دستگاه آراف واژن و کاربردهای آن

دستگاه آر اف

شاید شما هم اسم دستگاه rf واژن را شنیده باشید ولی اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشید. اطلاعاتی مثل اینکه چرا از آن برای جوانسازی واژن استفاده می شود؟ چه کاربردهایی در عمل های زیبایی زنان دارد؟ و اینکه دستگاه آراف واژن چه بیماری های زنانه ای را می تواند درمان کند؟ در این مقاله قصد داریم به موضوع دستگاه آراف واژن و کاربردهای آن بپردازیم. برای دسترسی سریع به بخش های این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
دستگاه آراف واژن چیست؟
نحوه عملکرد دستگاه آراف واژن
مزایای دستگاه جوانسازی واژن
کاربرد آراف برای جوانسازی واژن
درمان با دستگاه rf واژن
درمان واژینیسموس با آر اف
تنگ کردن واژن با آر اف
درمان دردهای لگنی با آر اف
عوارض دستگاه آراف
جلسات جوانسازی با دستگاه آر اف واژن
مراقبت بعد از درمان با دستگاه rf واژن
رابطه جنسی بعد از درمان با دستگاه آر اف واژن
چه کسانی از دستگاه آر اف واژن استفاده می کنند؟
دوره نقاهت با دستگاه آر اف واژن
محدودیت سنی برای استفاده از دستگاه RF واژن
ماندگاری درمان با آر اف واژن
هزینه جوانسازی واژن با دستگاه rf واژن 

 

دستگاه آراف واژن چیست؟

rf واژن تکنولوژی جدیدی است که به درمان سریع و قطعی بسیاری از مشکلات زنانه کمک می کند. rf واژن با استفاده از انرژی گرمایی که تا عمق عضلات درون واژن و لگن نفوذ می کند، عضلات این نواحی را تحریک، بازسازی و جوانسازی می‌کند. 

 

نحوه عملکرد دستگاه آراف واژن

گرمای ناشی از استفاده از دستگاه آراف واژن باعث افزایش جریان خون در ناحیه واژن و لگن می شود. خونرسانی و اکسیژن رسانی بهتر باعث دفع سموم و تغذیه سلول های عضلات واژن و لگن می شود. در نتیجه بافت عضلانی این نواحی شروع به کلاژن سازی و تولید بافت های جدید می کنند. همچنین دستگاه آراف واژن به لیفت عضلات این نواحی کمک می کند. 

نحوه عملکرد دستگاه آر اف واژن

 

مزایای دستگاه جوانسازی واژن

دستگاه جوانسازی واژن به درمان غیر تهاجمی و بدون جراحی برخی مشکلات دستگاه تناسلی زنانه کمک می کند. استفاده از این دستگاه مزایای زیر را به همراه دارد:

• مشاهده نتیجه درمان در همان جلسه اول
• جوانسازی و ترمیم بافت واژن و لگن
• بازگرداندن قدرت عضلات کانال واژن و عضلات لگن
• بهبود روابط زناشویی
• سرپایی
• بدون درد
• درمان قطعی بسیاری از بیماری های زنانه مرتبط با دستگاه تناسلی
• بدون نیاز به بی حسی
• بدون نیاز به استفاده از محافظت های لیزری برای بیمار یا پزشک
• افزایش توان کششی عضلات واژن و ناحیه لگن

افزایش اعتماد به نفس خانمها در برقراری رابطه جنسی و نیز درمان بی میلی جنسی خانم ها از دیگر مزایای استفاده از دستگاه rf واژن است. 

 

کاربرد دستگاه آراف برای جوانسازی واژن

یکی از کاربردهای دستگاه واژینال، جوانسازی واژن است. پزشکان از دستگاه rf واژن برای:

تنگ کردن واژن
• جوانسازی کانال واژن
• برطرف کردن افتادگی و شلی عضلات کانال واژن
• افزایش ارگاسم در بانوان
• بهبود حساسیت کلیتوریس
• افزایش قوای جنسی بانوان

استفاده می کنند. همچنین rf واژن می تواند درد هنگام نزدیکی را در خانم ها بهبود دهد.

شما نیز می توانید برای جوانسازی واژن با rf و نیز درمان مشکلات زنانه خود با دستگاه آر اف واژن از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح متخصص زنان بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید. 

 

درمان با دستگاه rf واژن

کاربرد دستگاه آر اف مادام ایکس فقط مختص عمل های زیبایی زنانه نیست بلکه از این دستگاه برای درمان برخی از بیماری های زنانه و اختلال عملکرد جنسی آنها نیز استفاده می شود. کاربردهای پزشکی و درمانی دستگاه واژینال عبارت است از:

• درمان خشکی واژن با جوانسازی و افزایش رطوبت واژن
• درمان بی اختیاری ادرار به خصوص بی اختیاری هایی که به دلیل تغییرات هورمونی یائسگی است.
• درمان آتروفی واژن
• درمان خروج هوا از واژن
• درمان عفونت قارچی یا عفونت باکتریایی واژن که نسبت به روش های دیگر درمان مقاومت نشان می دهند. به علاوه خشکی واژن می تواند باعث بروز عفونت مکرر شود که با دستگاه آر اف این مشکل نیز قابل درمان است.
• رفع دردهای ناحیه لگنی
• کاهش دردهای پرولاکس
• کاهش ترشحات واژن
درمان واژینیسموس

به علاوه دستگاه جوانسازی واژن می تواند به کاهش افتادگی مثانه و تاثیر آن بر بی اختیاری ادرار نیز کمک کند. 

درمان با دستگاه آر اف واژن

 

درمان واژینیسموس با آر اف

واژینیسموس اختلالی است که به خاطر انقباض شدید و غیرادراری ماهیچه های واژن ایجاد می شود. در این حالت فرد دخول دردناک یا غیرممکن خواهد داشت. به محض دخول و یا انجام معاینه لگنی یا استفاده از تامپون انقباضها شروع می شوند. دستگاه آر اف واژن در عملکرد عضلات واژن تغییراتی ایجاد می کند که باعث درمان واژینیسموس می شود. بانوانی که از این دستگاه برای درمان واژینیسموس استفاده می کنند، از همان جلسه اول می توانند تاثیر مثبت این دستگاه ببینند. این دستگاه درمان قطعی واژینیسم است. 

 

تنگ کردن واژن با آر اف

امواج رادیوفرکوئنسی امواج کم انرژی هستند که آر اف واژینال آنها را تولید می کند. این امواج بافت عمقی واژن را گرم و تولید کلاژن را تحریک می کنند. کلاژن های جدیدی که با این روش ایجاد می شوند، بافت داخلی و خارجی واژن یعنی کانال واژن و لابیا را استحکام می بخشند. در نتیجه شلی واژن برطرف می شود. یکی از بهترین روش های تنگ کردن واژن است می کند. 

 

درمان دردهای لگنی با آر اف

دردهای لگنی در اثر برخی بیماری ها مثل اندومتریوز، سندرم روده تحریک پذیر، سرطان رحم و سرطان دهانه رحم بروز می کند. این دردها مزمن و شدید هستند. یکی از بهترین روش های کاهش دردهای ناحیه لگنی (شامل مثانه، راست روده، واژن، رحم و تخمدان) از دستگاه آر اف استفاده می شود. 

 

عوارض دستگاه آر اف واژن

یکی از مزایای استفاده از دستگاه واژینال این است که بدون هیچ عارضه ای بوده و تا کنون هیچ گزارشی در این مورد اعلام نشده است. به علاوه هر کسی با هر نوع پوستی که دارد، می تواند از این دستگاه استفاده کند. 

عوارض آر اف واژینال

 

جلسات جوانسازی با دستگاه آر اف واژن

تعداد جلساتی که برای درمان با دستگاه واژینال نیاز دارید کم و در حدود 3 تا 6 جلسه است. تعداد جلسات بستگی به شدت مشکل شما دارد. طول هر جلسه نیز کوتاه و 15 تا 30 دقیقه است. فواصل بین جلسات نیز بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک 1 تا 4 هفته خواهد بود. 

 

مراقبت بعد از درمان با دستگاه rf واژن 

درمان با دستگاه rf واژن بدون درد است و نیازی به مصرف داروهای مسکن ندارید. همچنین به پماد یا هر داروی دیگری مثل آنتی بیوتیک ها نیازی نیست. 

 

رابطه جنسی بعد از درمان با دستگاه آر اف واژن 

خانم هایی که برای جوانسازی واژن از آر اف واژن استفاده می کنند، می توانند بعد از هر جلسه درمان رابطه جنسی داشته باشند. از این لحاظ منعی برای خانم ها وجود ندارد. 

 

چه کسانی از دستگاه آر اف واژن استفاده می کنند؟

استفاده از این دستگاه برای هیچ کس ممنوعیت و محدودیتی ندارد. اغلب خانم هایی که به دلیل زایمان طبیعی متعدد، بالا رفتن سن، چاقی و یا یائسگی با مشکلاتی مواجه شده اند، از دستگاه جوانسازی واژن برای رفع این مشکلات خود استفاده می کنند. این دستگاه به ترمیم و بازگشت توان عضلات واژن و لگن کمک زیادی می کند.

شما نیز می توانید برای درمان مشکلات زنانه خود با دستگاه آر اف واژن از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح متخصص زنان بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید. 

 

دوره نقاهت با دستگاه آر اف واژن 

دوره نقاهت برای جوانسازی با دستگاه rf واژن بسیار کوتاه است. خانم ها بعد از درمان با این دستگاه می توانند به فعالیت های روزمره خود برگردند. 

دوره نقاهت با دستگاه آر اف واژن

 

محدودیت سنی برای استفاده از دستگاه RF واژن

خانمها در همه سنین می توانند از این دستگاه برای جوانسازی واژن یا درمان بیماری ها خود بهره مند شوند. 

 

ماندگاری درمان با آر اف واژن

ماندگاری درمان با استفاده از دستگاه آر اف واژن طولانی است. استفاده از این دستگاه درمان قطعی بسیاری مشکلات است. البته برای حفظ نتیجه درمان می توانید سالانه درمان را تکرار کنید. در این مورد می توانید با پزشک خود مشورت کنید. 

 

هزینه جوانسازی واژن با دستگاه rf واژن

هزینه جوانسازی با rf واژن بستگی به موارد مختلفی دارد. مثلا تعداد جلسات، مساحت ناحیه تحت درمان، شدت مشکل بیمار، طول هر جلسه، پزشک، محل درمان بر هزینه های بیمار تاثیر می گذارند. ممکن است علاوه بر جوانسازی با دستگاه آر اف، مایل به روشن سازی واژن، لابیاپلاستی، هودکتومی و سایر عمل های زیبایی باشید. در نتیجه هزینه این درمان ها نیز به هزینه جوانسازی واژن با دستگاه rf واژن اضافه خواهد شد. بعد از معاینه توسط پزشک متخصص زنان می توانید از هزینه درمان خود آگاه شوید.

در صورتی که سوال دیگری در مورد دستگاه آر اف واژن و جوانسازی واژن دارید، می توانید از بخش نظرات سوالات خود را مطرح کنید. در همین صفحه به سوالات شما پاسخ می دهیم.  

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: سین:با سلام وتشکر از دکتر عزیز خانم دکتر لیزر RF تاثیری در بیماری زخم دهانه رحم دارد؟

سلام. نه عزیزم برای درمان زخم دهانه رحم از آراف استفاده نمیشه. آراف برای دردهای لگنی حین مقاربت، تنگ کردن واژن  و درمان مشکلات بی اختیاری ادراری بیشتر استفاده میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر به واتساپ 09909236065 پیام بده

2: ناهید:سلام آیا این دستگاه برای زخم دهانه رحم مناسبه؟؟؟

سلام عزیزم. نه اصلا ار اف واژن برای این کار مناسب نیست. بیشتر برای واژینیسموس و تنگ کردن واژن خوبه. حتما به من یا یه متخصص زنان دیگه مراجعه کن چون باید کولکوسکوپی کنیم ببینیم چرا دهانه رحم زخمه. با دارو میشه درمانش کرد. مهمتر از زخم، علت زخمه. اگه برای درمان اقدام نکنی متاسفانه مشکلات جدی پیش میاد که درمانشون سخته

3: somayeh:سلام خانوم دکتر خسته نباشید قیمت آر اف واژینیسم چنده ؟؟وباچن جلسه درمان میشه ؟؟باتشکر

سلام عزیزم. باید ببینم واژینیسموس تون در چه حده. چون هر چی شدیدتر باشه تعداد جلسات درمان بیشتر میشه و شاید نیاز به درمانهای تکمیلی هم باشه. از جلسه اول تاثیرش رو میبینی ولی تعداد جلسه و هزینه رو بعد از معاینه میتونم بگم چقدره.

4: کبری:من آر اف انجام دادم .مشکلم شلی دستگاه تناسلی و رکتوسل بود. یعنی دچار دفع مدفوع دردناک بودم. الان مشکلم کاملا حل شده. قبلا مشکل بی اختیاری ادرار هم بودم که فیزیوتراپی کف لگن انجام دادم.در کل خیلی راضیم. ولی نمی دونم ماندگاری آر اف چند ساله. نگران برگشت مشکلم هستم.

سلام. ماندگاری آر اف به شدت مشکلات و میزان پاسخدهی بدن بستگی داره. اما معمولا یک تا دو سال نیازی به تکرار نیست.

5: نفیسه:با عرض سلام آیا استفاده از روش آر اف برای واژینیسموس درد دارد؟ و آیا امکان داره حداقل هزینه و حداکثر هزینه را بفرمایید؟ میخوام حدود قیمت را بدونم؟!!

سلام نه عزیزم درد نداره از بی حسی موضعی استفاده می کنم. بستگی به تعداد جلساتتون داره و اینکه گرید چند هستید. برای مشاوره به این شماره زنگ بزنید: 02144463475

6: Hamta:سلام خانوم دکتر خسته نباشید واژینیسموس شدید با چند جلسه حل میشه؟

سلام. معمولا 3-4 جلسه. البته باز هم بستگی داره که بدن بیمار چطور جواب بده و ممکنه کمتر یا بیشتر از این بشه.

7: Sadaf:سلام خسته نباشید .من جراحی هایمنکتومی انجام دادم برای درمان واژینیسموس آیا با این جراحی واژینیسموس درمان شده یا نه ممنون میشم جواب بدید.

سلام. اگر دخول رو بدون هیچ مشکلی انجام میدین نشون میده که درمان شدین.

8: مزارعی:سلام این روش برای بچه دار شدن مشکلی به وجود نمیاره؟

سلام، نه عزیزم. امواج آر اف کلا آسیب زننده نیست و باعث مشکل خاصی نمیشه. نگران نباشید.

9: شیرین:با سلام و خسته نباشید . ایا استفاده از ار اف جهت خشکی واژن مناسب هست ؟

سلام. بله یکی از کاربردهای مهم آراف در جوانسازی واژن و درمان خشکی واژن هست. بعد از اتمام جلسات RF می تونید نتیجه کامل درمان رو ببینید.

10: مینا:سلام من مثلا می بینی ۲روز میل جنسی ام قوی میشه و دیگه تمایلی ندارم تا ۱ یا ۲ یا ۳ ماه علت چی هست

سلام. عوامل مختلفی از جمله اختلالات هورومونی روی میل جنسی زنان تاثیر دارند. باید برای بررسی علت و درمان اون باید به پزشک زنان مراجعه کنید.

11: سارا:سلام ببخشید این سوال رو میپرسم زمانی که از rf داریم استفاده میکنیم ارضا هم میشیم اون لحظه؟ اخه اگه اینطوری باشه که معذب میشیم یا تحریک بشیم آه و اوهمون بره بالا.اخه من دکترم اقا هم هست

سلام خیر. آر اف باعث ارگاسم در لحظه درمان نمیشه. بلکه با جوانسازی واژن باعث بهبود ارگاسم در روابط زناشویی میشه.