علت بزرگ بودن لابیاهای مینور چیست | درمان بیرون زدگی لابیاهای مینور

علت بزرگ بودن لابیاهای مینور

افزایش سن و تغییرات هورمونی از عمده دلایل بزرگ بودن لابیاهای مینور در زنان است. این مشکل باعث بی میلی جنسی، درد و سوزش واژن و عدم رضایت زن از ظاهر واژن خود می شود. به همین علت روشهای پزشکی مثل لابیاپلاستی ابداع شده اند تا این مشکل را رفع کنند. لابیاپلاستی جراحی زیبایی است که برای درمان بیرون زدگی لابیاهای مینور استفاده می شود. در این مقاله به علل بزرگی لابیاها و درمان آن با تکنیک های متنوع لابیاپلاستی خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریع به تیترهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
چرا لابیا مینور بعضی زنان بزرگ است؟
روش درمان لابیا مینور نامتقارن
نحوه انتخاب روش های لابیاپلاستی
سخن پایانی 

 

چرا لابیا مینور بعضی زنان بزرگ است؟

بعضی افراد مادرزادی لابیاهای بزرگی دارند که چیز غیرطبیعی نیست و این ویژگی فردی آنهاست. غالبا بزرگ شدن لابیاها در سنین بلوغ سرعت گرفته و در 18 سالگی تمام می شود. در بسیاری از دختران، هورمون های بلوغ علت تغییر شکل لابیاهای واژن هستند اما در بزرگسالی علت نامتقارن بودن لابیاها می تواند به دلایل زیر باشد:

• چاقی و لاغری های متعدد
• تغییرات هورمونی در اثر بیماری یا یائسگی
• بارداری و زایمان های واژینالی پشت سر هم
• ورزشهای سنگین
• پیر شدن و بالا رفتن سن

همچنین بیماری هایی که باعث افتادگی و شلی، پیری یا لاغری پوست واژن می شوند نیز می توانند علت نامتقارن بودن لابیا باشند.

در صورت بزرگ بودن لابیاهای مینور خود می توانید عمل لابیاپلاستی را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت قبلی با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

دلیل بزرگ بودن لابیاهای مینور

 

روش درمان لابیا مینور نامتقارن

کسانی که دچار تغییر شکل لبه های واژن شده اند، می توانند برای رفع این مشکل به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند. افرادی که هنگام برخی فعالیتها مثل دوچرخه سواری و یا با پوشیدن لباس های تنگ در ناحیه واژن دچار درد و سوزش می شوند، یا اعتماد بنفس جنسی آنها کم شده، می توانند با روشهای لابیاپلاستی درمان شوند. لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی واژن تکنیکی است که برای کوچک کردن لابیاهای مینور بزرگ استفاده می شود. تکنیک های لابیاپلاستی عبارت است از:

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا
یکی از راحت ترین روشهای رفع عدم تقارن لابیا، لابیاپلاستی با لیزر است که عوارض بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد. از فواید عمل لابیاپلاستی با لیزر می توان به مواردی مثل:

• عدم نیاز به بخیه
• دوره نقاهت کوتاه 2 تا 3 روزه
• درد و تورم کمتر بعد از عمل
• ایجاد نشدن زخم و خونریزی کم

اشاره کرد. اما این عمل برای همه افراد مناسب نیست چون نتیجه جراحی با لیزر برای لابیاهای خیلی بزرگ یا گوشتی رضایت بخش نیست. در چنین مواردی جراح اغلب تصمیم به لابیاپلاستی با جراحی می گیرد.

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر
در این روش از انرژی پلاسما برای جمع شدن لابیا مینور بزرگ و حجیم استفاده می شود. جمع شدن لابیا باعث کوچک شدن سایز و تقارن آنها می شود. در این روش خبری از بریدن قسمتهای بیرون زده لابیا مینور نیست. در واقع پلاسما پلکسر پایه و اساس جراحی نرم بوده و کاملا غیر تهاجمی است. به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. زنانی که لابیاهایی ضخیم یا خیلی بزرگ و بیرون زده ای ندارند، می توانند با این روش درمان شوند. در غیر این صورت گزینه های لابیا پلاستی با لیزر یا جراحی به فرد توصیه می شود.

درمان لابیا مینور نامتقارن با پلاسما پلکسر

جراحی لابیاپلاستی واژن
جراحی لابیاپلاستی روشی تهاجمی است که با تیغ جراحی انجام شده و برای همه زنان می تواند به کار گرفته شود. در جراحی لابیاپلاستی به کمک تیغ لابیاهای مینور بریده می شوند تا اندازه آنها کوچکتر شود. موقع بریدن لابیا مینور جراح مراقب اعصاب حساسی است که در این ناحیه وجود دارد و به ارگاسم زنان کمک می کند. خونریزی در این روش بیشتر از سایر تکنیک ها بوده و مدت زمان بهبودی بعد از جراحی چند روز بیشتر از دو روش دیگر است. همچنین در این تکنیک از بخیه هم استفاده می شود که هیچ اثری از آن نمانده و نباید نگران جای برش یا بخیه ها روی لابیا باشید. 

 

نحوه انتخاب روش های لابیاپلاستی

در انتخاب روشهای عمل لابیاپلاستی پزشک با توجه به وضعیت بیمار تعیین می کند که کدام نوع عمل مناسب بیمار است. پزشک با معاینه فیزیکی حجم و بزرگی لابیاها را متوجه می شود. بر همین اساس جراح می تواند تصمیم بگیرد که با چه روشی لابیای بیمار متقارن و کوچک خواهد شد. در عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاها در هر اندازه که باشند برای همه خانمها می توان به کار برد. اما این روش نسبت به روشهای دیگر لابیاپلاستی تفاوت هایی دارد. مثلا:

• هزینه آن بالاتر است.
• تعداد انگشت شماری جراح لابیاپلاستی در ایران وجود دارند که دوره این جراحی را گذرانده اند.
• تکنیک های این جراحی با پیچیدگی هایی همراه است.
• خونریزی بیشتر و دوره نقاهت طولانی تر نیز از دیگر تفاوت های آن با سایر روش های لابیاپلاستی است.

گاهی ممکن است پزشک تشخیص دهد برای متقارن شدن لابیا هم جراحی هم روش لیزر باید به کار برده شود. در مجموع تکنیک عمل لابیاپلاستی چیزی است که پزشک بر اساس تجربه و تخصص خود در مورد آن تصمیم می گیرد.

نحوه انتخاب روش های لابیاپلاستی

در صورتی که لابیاهای نامتقارنی دارید و می خواهید عمل لابیاپلاستی را انجام دهید، به شما پیشنهاد می کنیم به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت قبلی با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

 

سخن پایانی

عمل زیبایی واژن را زنانی انجام می دهند که لابیای آنها در اثر مشکلات هورمونی، مادرزادی یا بالارفتن سن اتفاق افتاده است. انجام این جراحی به اعتماد بنفس جنسی و روابط زناشویی بسیار کمک می کند. این عمل زیبایی زنانه با تکنیک های کمتر تهاجمی مثل پلاسما پلکسر و لیزر و یا روشهای تهاجمی مثل جراحی انجام می شود. انتخاب هر یک از این روشها بستگی به بزرگی لابیا دارد و پزشک در مورد آن تصمیم می گیرد. در هر حال لابیاپلاستی با هر روشی که انجام شود، فرد باید مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را به دقت انجام دهد تا دچار عفونت یا مشکلات دیگر بعد از عمل نشود.

امیدواریم این مقاله پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشد. با اینحال اگر سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله بپرسید. برای دریافت جواب به همین صفحه برگردید. 

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه