هفت سوال مهم درباره لابیاپلاستی در بارداری

لابیاپلاستی در بارداری

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی واژن است که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. این عمل روی لابیاهای واژن و به منظور جوانسازی و زیبایی آن انجام می شود. ساختار بیرونی واژن شامل لابیای مینور، لابیای ماژور و کلیتوریس است. بعضی از خانمها در دوران بارداری مایل به انجام این جراحی هستند اما نمی دانند که طی دوران بارداری امکان این جراحی وجود دارد یا نه؟ ما در این مقاله قصد داریم به موضوع لابیاپلاستی در بارداری بپردازیم. برای یافتن پاسخ سوالات خود با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
آیا لابیاپلاستی در بارداری ممکن است؟
چرا نباید جراحی لابیاپلاستی در زنان باردار انجام شود؟
چه مدت بعد از زایمان می توانم لابیاپلاستی را انجام دهم؟
تا چند ماه آینده نمی خواهم باردار شوم، آیا می توانم لابیاپلاستی را انجام دهم؟
می توانم در دوران شیردهی لابیاپلاستی انجام دهم؟
آیا اگر الان لابیاپلاستی کنم، بعد از زایمان نیاز به عمل مجدد خواهم داشت؟
من زایمان سزارین انجام می دهم آیا می توانم در دوران بارداری، جراحی لابیاپلاستی را با خیال راحت انجام دهم؟ 

 

1- آیا لابیاپلاستی در بارداری ممکن است؟

نظر خانم دکتر ذاکرین این است که لابیاپلاستی در دوران بارداری اصلا توصیه نمی شود. بهتر است این عمل را به بعد از زایمان خود موکول کنید. 

 

2- چرا نباید جراحی لابیاپلاستی در زنان باردار انجام شود؟

زنان باردار به دلایل زیر نباید طی دوران بارداری خود عمل لابیاپلاستی را انجام دهند:

چنانچه قبل از زایمان، عمل لابیاپلاستی انجام شود، اگر زایمان طبیعی داشته باشید، به خاطر فشار زایمان، ممکن است بخیه ها باز شود. در این صورت نیازمند ترمیم لابیاپلاستی خواهید شد.
در دوره بارداری لبه های واژن شما به دلیل تغییرات هورمونی دچار تورم شده اند. این موضوع ممکن است اجازه تشخیص فرم لابیای عادی را از پزشک بگیرد و مسلما روی نتیجه دلخواه عمل تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اگر مایل به لابیاپلاستی بعد از زایمان خود هستید، می توانید این جراحی را در کنار سایر جراحی های زیبایی مثل هودکتومی، تنگ کردن واژن و ... را نیز انجام دهید. برای انجام این جراحی ها، ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان را توصیه می کنیم. جهت کسب اطلاعات یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌02144463475تماس حاصل نمایید. 

 

3- چه مدت بعد از زایمان می توانم لابیاپلاستی را انجام دهم؟

زنان باردار می توانند این جراحی را به 4 ماه بعد از زایمان خود موکول کنند. در طی این مدت بدن شما به تعادل هورمونی رسیده و فرم لابیاها به حالت نرمال خود برگشته است. 

 

4- تا چند ماه آینده نمی خواهم باردار شوم، آیا می توانم لابیاپلاستی را انجام دهم؟

بله شما می توانید قبل از بارداری برای انجام لابیاپلاستی اقدام کنید. 

 

5- می توانم در دوران شیردهی لابیاپلاستی انجام دهم؟

در دوران شیردهی نیز انجام عمل لابیاپلاستی در مادران شیرده هیچ منعی ندارد و بدون نگرانی می توانند آنرا انجام دهند. 

 

6- آیا اگر الان لابیاپلاستی کنم، بعد از زایمان نیاز به عمل مجدد خواهم داشت؟

خلاصه بگوییم خیر. عمل لابیاپلاستی یک عمل تکرار شونده نیست و زمانی که لبه های واژن کوتاه و خوش فرم شدند دیگر رشد نمی کنند. اگر در طی بارداری هم تغییر شکل دهند، بعد از زایمان دوباره به فرم قبلی خود برمی گردند. 

 

7- من زایمان سزارین انجام می دهم آیا می توانم در دوران بارداری، جراحی لابیاپلاستی را با خیال راحت انجام دهم؟

خیر. درست است که سزارین به لبه های واژن فشار وارد نمی کند و تاثیری بر لابیاپلاستی شما ندارد، اما تغییرات هورمونی دوران بارداری می تواند فرم لابیاها را تغییر دهد. برای همین بهتر است چند ماه بعد از زایمان صبر کنید تا فرم لابیاها به حالت قبل برگردد و بعد عمل زیبایی را انجام دهید.

در صورتی که سوال دیگری در مورد موضوع جراحی لابیاپلاستی در زنان باردار دارید، می توانید آن را در بخش نظرات زیر این مقاله، با ما مطرح کنید. 

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه