خانم دکتر متین ذاکرین
متخصص و جراح زنان

 

آدرس مطب: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش کوچه نوزدهم، ساختمان بانک سامان، پلاک 24، طبقه 4، واحد 7

آیا دختران می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

آیا دختران می توانند لابیاپلاستی انجام دهند

جراحی زیبایی لابیا (لابیاپلاستی) برای کوچک یا متقارن کردن لابیاهای واژن (پوست بیرونی واژن) انجام می شود. این جراحی علاوه بر زیبایی جنبه درمانی هم دارد. دختران جوانی که از بزرگ بودن لابیا رنج می برند، برای انجام عمل لابیاپلاستی با نگرانی هایی مواجه هستند. در این مقاله به این سوال پاسخ داده می شود که آیا دختران می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟ برای دسترسی سریع به مطالب از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
عمل لابیاپلاستی برای دختر
آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟
لابیاپلاستی و زایمان
بخیه های لابیاپلاستی
سن لابیاپلاستی برای دختران
عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره ضرر دارد؟ 

 

عمل لابیاپلاستی برای دختر

لابیاهای واژن در طول عمر در حال رشد و بزرگ شدن هستند. در سنین بلوغ رشد لابیاها چند برابر می شود. بعضی از دختران لابیاهای بزرگی دارند که باعث می شود هنگام انجام بعضی از فعالیت های ورزشی یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا جین دچار احساس سوزش و درد شوند. راه حل این مشکل انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی است.

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

اما نگرانی هایی در مورد عوارض لابیاپلاستی برای پرده بکارت دختر وجود دارد. سن انجام این جراحی نیز از جمله دغدغه های دختران جوان است. اما این نگرانی ها تا چه اندازه درست هستند؟ در ادامه به مهمترین سوالاتی که در مورد عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره پرسیده می شود، پاسخ داده ایم. 

 

آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟

عمل لابیاپلاستی با هر روشی که باشد روی لبه های بیرونی واژن انجام می شود. بنابراین دلیلی برای آسیب دیدن پرده بکارت نیست. آسیب به پرده بکارت فقط از طریق راه های زیر امکانپذیر است:

• دخول در رابطه جنسی
• وارد شدن هر چیزی به دهانه واژن
• برخی ورزشها مثل سوارکاری، دوچرخه سواری یا ژیمناستیک برای دخترانی که پرده بکارت آنها بسیار نازک است.

آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند

بنابراین با خیال راحت می توان عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره را انجام داد. همچنین دختران باکره می توانند همزمان با این جراحی، روشن سازی واژن را نیز انجام دهند. این عمل زیبایی زنانه نیز به پرده بکارت دختران آسیب نمی زند.

اگر مایل به انجام لابیاپلاستی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران هستید، ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان را پیشنهاد می کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید. 

 

لابیاپلاستی و زایمان

عمل لابیاپلاستی برای دختر می تواند از بعد از سن بلوغ انجام شود. نتیجه این جراحی با زایمان طبیعی، سزارین و یا بارداری تغییری نمی کند. هنگام بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، لابیاها معمولا متورم و بزرگ می شوند. اما بعد از زایمان و بازگشت تعادل سابق به هورمون ها، این تورم از بین می رود و نتیجه لابیاپلاستی همانطور باقی می ماند. در نتیجه می توانید قبل از باردار شدن هم این جراحی را انجام داده و از مزایای لابیاپلاستی برخوردار شوید. 

 

بخیه های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با جراحی نیازمند بخیه است. بسیاری از دختران نگران جای بخیه لابیاپلاستی و یا درد و اذیت شدن موقع کشیدن بخیه لابیاپلاستی هستند. برای این دسته از دختران توصیه می کنیم عمل لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند. لابیاپلاستی با لیزر بدون نیاز به بخیه است و جایی برای نگرانی در مورد بخیه های لابیاپلاستی نیست.

برای اینکه مطمئن باشید جای جراحی باقی نمی ماند، توصیه می کنیم برای انجام این عمل بهترین جراح لابیاپلاستی را انتخاب کنید. مهارت پزشک در این زمینه می تواند نتیجه دلخواه را برای شما داشته باشد بدون اینکه جای جراحی شما با لیزر یا بخیه روی لابیاها باقی بماند. 

بخیه های لابیاپلاستی

 

سن لابیاپلاستی برای دختران

همانطور که گفته شد، لابیاها در سن بلوغ به سرعت رشد می کنند. بهترین سن لابیاپلاستی برای دختر سنین 17 یا 18 سالگی است. تا قبل از این سنین لابیاها رشد خود را کرده اند و بعد از این سن تغییر زیادی در رشد لابیا ایجاد نمی شود. اما قبل از بلوغ اگر این جراحی انجام شود، با رسیدن به سن بلوغ نتیجه عمل از بین می رود و ماندگاری ندارد.

اگر مایل به انجام لابیاپلاستی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران هستید، ما به شما لابیاپلاستی دکتر ذاکرین، متخصص و جراح زنان را پیشنهاد می کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید. 

 

عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره ضرر دارد؟

عمل لابیاپلاستی روی لبه های بیرونی واژن انجام می شود و ربطی به پرده بکارت ندارد و انجام این جراحی برای دختران باکره بلامانع بوده و هیچ ضرری ندارد. بهتر است عمل لابیاپلاستی برای دختر از سنین بعد از بلوغ یعنی 17 یا 18 سالگی انجام شود. زیرا طی دوران بلوغ، لابیاها به سرعت رشد می کنند و جراحی قبل از این سنین باعث به هم خوردن نتیجه عمل می شود.

دختران می توانند همراه با لابیاپلاستی، سفید کردن واژن را نیز انجام دهند. روشن کردن واژن روی قسمتهای بیرونی واژن و خط بیکینی انجام می شود و به بکارت آسیب نمی زند. زایمان و حاملگی نیز نمی تواند نتیجه عمل لابیاپلاستی برای دختر را تغییر دهد. بنابراین بعد از سن بلوغ و قبل از بارداری دختران باکره بدون نگرانی می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند.

در صورتی که سوال دیگری در مورد عمب لابیاپلاستی برای دختر باکره داشته باشید، می توانید آن را در بخش نظرات همین مقاله ارسال کنید.

Flowers
بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران

1: نسیم:سلام. وقت بخیر. من سی و پنج سالمه و مجردم. ببخشید بین لبهای آلت تناسلی من زائده ای وجود داره. بهم گفتند احتمالا لابیا مینوره که از حد طبیعی بزرگتره. اما من یه مشکلی دارم. در تعریف لابیا مینور میگن دو لایه پوستی در دو طرف واژنه اما مشکل من اینه که خیلی ببخشید خیلی معذرت میخوام که اینو میگم در من عمل خروج ادرار از طریق این زائده انجام میشه. با این توضیح آیا شما هم فکر میکنید این زائده ای که بین لبهای من قرار داره لابیا مینوره؟ آیا خروج ادرار از طریق لابیا مینور صورت میگیره؟ ممنون

سلام. نه عزیزم ادرار ربطی به لابیامینور نداره. بدون معاینه نمیتونم جواب بدم که آیا مشکلات دیگه مثل افتادگی مثانه دارید یا خیر.

اینستاگرام دکتر ذاکرین با بیش از 120 هزار فالوور!