عمل زیبایی کلیتوریس | عمل هودکتومی

عمل زیبایی کلیتوریس

بافت اضافی پوشاننده کلیتوریس گاهی می تواند منجر به مشکلاتی برای زنان شود یا ظاهر زیبایی نداشته باشد. راه حل این مشکل نوعی جراحی است که با عنوان عمل زیبایی کلیتوریس یا در واقع کوچک سازی کلاهک کلیتوریس شناخته می شود. در این مقاله به تعریف عمل زیبایی کلیتوریس یا عمل کلیتورال هود ریداکشن و سوالات مرتبط می پردازیم. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
کلیتوریس چیست؟
عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن چیست؟
دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس
چه کسانی کاندیدای عمل زیبایی کلیتوریس هستند؟
چرا اندازه کلاهک کلیتوریس مهم است؟
جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟
آیا لذت جنسی با عمل زیبایی کلیتوریس کاهش می یابد؟
آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟ 
مراقبتهای بعد از عمل زیبایی کلیتوریس
آیا رابطه جنسی پس از عمل زیبایی کلیتوریس بهبود خواهد یافت؟
بهبود پس از عمل زیبایی کلیتوریس
کدام جراح برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس مناسب است؟
چند واقعیت جالب درباره کلیتوریس 

 

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس مهمترین عضو جنسی زنان است و منبع لذت جنسی است و بیشتر از هر بخش دیگر در بدن زنان اعصاب جنسی دارد. کلیتوریس در واقع معادل آلت جنسی مردان است. در جنین انسان، هم کلیتوریس و هم آلت جنسی مرد از یک ساختار مشتق می شوند. در حین رشد جنین آن چیزی که در مردان تبدیل به آلت تناسلی می شود در زنان تبدیل به کلیتوریس می شود. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله کولیتورزیس کجاست و چه وظیفه ای دارد را مطالعه کنید.

کلیتوریس چیست

اکثرا تصور می شود که کلیتوریس یک ساختار بسیار کوچک است که تقریبا در اندازه نخود است که در واقع تنها بخش قابل مشاهده آن است و کل آن حدود 9 سانتی متر است و تا نزدیک دهانه واژن می رسد.

مهمترین نکته درباره کلیتوریس این مورد است که اکثر زنان بدون تحریک این عضو به لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند. در حقیقت آمارها نشان می دهند حدود 70 درصد خانمها بدون تحریک این عضو به ارگاسم نمی رسند و دخول و رابطه جنسی برای رسیدن به این مرحله از لذت جنسی کافی نیست.

بدنه کلیتوریس توسط بافت صورتی چین خورده ای پوشانده شده است که کلاهک کلیتوریس نامیده می شود. در حین تحریک جنسی، کلاهک کمی ورم می کند و بخش مرئی کلیتوریس کمتر قابل مشاهده است.
حدود 8000 عصب جنسی در کلیتوریس وجود دارد و تنها وظیفه کلیتوریس، برانگیختگی جنسی زنان و تواناسازی آنها در رسیدن به اوج لذت جنسی است.

بیشتر بخوانید: علت و درمان خارش کلیتوریس 

 

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن چیست؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن شیوه ای است که معمولا همراه با جراحی لابیاپلاستی برای کمک به کاهش چین های اضافی کلاهک کلیتوریس انجام می شود. پوست اضافه این ناحیه در صورت برنداشتن پس از لابیاپلاستی و جراحی لابیا مینور می تواند موجب ایجاد برجستگی شود و انجام این جراحی می تواند به ایجاد توازن و ظاهر ناحیه تناسلی و واژن کمک کند. در بعضی از خانمها هم اندازه هود کلیتوریس بزرگ است و در فعالیتهای روزانه و پوشیدن لباسهای تنگ و یا ورزش کردن با درد و ناراحتی روبرو می شوند. این افراد جزو متقاضیان اصلی عمل کلیتورال هود ریداکشن هستند.

بیشتر بخوانید: آیا شما کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی هستید؟ 

 

دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس

• سریعتر رسیدن به اوج لذت جنسی
• امکان رسیدن به چندین ارگاسم در رابطه جنسی
• زیبایی ظاهری
• احساس راحتی بیشتر در هنگام پوشیدن لباس های تنگ 

 

چه کسانی کاندیدای عمل زیبایی کلیتوریس هستند؟

اگر شما یکی از علائم زیر را دارید، می توانید عمل زیبایی کلیتوریس را انجام دهید:

نارضایتی از رابطه جنسی

• کاهش لذت جنسی
• نارضایتی از ظاهر کلاهک کلیتوریس
• دشواری در تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم
• احساس ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ  

 

چرا اندازه کلاهک کلیتوریس مهم است؟

کلیتوریس با بافتی پوشانده است که به آن کلاهک کلیتوریس گفته می شود. این بافت پوستی در واقع هدف بسیار مهمی دارد و مانع مالش همیشگی کلیتوریس می شود که می تواند موجب درد، عفونت و تحریک بیش از حد شود و همچنین کلیتوریس را مرطوب نگه می دارد. در برخی از زنان، این تکه پوست بسیار بزرگ است یا در طی رابطه جنسی به درستی جمع نمی شودکه دلیل آن می تواند ژنتیک، تروما یا زایمان باشد.

کلیتوریس تنها یک هدف دارد و آن عرضه لذت جنسی است. در صورتی که کلاهک بسیار بزرگ باشد، توانایی کلیتوریس در رسیدن به هدفش کاهش می یابد. با کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس، بسیاری از زنان می توانند بیشتر از قبل لذت جنسی ببرند.

چنانچه شما هم قصد انجام لابیاپلاستی یا کوچک سازی کلاهک کلیتوریس خود را دارید می توانید با مطب خانم دکتر ذاکرین به شماره 02144463475 تماس بگیرید. در جلسه معاینه قبل از عمل زیبایی، خانم دکتر همه سوالات شما را پاسخ می دهند و بهترین روش جراحی را برای شما انتخاب می کند.

 

جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن یک جراحی نسبت ساده است و به تنهایی تحت بی حسی موضعی قابل انجام است. با این وجود، اغلب بیماران عمل زیبایی لابیا و عمل کلیتورال هود ریداکشن را با هم انجام می دهند. در طی عمل پزشک بخش کوچکی از بافت را بر میدارد تا اندازه کلاهک کوچک شود و به هیچ وجه به کلیتوریس و پایانه ها عصبی دست نمی زند. بنابراین هیچگونه کاهش میل جنسی و آسیب به اعصاب جنسی رخ نخواهد داد.

چنانچه شما هم نیاز به انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی یا کوچک سازی کلاهک کلیتوریس خود دارید می توانید با مطب دکتر ذاکرین تماس بگیرید. قبل از انجام عمل، خانم دکتر طی یک جلسه معاینه، وضعیت لابیاهای شما را بررسی کرده و در مورد عمل و آمادگی های قبل از آن با شما صحبت می کنند. شما همچنین می توانید در این جلسه، عکسهایی از عمل های قبلی انجام شده در کلینیک ما را مشاهده کرده و نتایج شگفت انگیز عمل های زیبایی را با چشم خودتان ببینید. پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت ویزیت با شماره تلفن 02144463475 تماس حاصل فرمایید.

 

آیا لذت جنسی با عمل زیبایی کلیتوریس کاهش می یابد؟

به دلیل بی حسی موضعی ممکن است حس شما در این ناحیه کمی کاهش یابد اما از آنجایی که هیچ آسیبی به اعصاب در طی جراحی زده نمی شود، هیچ حس جنسی از بین نخواهد رفت اما ورم در این ناحیه می تواند حس جنسی را کاهش دهد که معمولا بین سه تا شش ماه طول می کشد تا به حالت عادی بازگردد. پس از این مدت کلیتوریس نمایان تر شده و رسیدن به ارگاسم سریع تر خواهد شد و همچنین می توانید چندین ارگاسم داشته باشید.

رفع تیرگی واژن

 

آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی در این ناحیه، بیمار هیچ گونه دردی را در طی عمل حس نخواهد کرد.

پس از جراحی نیز مسکن هایی برای کنترل درد برای بیمار تجویز خواهند شد.

 

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی کلیتوریس

دوره نقاهت بعد از هودکتومی 5 روز است. تا دو روز اول باید استراحت مطلق داشته باشید. برای جلوگیری از هر نوع عارضه ای به مراقبتهای بعد از عمل هودکتومی که در زیر آمده است، توجه کنید:

• تا یک ماه بعد از عمل کارها و ورزشهای سنگین انجام ندهید.
• استفاده از وان و استخر تا یک ماه بعد از عمل ممنوع است.
• غذاهای چرب و تند نخورید و برای جلوگیری از یبوست میوه و سبزی بخورید.

رابطه جنسی خود را از یک ماه بعد از عمل و بهبودی کامل کلیتوریس می توانید شروع کنید. 

 

آیا رابطه جنسی پس از عمل زیبایی کلیتوریس بهبود خواهد یافت؟

جواب این سوال دشوار است زیرا زندگی جنسی فرد یک خصیصه صرفا جسمی نیست. اما بهبود ظاهری ناحیه تناسلی می تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و موجب رابطه جنسی بهتری شود. هدف عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن، افزایش تحریک کلیتوریس در طی رابطه جنسی به وسیله بهبود دسترسی به این ناحیه است. بیشتر در دسترس بودن کلیتوریس موجب افزایش تحریک و بهبود رابطه جنسی می شود.

ارگاسم متوالی

 

بهبودی پس از عمل زیبایی کلیتوریس

جراحی کلیتورال هود ریداکشن نوعی عمل سرپایی است که بدین معنی است که همان روز می توانید به خانه برگردید تا روند بهبود شما آغاز شود.

برای چند روز پس از جراحی، باید استراحت کنید. در طی این زمان، احساس ناراحتی و ورم طبیعی است و به سرعت کاهش خواهد یافت. پزشک آنتی بیوتیک هایی را برای جلوگیری از عفونت و همچنین داروهایی را برای تسکین درد تجویز می کند. پس از چند روز می توانید به کارهای عادی خود برگردید. همچنین این جراحی نیاز به کشیدن بخیه ندارد.

مراقبت های پس از عمل زیبایی کلیتوریس، همانند مراقبت های پس از لابیاپلاستی هستند، توصیه می شود که مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

استراحت بعد از عمل زیبایی کلیتوریس

بیشتر بخوانید: عمل لابیاپلاستی چقدر هزینه دارد؟ 

 

کدام جراح برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس مناسب است؟

تجربه جراح در زمینه انجام عمل های زیبایی ناحیه تناسلی مهمترین نکته است. خانم دکتر متین ذاکرین، با انجام بیش از صدها عمل زیبایی واژن از جمله لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، کلیتورال هود ریداکشن و عمل تنگ کردن واژن تجربه زیادی در انجام عمل های زیبایی از جمله عمل زیبایی کلیتوریس دارند.

 

چند واقعیت جالب درباره کلیتوریس

واقعیت شماره یک: کلیتوریس یکی از حساس ترین اعضای موجود در بدن خانمهاست. بین 8000 تا 12000 عصب جنسی در این عضو قرار دارد که به تنهایی از نظر تحریک پذیری دو برابر آلت تناسلی آقایان حساسیت دارد.

واقعیت شماره دو: تنها کارکرد کلیتوریس، لذت بخشی جنسی به خانمهاست و این عضو به جز ایجاد ارگاسم هیچ کاربرد دیگری ندارد.

واقعیت شماره سه: کلیتوریس در طول زندگی خانمها رشد می کند. سایز کلیتوریس یک زن بالغ 7 برابر یک دختربچه است. در سالهای اولیه بعد از بلوغ هم سایز این عضو نزدیک به دو برابر می شود. حتی بعد از یائسگی هم رشد این عضو ادامه پیدا میکند. اما از آنجایی که این عضو توسط کلاهک پوشیده شده است این افزایش سایز معمولا محسوس نیست.

واقعیت شماره چهار: برخی از پزشکان اعتقاد دارند که نقطه G در خانمها که در درون واژن قرار دارد و مسئول لذت بخشی به رابطه جنسی کامل است قسمت انتهایی کلیتوریس است که به درون واژن کشیده شده است. (بیشتر بخوانید: تزریق ژل به نقطه جی و بهبود ارگاسم در زنان)

اگر در این مورد کلیتوریس، عمل زیبایی کوچک سازی کلاهک کلیتوریس یا دیگر عمل های زیبایی واژن سوالی دارید، می توانید در بخش نظرات سوالات خود را از دکتر ذاکرین بپرسید.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: فرح:سلام ارمطالب مفیدتون نهایت استفاده رومیبرم ممنون ازاینکه وقت میذارین وتطلاع رسانی میکنی درباره هزینه درمان کوچک کردن لبه های واژن وازبین بردی تیرگی راهنمایی بفرمایید لطفا
سلام عزیزم با مطب تماس بگیر.
2: نرجس:تشکراز مطالب مفیدتون من لاهک کلیتوریسم تقریبا غیرنرمال بلند هست و اصلا از این حالت راضی نیستم و اگه ازدواج کنم خجالت میکشم چه کاری میتونم انجام بدم ایا برایه من کا هنوز ازدواج نکردم جراحی مشکلی ایجاد نمیکند؟ و روشن کردن با لیزر با یک بار ایا تاثیری دارد؟

سلام. عزیزم روشن سازی واژن معمولا یک تا سه جلسه نیاز هست. برای اصلاح هود کلیتوریس میتونین همین عمل هود ریداکشن رو انجام بدین و در مورد پرده بکارت نگران نباشین. بهش آسیبی نمیرسه.

3: فاطی:سلام مجرد هستم و حس میکنم ناحیه کلیتوریسم در اثر خودارضایی که گذشته ها داشتم و الان ۶ ۷ سالی میگذره آسیب دیده هیچ حسی به حز درد در هنگام تحریک ندارم تحریک و ارگاسمم همراه درده و ِلذتی ندارم و به خاطر این مشکلم و ترس ازدواج نمیکنم چیکار باید بکنم؟ تا اخر عمرم هیچ لذتی تجربه نمیکنم یا راه حلی وجود داره امکان مراجعه برای معاینه هم ندارم

سلام بدون مراجعه نمیشه برای شما کاری کرد! بعد از مراجعه بهتره از نظر هورمونی بررسی بشین و همچنین تزریق به نقظه جی بسیار موثر هست. 

4: سارا:عمل كوچك كردن كليتوريس با بيهوشي انجام ميشه؟ اندازه اين ناحيه بعد از تحريك گاهي به ٢بند انگشت ميرسه ايا با اين عمل به حالت نرمال برميگرده؟ و هزينه عمل رو ميخواستم بدونم ممنون ميشم

سلام.. عمل با بی حسی انجام میشه اما به درخواست بیمار میتونه با بیهوشی کامل نیز انجام بشه. بله هدف از عمل زیبایی همینه که سایز کلاهک کلیتوریس رو کاهش بده و برای اطلاع از هزینه ها نیز با مطب تماس بگیرید.

5: مهدي:سلام خانم دكتر، وقت بخير. آثار بد ناشي از ختنه شدن نامطلوب در آقايان، در سن ٣٧ سالگي قابل رفع مي باشد. لطفا راهنمايي بفرماييد.

سلام بله. برای این کار بهتره به جراح پلاستیک برای مردان مراجعه کنید. حیطه کاری من در حوزه زنان هست.

6: ماريا:سلام من دوست دارم كليتوريسم بزرگ بشه چون احساس ميكنم اونايي كه كليتوريس بزرگ دارن ميل جنسي شون و ارگاسم شون بيشتره اگر حرفم درسته لطفا جواب بدين ممنون

سلام خیر این حرف درست نیست. بزرگی کلیتوریس فقط ناشی از بزرگی کلاهک کلیتوریس هست که فقط پوست میباشد و فاقد عصب جنسی هست. شما برای افزایش ارگاسم میتونید تزریق به نقطه جی رو امتحان کنید.

7: Nazli:از رابطه جنسی هیچ لذتی نمیبرم هیچ حسی ندارم هیچ وقت ارضا نمیشم و این منو خیلی عذاب میده ، اگه عمل زیبایی کلیتوریس انجام بدم ممکنه که از رابطه لذت ببرم؟؟

سلام بهتره شما ابتدا از نظر هورمونی بررسی بشین، اگر سالم بودید میتونید تزریق به نقطه G رو انجام بدین که باعث افزایش احتمال به ارگاسم رسیدن میشه. عمل زیبایی کلیتوریس نیز موثر هست چون باعث کاهش پوست روی کلیتوریس موجب تحریک بیشترش میشه. همچنین این مقاله رو درباره علل بی میلی جنسی در زنان مطالعه کنید.

8: زهرا:پوست من سبزه است رنگ واژنم خیلی تیره است مخصوصا با شیو کردن بدتر شده آیا راه حلی برای روشن شدن رنگ واژن هست.در ضمن عمل لابیا پلاستی و کوچک کردن کلاهک چقدر هزینه دارد

سلام عزیزم. برای برای روشن سازی واژن میشه از لیزر استفاده کرد که خیلی خوب نتیجه میده. پیشنهاد میکنم مقاله روشن سازی واژن رو بخونید. برای اطلاع از هزینه عمل لابیاپلاستی و کوچک کردن کلاهک کلیتوریس به شماره 09909236065 در واتساپ پیام بدید.

9: صبا:سلام ، وقت بخیر ، میخواستم بدونم ایا امکان داره که عصب مربوط به این قسمت قطع بشه یعنی به نوعی فلج حسی در این قسمت با عمل از بین بره ؟ پاسخ بدید ممنون میشم ، دنبال پزشکی میگردم که این کار رو برام انجام بده

سلام عزیزم. بله متاسفانه امکانش هست. قطع شدن عصبها وقتی اتفاق میفته که جراح تون رو درست انتخاب نکرده باشید. اگر جراح تازه کار باشه یا زیاد تجربه هودکتومی نداشته باشه ممکنه به اشتباه عصب رو قطع کنه. برای همین حتما سعی کنید پیش کسی جراحی کنید که بیماران قبلی راضی بودن و دکترتون زیاد هودکتومی انجام داده باشه. ولی در حالت عادی با یه جراح خوب مطمئن باش این مشکل پیش نمیاد. اگه خواستید عمل کنید بنظرم دنبال جراح خوب باشید که از این مشکلات پیش نیاد.

10: ناشناس:باسلام من مجرد هستم و خود ارضایی داشتم حس میکنم کلیتوریسم ازهم باز شده و قسمت سمت چپ اش کلیتوریسم حس میکنم از کلاهک جدا شده و حس شلی کلیتوریس بهم دست مید ه الان باید چیکار کنم چه عملی نیاز هست

سلام عزیزم. دلیل شکل فعلی کلیتوریس نمیتونه خود ارضایی باشه. ولی با عمل زیبایی کلیتوریس میشه مشکلش رو برطرف کرد. 

11: سیمین:من ۳۰ سال دارم وازدواج کردم احساس میکنم لبه های کلیتوریسم خیلی بزرگ هستش خودم ازش راضی نیستم چیکار باید بکنم وهزینه اش چقدر هستش

سلام عزیزم. میتونی عمل هودکتومی رو انجام بدی که برای زیبایی کلیتوریس انجام میشه. برای هزینه هم باید معاینه ت کنند، ببینند ترمیم کلیتوریس چقدر طول میکشه.

12: پريسان:سلام. كليتوريس بزرگي دارم كه خيلي حساس هست. و با هر تماس با لباس يا نوار بهداشتي شروع به خارش و ملتهب شدن ميكنه. اصلا انگار اون قسمتي كه بايد تو باشه بيرون هست و هي با سابيده شدن به لباس زير حس خيلي بدي دارم. چرا من اينجوري هستم؟ واقعا آزار دهنده هست. حتي هي بزرگتر ميشه. فكر ميكنم فقط من اينجوري هستم كه كليتوريسم بيرونه، ممكنه؟ بايد عمل انجام بدم يا راه ديگه هم هست؟ عمل تغييري در شكل ظاهري ايجاد ميكنه؟

سلام در بعضی از خانم ها کلیتوریس به این شکل هست و این مختص شما نیست. میتونید عمل هودکتومی رو انجام بدید تا هم مشکل سوزش و خارش کلیتوریس رفع میشه هم ظاهر کلیتورس زیبا بشه.

13: م:ببخشید من در رابطه هام همیشه احساس ساییدگی دارم نزدیک به ۴ ساله ازدواج کردم و همیشه همینطوره طوری که بعد رابطه وقتی خودم رو خشک میکنم روی دستمال قطره های روشن خون میبینم و تاچند روز سوزش دارم و حتی اگه نیاز داشته باشم از رابطه دوری میکنم دکتر هم رفتم گفت چیزی نیست اما این واقعا اذیتم میکنه نمیدونم این مشکل مربوط به کلیتوریسه یا لابیا یا نوع رابطه میشه راهنماییم کنید که چطور باید این مشکلو برطرف کنم؟ در ضمن من تهران نیستم که بتونم راحت بیام پیشتون برای معاینه

سلام. برای اینکه لکه بینی بعد از نزدیکی دارید حتما باید معاینه بشید. در مورد ظاهر لابیاها چیزی نگفتید برای همین نمیتونم نظری بدم که هودکتومی لازم دارید یا لابیاپلاستی. باید معاینه بشید تا علتش مشخص بشه. پیشنهاد می کنم به پزشک متخصص زنانی مراجعه کنید که جراحی های زیبایی هم انجام میدن. سعی کنید بهترین پزشک رو برای جراحی انتخاب کنید.

14: Mahsa:سلام.من دوطرف کلیتوریسم تقارن نداره و نمیدونم این مشکل کی به وجود اومده و شاید بر اثر خودارضایی سالیان پیش باشه.خیلی این موضوع اعتماد به نفسمو از بین برده و نمیدونم باید چیکار کنم...و حتی ازدواج هم میترسم چیکار باید بکنم؟

سلام. مشکل خاصی نداره، بعضی ها به طور طبیعی کلیتوریس نامتقارن دارند. با عمل هودکتومی می تونید دو طرف رو متقارن کنید و اعتماد به نفستون رو برگردونید. پیشنهاد می کنم این جراحی رو جایی انجام بدید که جراح تون تجربه زیادی در این جراحی داره.

15: Leily:با سلام.من ۴ روز از عمل لابیاپلاستی و هودکتمی ام میگذرد و الان بعد از ۴ روز خونریزی از ناحیه کلیتوریس دارم،خیلی ترسیدم و سوزش دارم.باید چیکارکنم؟تورو خدا راهنماییم کنین

سلام. اگر یک هفته تا 10 روز بعد از عمل ادامه پیدا کرد یا خونریزی زیاد بود به جراحتون مراجعه کنید. مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی رو هم به دقت انجام بدید.

16: M:سلام من ۱۶سالم هست و میخواستم بدونم این عمل شرایط سنی نداره؟؟چون واقعا احتیاج به این عمل دارم و یکی دیگه اینکه من موقع ارضا شدن هیچ کنترلی روی خودم ندارم و ممکنه حتی بدون تحریکم ارضا بشم اما به شدت کم هست این موضوع به کلیتروسیم ربط داره؟

سلام. عمل هودکتومی رو بعد از 18 سالگی انجام بدید که رشد ناحیه تناسلی کامل شده باشه.

17: AA:سلام من دوهفته س که عمل زیبایی رو انجام دادم و از اون موقع تا الان در ناحیه کلیتوریس احساس درد دارم آیا با گذشت زمان خوب میشه یا اینکه آسیب دیده

سلام. متاسفانه نباید این درد تا دو هفته ادامه دار باشه. بنظر میاد جراحتون تخصص کافی در عمل رو نداشتن. پیشنهاد می کنم اگر دردش خوب نشده برای معاینه به متخصص مراجعه کنید.

18: ناشناس:سلام من از دخول لذت نمیبرم ولی از طریق کلیتوریس تحریک میشم به نظر شما چه عملی باید انجام بدم

سلام. اگر شخص نیاز داشته باشه کلاهکش رو عقب بزنیم، براش عمل زیبایی کلیتوریس رو انجام میدیم. بعد از معاینه میتونیم بگیم هودکتومی نیاز دارید یا نه. برای بهبود ارگاسم واژینال و افزایش لذت جنسی هنگام رابطه هم می تونید تزریق ژل به نقطه جی رو انجام بدین.

 

19: سارا:سلام .آیا ممکنه ک کلاهک کلیتوریس طی خودارضایی بزرگ بشه؟(کلا پوستش رو میگم) و اینکه برای این نوع عمل هم نیاز به اجازه والدین هست؟

خیر. خودارضایی در بزرگ شدنش تاثیری نداره. اگر بالای 18 سال هستید به رضایت والدین نیاز ندارید. ولی این جراحی ها رو برای زیر 18 سال انجام نمیدیم چون هنوز دستگاهه تناسلی در حال رشده و نتیجه عمل بهم میخوره.

20: سوزان:سلام خانم دکتر ممنون از مطالب مفیدتون.بعد از عمل لابیا پلاستی و کلیتوریس بارداری مشکلی به وجود نمیاره؟

سلام. خواهش میکنم. نه عزیزم مشکلی نداره. فقط بطور طبیعی در تمام زنان باردار، لابیا و کلیوریس متورم میشن و بعد از زایمان دوباره به همون حالتی که بعد از عمل لابیاپلاستی بوده برمیگردن. نگران نباشید.

21: الهه:سلام خانم دکتر من یک هفته س عمل لابیادو کلیتوریس انجام دادم.حس میکنم کلیتوریسم بیشتر نامتقارن شده و نوک کلیتوریس از زیر پوستش زده بیرون آیا این مشکل ایجاد نمیکنه.چیکار کنم

خیر هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. عمل هودکتومی رو برای همین انجام میدیم که کلاهک کلیتوریس رو که خیلی بزرگه کمی کنار بزنیم تا کلیتوریس بیشتر در دسترس باشه و ارگاسم قوی تری رو تجربه کنید. تورم ها هم عادیه. نگران نباشید. بعد از 6 تا 8 هفته تقریبا تمام ورم کلیتوریس و لابیاها میخوابه.

22: دریا:سلام من اطراف کلیتوریسمم گوشت اضافه درومده بزرگ و چروکیده شده فکر میکنم بخاطر خودارضایی هام باشه میشه درستش کرد؟

سلام. بدون معاینه نمیتونم نظر بدم. مراجعه کنید تا ببینم اون زائده ها چی هستند بعد طبق اون تصمیم می گیریم چه کار کنیم.