آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟

آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است

یکی از موثرترین و سریع ترین روش های رفع موهای زائد بدن، لیزر موهای زائد است. لیزر می تواند کاهش رشد موهای زائد را تضمین کند. اما آیا بعد از لیزر کردن برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می شویم؟ این سوالی است که قصد داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. همچنین به دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.


فهرست
لیزر موهای زائد
نحوه ریختن مو بعد از لیزر
بازگشت موهای زائد بعد از لیزر
علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر
جلسات لیزر موهای زائد 

 

لیزر موهای زائد

در این روش، فولیکول های مو با گرمای ناشی از تابش پرتوهای لیزر آسیب می بینند. در نتیجه رشد و رویش مجدد موهای زائد متوقف می شود. پرتوهای لیزر فقط می توانند تا چند میلی متری پوست نفوذ کنند و به هیچ عنوان به بافت ها و عمق بدن نفوذ ندارند. به همین دلیل هیچ عوارضی برای لیزر موهای زائد گزارش نشده است.

بیشتر بخوانید: عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد روی موهای سفید بدن بی تاثیر است. هر چه موها ضخیم تر و پر رنگ تر باشند نتیجه لیزر بهتر خواهد بود. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر الکساندرایت است که می تواند انواع موهای زائد روشن، کرکی و ضخیم را در طیف وسیعی از رنگهای پوست از بین ببرد. 

 

نحوه ریختن مو بعد از لیزر 

در رفع موهای زائد با لیزر، بعد از اتمام هر جلسه سریعا شاهد ریزش موهای زائد بدن نخواهید بود. بلکه بعد از 5 روز تا دو هفته ریزش موهای زائد اتفاق می افتد. البته همه موهای زائد ممکن است ریزش پیدا نکند. چون موقع لیزر کردن تمام موهای زائد در مرحله یکسانی از چرخه رشد مو قرار ندارند. می توانید 5 روز بعد از لیزر موهای زائد، ناحیه لیزر شده را بشویید و با شیو کردن موهای زائد را برطرف کنید.

نحوه ریختن مو بعد از لیزر

بعد از لیزر ممکن است احساس کنید پوست شما خشک و پوسته پوسته شده است. در واقع اینها فولیکول های مرده و تخریب شده موهای زائد هستند که از این طریق از بدن خارج می شوند. اگر به جای این فولیکول ها موهای دیگری رشد کنند کم رنگ تر و نازکتر از قبل خواهند بود.

شما هم می توانید برای گرفتن بهترین نتیجه و کاهش بازگشت موهای زائد بعد از لیزر از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان در زمینه لیزر موهای زائد با پیشرفته ترین دستگاه های لیزر (لیزر الکساندرایت) بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با شماره 09032431616 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام بگذارید. 

 

بازگشت موهای زائد بعد از لیزر

موقع لیزر موهای زائد تمام فولیکول های مو در همان جلسه اول تخریب نمی شوند. زیرا فولیکول ها در چرخه های مختلفی از رشد مو قرار دارند و با جلسات متعدد می توان رشد موهای زائد را با لیزر الکساندرایت 80 تا 90 درصد کاهش داد. رنگ مو و نوع پوست نیز در میزان بازگشت موهای زائد بعد از لیزر تاثیرگذار هستند.

در واقع هیچ روشی برای جلوگیری از رشد دوباره موهای زائد وجود ندارد. اما رفع موهای زائد با لیزر الکساندرایت می تواند به مدت یک سال یا بیشتر رشد موهای زائد را متوقف کند. در حالی که این مدت زمان برای روشهای دیگری مثل اپیلاسیون فقط 2 هفته است. نمی توانید انتظار داشته باشید که بعد از لیزر دیگر هیچ مویی رشد یا رویش نکند. 

 

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

امکان برگشت موهای زائد بعد از لیزر وجود دارد و این کاملا طبیعی است چون همه فولیکول های مو در مرحله یکسانی از چرخه رشد مو قرار ندارند. بنابراین هیچ روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد وجود ندارد. به علاوه، برگشت موهای زائد بعد از لیزر می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

• اختلالات هورمونی
اختلال در هورمونها و به ویژه هورمونهای تیروئیدی در بدن باعث بروز بیماری های تخمدان مثل تنبلی تخمدان می شود. یکی از عوارض این اختلالات بازگشت موهای زائد بعد از لیزر است.

بیشتر بخوانید: درمان تنبلی تخمدان بدون دارو

• کیست تخمدان
وجود کیست تخمدان و تنبلی تخمدان می تواند اثری مشابه با اختلالات هورمونی ایجاد کند و باعث برگشت موهای زائد بعد از لیزر شود.

• متفاوت بودن نتیجه لیزر برای هر فرد
عواملی مثل رنگ موی زائد، نوع پوست، وراثت و ژنتیک فرد، تغذیه، سن، سابقه بیماریهای فرد، دستگاه لیزر موهای زائد، مهارت پزشک و تعداد جلسات لیزر در نتیجه لیزر موهای زائد و تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر تاثیر گذار هستند.

چنانچه شما هم به دنبال لیزر موهای زائد بدن خود هستید، پیشنهاد می کنیم از مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان در زمینه لیزر موهای زائد با پیشرفته ترین دستگاه های لیزر (لیزر الکساندرایت) بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با شماره 09032431616 تماس حاصل فرمایید. 

 

جلسات لیزر موهای زائد

با انجام 6 تا 8 جلسه لیزر کاهش موهای زائد کاملا قابل توجه خواهد بود. فاصله بین هر جلسه لیزر 4 تا 6 هفته است. در اولین جلسه لیزر 10 تا 25 درصد از موهای زائد از بین می روند. در جلسات بعدی درصد از بین رفتن موهای زائد بیش از این خواهد بود.

تعداد جلسات لیزر و فاصله بین جلسات برای افراد مختلف متفاوت است. زیرا عوامل زیر می توانند بر تفاوت چرخه رشد مو در افراد تاثیرگذار باشند:

• رنگ موهای زائد
• نوع پوست
• بارداری
• داروهای مورد استفاده فرد

جلسات لیزر موهای زائد

همچنین نوع هورمون های رشد در افراد مختلف می تواند روی چرخه رشد مو تاثیر بگذارد. بنابراین بعضی افراد به تعداد جلسات بیشتر و برخی به جلسات کمتری نیاز دارند. همچنین می توانید یک یا دو جلسه در سال هم ترمیم لیزر را برای ماندگاری نتیجه جلسات قبلی انجام دهید.

در صورتی که سوال دیگری در مورد امکان برگشت موهای زائد بعد از لیزر و یا رفع موهای زائد با لیزر دارید، می توانید در بخش نظرات، سوالات خود را بپرسید. 

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: طاهره:سلام آیا در بارداری موهای از قبل لیزر شده برمیگردد؟؟

سلام. بله ممکنه به خاطر تغییرات هورمونی در بارداری تا حدی موهای لیزر شده برگشت داشته باشه.

2: تانیا:سلام،اگه قبل از بارداری جلسات لیزر رو تمام کرده باشیم ولی در دوران بارداری ۵۰ درصدش برگشته باشه ، آیا دوباره بعدا باید جلسات لیزر رو از اول شروع کرد؟ضرری نداره بدن مدام این همه لیزر بشه؟

سلام. بله عزیزم میتونید دوباره لیزر رو شروع کنید. ضرری هم نداره چون دستگاه رو روی طول موجی تنظیم می کنیم که فقط تا چند میلی متری پوست نفوذ داره و جذب اندامها و بافتها نمیشه. برای همین لیزر موهای زائد ضرر نداره. الان که باردارید توصیه نمی کنم لیزر کنید اما بعد از زایمان هیچ مشکلی نداره.

3: الی:سلام آیا در دوران شیر دهی امکان لیزر وجود داره؟

سلام. بله عزیزم مشکلی نداره.

4: فاطمه:سلام با تموم شدن مراحل لیزر بعدش باردار بشی کل موهای زائد برمیگردن یا خیلی

سلام. احتمال برگشت موهای زائد در اثر بارداری هست اما اینکه چقدرش برمیگرده در هر شخصی متفاوته و نمیشه پیش بینی کرد. اما مسلما میزان برگشت موها نسبتا حالتی که لیزر نکردید خیلی کمتره.