خانم دکتر متین ذاکرین
متخصص و جراح زنان

 

آدرس مطب: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش کوچه نوزدهم، ساختمان بانک سامان، پلاک 24، طبقه 4، واحد 7

آیا لیزر بیکینی برای دختران ضرر دارد؟

آیا لیزر بیکینی برای دختران ضرر دارد

برخی شایعات درباره عوارض لیزر بیکینی برای رحم به خصوص برای دختران جوان وجود دارد که باعث بروز نگرانی هایی شده است. اما این عوارض چقدر واقعیت دارند. در این مقاله قصد داریم به تمام سوالات و نگرانی هایی که درباره لیزر بیکینی برای دختران وجود دارد، پاسخ دهیم. برای دسترسی سریعتر به مطالب این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
بیکینی کجاست؟
لیزر بیکینی
عوارض لیزر بیکینی برای دختر
سن لیزر بیکینی برای دختران
سخن پایانی 

 

بیکینی کجاست؟

بیکینی قسمتی از بدن است که با لباس زیر پوشانده می شود. خط بیکینی هم ناحیه ای است که از لباس زیر خارج می شود. از بین بردن مکرر موهای زائد این قسمت کار خسته کننده ای است. روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بیکینی وجود دارد. یکی از بهترین روشها که به شدت جلوی رشد دوباره موهای زائد بیکینی را می گیرد، لیزر بیکینی است. 

 

لیزر بیکینی

برای لیزر موهای زائد از دستگاه های لیزر متفاوتی استفاده می شود. بهترین و جدیدترین دستگاه لیزر در این زمینه، لیزرهای الکساندرایت موتوس AY است که بدون هیچ درد و سوزشی موهای زائد را از بین می برد. استفاده از این دستگاه لیزر باعث جوانسازی واژن نیز می شود. این لیزر هم برای رفع موهای زائد پوست های روشن موثر است و هم برای پوست های تیره.

بیشتر بخوانید: مراقبتهای قبل و بعد از لیزر موهای زائد

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد بیکینی خود را دارید، شما هم می توانید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان بهره مند شوید. در این مرکز از لیزرMotus AY برای لیزر بیکینی دختران استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09039798560 تماس بگیرید. 

لیزر بیکنی

 

عوارض لیزر بیکینی برای دختر

لیزر بیکینی برای دختر مجرد هیچ عوارضی به همراه ندارد. به دخترانی که قصد دارند موهای زائد خود را لیزر کنند، توصیه می کنیم این کار را با لیزر الکساندریت موتوس AY انجام دهند. چون این لیزر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. این نوع لیزر می تواند موهای کرکی و همینطور موهای زبر، تیره و ضخیم را از بین ببرد و هیچ سوختگی حتی خفیفی هم روی پوست ایجاد نمی کند. شایعاتی درباره عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای دختر وجود دارد که در ادامه به آنها پاسخ داده شده است:

• لیزر بیکینی و سرطان
لیزر بیکینی سرطان زاست؟ هیچ شواهدی در این مورد به اثبات نرسیده است. امواج لیزر بیکینی فقط تا فولیکول های مو یا همان ریشه مو نفوذ می کنند و فولیکول را از بین می برند. این امواج به هیچ وجه به عمق بافت های بدن نفوذ نمی کنند که باعث بروز سرطان به خصوص سرطان رحم شوند.

بیشتر بخوانید: آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان یا نازایی می شود؟

• لیزر بیکینی و ناباروری
یکی از شایعات نادرست درباره لیزر بیکینی و نازایی است. لیزر به هیچ عنوان به تخمدانها و یا رحم نفوذ نمی کند که باعث نازایی و ناباروری در دختران شود. لیزر بیکینی و کیست تخمدان هم هیچ ارتباطی به هم ندارند و لیزر بیکینی اصلا باعث بروز کیست تخمدان یا باعث سندروم تخمدان پلی کیستیک نمی شود.

• لیزر بیکینی و قاعدگی
لیزر بیکینی روی چرخه قاعدگی شما هیچ تاثیری ندارد و باعث قاعدگی نامنظم نمی شود. اگر چنین مشکلی دارید حتما برای تشخیص علت آن به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. لیزر بیکینی در دوران قاعدگی هیچ عوارضی ندارد. اما دختران مجرد در زمان قاعدگی نمی توانند جلسات لیزر بیکینی را ادامه دهند. چون نمی توانند از تامپون برای خونریزی قاعدگی استفاده کنند. 

لیزر بیکنی و قاعدگی

 

سن لیزر بیکینی برای دختران

لیزر بیکینی برای دختران مجرد بهتر است زمانی انجام شود که قاعدگی را تجربه کرده باشند. دخترانی که قبل از بلوغ لیزر بیکینی را انجام می دهند، با رسیدن به بلوغ و تغییرات هورمونی موهای زائد در بیکینی ظاهر می شود و نتیجه لیزر قبلی از بین می رود. بهتر است از 15 سالگی و رسیدن به بلوغ لیزر را انجام دهید تا نواحی رشد مو در بیکینی کاملا مشخص شده باشد. در این صورت ماندگاری نتیجه لیزر موهای زائد برای شما طولانی خواهد بود.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، شما هم می توانید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین در این زمینه بهره مند شوید.در این مرکز از لیزر Motus AY برای لیزر بیکینی استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09039798560 تماس بگیرید. 

 

سخن پایانی

رفع موهای زائد در ناحیه بیکینی دردسرهای زیادی دارد و باعث شده خانم ها از لیزر برای رفع دائمی موهای زائد استقبال کنند. اما لیزر موهای زائد برای دختران مجرد با شایعاتی مثل سرطانزا بودن لیزر، تاثیر منفی بر قاعدگی و یا نابارور شدن دختر وجود دارد. لیزر بیکینی هیچ عوارضی برای دختران ندارد. زیرا پرتوهای لیزر فقط تا چند میلی متری پوست نفوذ می کنند و به هیچ عنوان جذب بافت ها و اندام های تناسلی نمی شوند.

در صورتی که سوال دیگری درباره عوارض لیزر بیکینی برای دختر دارید، می توانید در قسمت نظرات همین مقاله آنها را ارسال کنید. در اسرع وقت به سوالات شما همین جا پاسخ می دهیم. 

Flowers
بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه

اینستاگرام دکتر ذاکرین با بیش از 120 هزار فالوور!