آیا انجام لیزر در دوران قاعدگی عوارض دارد؟

عوارض انجام لیزر در دوران قاعدگی

پوست واژن بسیار حساس است و در معرض انواع عفونت ها و آسیب ها قرار دارد، بنابراین برای رفع موهای زائد باید از روشهایی استفاده کرد که به پوست واژن صدمه نزند. یکی از بهترین روشها، استفاده از لیزر در ناحیه بیکینی است. دختران نیز مانند خانمها می توانند از لیزر بیکینی استفاده کنند. اما در مورد عوارض لیزر در چنین نقاط حساسی همواره نگرانی هایی وجود دارد. مثلا خانمها نگران تاثیر لیزر بر قاعدگی خود هستند. یا در مورد عوارض لیزر بیکینی برای دختر سوال می کنند. ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا لیزر روی پریود تاثیر دارد یا خیر. همچنین به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا لیزر بیکینی برای دختران ضرر دارد یا خیر. تا پایان این مقاله همراه ما باشید. جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.


فهرست
آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟
مزایای لیزر بیکینی
آیا لیزر باعث عقب افتادن پریود می شود؟
عوارض لیزر در زمان پریودی
سخن پایانی 

 

آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟

لیزر بیکینی از اشعه برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در این روش، اشعه لیزر با طول موج خاصی روی پوست ناحیه واژن تابانده می شود. رنگدانه های ملانین که در ریشه مو هستند، این امواج را جذب می کنند. این امواج پس از جذب، تبدیل به گرما می شوند و فولیکول یا همان ریشه موهای زائد را از بین می برند. امواج لیزر تا 3 میلیمتری پوست نفوذ می کنند و به بافتهای دیگر کاری ندارند. ولی هر دستگاهی که با طول موج کار می کند، همیشه این نگرانی را به دنبال دارد که علاوه بر اثر درمانی، این امواج با مضراتی نیز همراه باشد. بنابراین برای دختران جوانی که نزدیک سن ازدواج هستند این سوال ایجاد می شود که آیا لیزر برای دختران ضرر دارد یا نه؟

متخصصان هیچ عارضه جدی در اثر لیزر بیکینی مشاهده نکرده اند. با این حال به خاطر نامشخص بودن عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای دختر و زن باردار توصیه می شود که مراقبتهای لازم را در استفاده از لیزر رعایت کنند. بنابراین دختران جوان می توانند لیزر بیکینی را بدون اینکه ضرری داشته باشد انجام دهند البته در صورتی که:

• از دستگاههای جدید برای لیزر موهای زائد استفاده شود. دستگاه های قدیمی ممکن است روی پوست سوختگی ایجاد کنند. پس در انتخاب محل لیزر دقت کنید که از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برخوردار باشند.
• در پاسخ به این پرسش که آیا لیزر بیکنی باعث زگیل تناسلی می شود باید گفت لیزر بیکینی را باید نزد پزشک متخصص انجام دهید و به آرایشگاه ها مراجعه نکنید. امکان انتقال بیماریهای پوستی مثل تبخال تناسلی، زگیل تناسلی و ... در آرایشگاه های بسیار معتبر و تمیز هم وجود دارد. 

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران

انجام لیزر بیکینی در مطب

با رعایت نکات بالا دختران می توانند با خیال راحت موهای زائد خود را لیزر کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. بعلاوه اگر مراقبتهای قبل و بعد از لیزر موهای زائد مو به مو رعایت شود درصد رضایت از لیزر بالاتر هم می رود. مدت زمان لازم برای هر جلسه لیزر بیکینی 15 دقیقه است. این جلسات با فاصله ی هر 6 هفته انجام می شوند. تعداد جلسات آن نیز به حجم موهای فرد بستگی دارد و حداکثر در 8 جلسه می توانید این کار را انجام دهید. برای دختران زیر 15 سال این نکته را در نظر داشته باشید که امکان برگشت موها به دلیل تغییرات هورمونی در این سنین بیشتر است.

شما هم برای لیزر بیکینی خود می توانید از دستگاه های لیزر به روز و نیز تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زیبایی زنان بهره مند شوید. جهت دریافت نوبت یا مشاوره با شماره 09032431616 تماس حاصل فرمایید یا به همین شماره در واتساپ پیام دهید. 

 

مزایای لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد بهترین روش رفع این موها است. از مزایای استفاده از لیزر بیکینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• لیزر هیچ نوع آسیب به پوست واژن یا بافت های اطراف آن نمی رساند.
• کمک به جوانسازی واژن و روشن سازی واژن
• در بین جلسات لیزر درمانی هر موقع بخواهید موهای زائد را شیو می کنید و نیازی نیست منتظر بلند شدن موها برای انجام اپیلاسیون باشید.
• با لیزر بیکینی ۷۵ تا ۹۰ درصد از موهای زائد شما برای همیشه کمتر می شود. با هیچ روش دیگری به چنین نتیجه ای نمی رسید.
• لیزر بیکینی با دستگاه های لیزر الکساندرایت Motus AY بدون درد است.
• از بین رفتن مو و جوشهای تناسلی زیر پوستی
• رشد موهای زائد به خاطر تخریب فولیکولهای مو بسیار کند می شود.
• موهایی که از این به بعد رشد می کنند روشن تر و نازک تر هستند.
• نرم و لطیف شدن پوست ناحیه واژن بعد از انجام لیزر بیکینی
• روش مقرون به صرفه ای برای رفع موهای زائد است. 

مزایای لیزر بیکینی

 

آیا لیزر باعث عقب افتادن پریود می شود؟

بسیاری از خانمها و دختران جوانی که می خواهند لیزر بیکینی را انجام دهند، نگران تاثیر لیزر بیکینی بر پریود خود هستند. در پاسخ به این سوال که آیا لیزر روی پریود تاثیر دارد، باید گفت که پرتوهای لیزر فقط به سطح پوست واژن (حدود 3 میلیمتری پوست) نفوذ می کنند. بنابراین نمی توانند به تخمدانها آسیبی بزنند یا اینکه هورمونهای زنانه را تحت تاثیر قرار دهند. در نتیجه لیزر روی سیکل قاعدگی شما تاثیری نمی گذارد.

اختلالات قاعدگی ممکن است به دلایل دیگری مثل سندروم تخمدان پلی کیستیک یا مشکلات هورمونی که در اثر برخی بیماری ها ایجاد می شود و ... ربط داشته باشد. ولی تاکنون هیچ گزارشی در مورد لیزر و نامنظم شدن پریودی اعلام نشده است. در نتیجه خانمها و دختران جوان بدون نگرانی از اثر لیزر بر پریود خود می توانند لیزر بیکینی را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان یا نازایی می شود؟ 

 

عوارض لیزر در زمان پریودی

یک مسئله دیگر برای خانمها این است که آیا لیزر بیکینی در زمان پریودی برای آنها عوارضی دارد یا خیر. در دوران قاعدگی به خاطر تغییرات هورمونهای استروژن و پروژسترون، پوست واژن حساس تر می شود. ممکن است درد بیشتری را بخاطر پریود بودن هنگام لیزر احساس کنید. جز این، عارضه‌ی دیگری برای پریود بودن هنگام لیزر بیکینی وجود ندارد. بهتر است جلسه لیزر خود را بعد از اتمام پریودی انجام دهید. اما اگر روی سرموقع انجام شدن لیزر خود حساس هستید، مجبور نیستید جلسه لیزرتان را کنسل کنید. اما برای کنترل خونریزی خود باید از تامپون استفاده کنید. دختران باکره به دلیل اینکه نمی توانند از کاپ قاعدگی و یا تامپون برای خونریزی قاعدگی استفاده کنند، در صورت پریود بودن موقع لیزر مجبورند جلسه لیزر خود را چند روز به تعویق بیاندازند تا خونریزی شان متوقف شود.

انجام لیزر بعد از قاعدگی

شما هم برای لیزر بیکینی خود می توانید از دستگاه های لیزر به روز و نیز تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زیبایی زنان بهره مند شوید. جهت دریافت نوبت یا مشاوره با شماره 09032431616 تماس حاصل فرمایید یا به همین شماره در واتساپ پیام دهید. 

 

سخن پایانی

لیزر بیکینی برای دختران جوان هیچ ضرر یا عوارضی ندارد. فقط برای انجام ایمن آن باید به مطب پزشک مراجعه کنند و از مراجعه به مراکز غیربهداشتی خودداری نمایند. همچنین لیزر موهای زائد بیکینی نمی تواند عامل عقب افتادن پریود شما باشد. اختلالات قاعدگی شما ناشی از بیماریهای دیگری است که باید برای تشخیص و درمان آن به پزشک مراجعه کنید. در زمان پریودی هم می توانید جلسات لیزر بیکینی را انجام دهید اما باید از تامپون یا کاپ قاعدگی برای کنترل خونریزی استفاده شود. دختران باکره باید جلسه لیزر خود را به تعویق بیندازند چون امکان استفاده از تامپون و کاپ قاعدگی را ندارند. انجام لیزر بیکینی موقع پریودی هیچ عارضه ای ندارد. فقط ممکن است کمی دردناکتر از حالت عادی باشد.

چنانچه سوالی در مورد اثر لیزر بر پریودی یا عوارض لیزر بیکینی برای دختران دارید، می توانید آنرا در بخش نظرات زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید. پاسخ شما در همین صفحه داده خواهد شد.  

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: فاطی:عالی بود ممنون

خواهش میکنم. خوشحالم که این مقاله به دردت خورده

2: ملیکا:سلام لیزر روی کسی که تنبلی تخمدان و تخمدان پلی کیستیک داره جواب میده؟ چون من شنیده بودم که لیزر روی کسی که کیست تخمدان داشته باشه جواب نمیده ممنون از سایت خوبتون

لیزر میتونه موهای زائد رو برطرف کنه ولی مشکل اینه که به خاطر تنبلی تخمدان مشکل هورمونی وجود داره و موها سریع برمی گیرده برای همین میگن لیزر جواب نمیده. قبل از لیزر موهای زائد باید تبلی تخمدان رو درمان کرد. درمان اون خیلی واجبتر از لیزر موهای زائده.

3: Aseman:سلام وقت بخیر خانم دکتر ذاکرین ممنون از توضیحات و آرامش خاطر حاصل از مطالب مفید و کاربردیتون.

سلام. خواهش میکنم عزیزم

4: مبینا:سلام من چن باروقتی عادت بودم رفتن لیزر چونه بعدش خونم غلیظ شد این ماه ک عادت نشدم ینی تاثیرلیزرنیس؟

سلام. نه لیزر نمیتونه تاثیری داشته باشه چون فقط تا چند میلیمتری لایه های سطحی پوست نفوذ میکنه. اگر قاعدگی بعدی هم پریود نشدید حتما به پزشک مراجعه کنید.

5: زهرا:خانم دکترمن روزششممه میخوام برم لیزربکینی ضرری نداره؟!

سلام. باید چند روز از پایان پریودتون بگذره بعد برای لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

6: فاطمه :سلام ببخشید من روز اول قاعدگیمه ودر حد لک هستش میشه برم لیزر یعنی رووو عملکرد لیزر تأثیری نداره؟؟

سلام. روی عملکرد لیزر تاثیری نداره.

7: ‌:‌سلام خسته نباشید من روز سومم هستش اگر برم لیزر مشکلی نداره؟

سلام. بهتره اجازه بدید پریودی تون تموم بشه بعد برای لیزر مراجعه کنید.

8: میناهستم:سلام خانم دکترخسته نباشید من روزچهارم پریودیم هست ولی خونریزی ندارم میتونم برم برای لیزر

سلام. بله اگر مطمئن هستید خونریزی کاملا تموم شده مشکلی نداره.