماژور ممکن است بین 1 تا 5 سانتی متر باشد و در برخی افراد ممکن است یکی از لابیاها بلندتر از دیگری باشد. در برخی از موارد، لابیا مینور ها ممکن است از لابیا ماژور بیرون بزنند که بر ظاهر اندام جنسی زنان تاثیر می گذارند اما این مشکل را می توان به راحتی با انجام عمل لابیاپلاستی یا همان جراحی زیبایی واژن تصحیح کرد. اگر شما هم دچار این مشکل هستید و از ظاهر بیرونی واژن خود ناراضی هستید، ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین جراح و متخصص زنان را پیشنهاد می کنیم. برای گرفتن نوبت و اطلاعات بیشتر با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

وظیفه کلیتورال هود چیست؟

باید بدانید که کلیتوریس نقشی در تولید مثل ندارد بلکه وظیفه اصلی اش لذت بخشی به زنان در هنگام رابطه جنسی است. بیشترین پایانه های عصبی در کلیتوریس وجود دارند و هنگام تحریک، با خون پر می شود و نعوظ پیدا می کند. کلیتورال هود، سر کلیتوریس را پوشانده و از این بافت حساس در برابر اصطکاک ایجاد شده با لباس یا ساییدگی مدام در زندگی روزمره محافظت می کند.

 

جراحی کوچک سازی کلیتورال هود

اندام های تناسلی در هر فردی متفاوت از سایرین است و نباید با یکدیگر مقایسه شوند. در واقع معیار صحیحی برای شکل ظاهری، رنگ و اندازه آلت تناسلی وجود ندارد. اما اگر فردی از ظاهر دستگاه تناسلی خود ناراحت است یا مشکلاتی در زندگی روزمره اش ایجاد می کند، می تواند گزینه جراحی را انتخاب کند که جراحی کوچک سازی کلیتورال هود نامیده می شود. جراحان زیبایی معمولا عمل کوچک سازی کلیتورال هود را همراه با جراحی لابیاپلاستی (تصحیح یا کوچک کردن لابیاها) انجام می دهند. در طی این عمل، جراح هرگونه چین اضافی در کلیتورال هود را بر میدارد و سپس در محل برش از نخ های بخیه جذب شدنی استفاده می کند.

عمل زیبایی کلیتوریس

بیشتر بخوانید: عمل زیبایی کلیتوریس چیست و چرا انجام می شود؟ 

 

عوارض عمل زیبایی کلیتوریس

هر جراحی با خطراتی مانند خونریزی و عفونت همراه است. برای کاهش خطر عوارض جانبی، متخصصان به زنان توصیه می کنند که برای انجام هر نوع جراحی زیبایی واژینال، به طور کامل در مورد جراح منتخب خود تحقیق کنند.

خوب است بدانید که خانم دکتر متین ذاکرین یکی از جراحان برتر و موفق در زمینه انجام جراحی های زیبایی زنان است. ایشان با انجام تاکنون بیش از 5000 عمل زیبایی واژن و کوچک سازی کلیتوریس در زمینه جراحی های زیبایی پیشرو هستند. برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02144463475 تماس بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق واتساپ و شماره 09909236065 سوالات خود را در مورد عملهای زیبایی مطرح کنید و از مشاوره های مشاور لیزر و زیبایی مطب به رایگان استفاده کنید.

 

بهبودی پس از عمل زیبایی کلیتوریس

مدت زمان لازم برای بهبودی بعد از عمل جراحی کوچک سازی کلیتورال هود از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در صورت انجام عمل لابیاپلاستی همراه با جراحی کوچک سازی کلیتورال هود، مدت زمان بهبودی طولانی تر خواهد شد.

تا چند هفته پس از عمل اجازه بلند کردن اجسام را نخواهید داشت. این کار مانع از خونریزی بیش از حد شده و احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. علاوه بر این باید از برقراری رابطه جنسی در این مدت خودداری کنید.

خارش کلیتوریس

بیشتر بخوانید: دلیل خارش کلیتوریس چیست و برای درمان آن چه می توان کرد؟ 

 

نکات کلی درباره کلیتوریس و کلاهک آن

کلیتورال هود یک چین پوستی است که در محل اتصال لابیا مینور قرار دارد و کلیتوریس را می پوشاند و از این برجستگی حساس در برابر اصطکاک و ساییدگی محافظت می کند. برخی از زنان به دلایل زیبایی، عمل جراحی کوچک سازی کلیتورال هود را انتخاب می کنند و این جراحی مانند سایر روش های جراحی با خطراتی همراه است. بنابراین جراح باید با دقت انتخاب شود.

اگر شما هم قصد انجام عمل زیبایی واژن را دارید ما به شما خانم دکتر ذاکرین را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر ذاکرین با تجربه صدها عمل زیبایی واژن بعنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی لابیاپلاستی شناخته می شوند که از همه جای کشور برای انجام عملهای زیبایی به ایشان مراجعه می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل های زیبایی با مطب ایشان به شماره 44463475 تماس بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق واتساپ و شماره 09909236065 سوالات خود را در مورد عملهای زیبایی مطرح کنید و از مشاوره های مشاور لیزر و زیبایی مطب به رایگان استفاده کنید.

اگر سوالی درباره عمل های زیبایی واژن یا کوچک سازی کلیتوریس دارید، می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید و با مراجعه به همین صفحه، پاسخ آن را از خانم دکتر ذاکرین دریافت کنید. 

Flowers
بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه

اینستاگرام دکتر ذاکرین با بیش از 120 هزار فالوور!