لکه بینی قهوه ای در زنان و علت آن

لکه بینی قهوه ای قبل از پریود معمولا مورد نگران کننده  نیست و دلایل متفاوتی برای مشاهده لکه های قهوه ای در موعد پریود وجود دارد اما گاهی این لکه های قهوه ای نشانه بارداری یا علائم پیش یائسگی هستند و همچنین در مواردی ممکن است نشانه بیماری باشند.
ترشحات قهوه ای قبل از قاعدگی معمولا ترشحات واژن حاوی قطرات خون هستند. ترشحات قهوه ای در زمانی غیر از قبل یا بعد از پریود می توانند نگران کننده باشند. با این وجود، لکه بینی قهوه ای قبل از پریود معمولا جای نگرانی ندارد.
این مقاله دلایل متفاوت مشاهده لکه بینی قهوه ای از جمله ترشحات قهوه ای در بارداری و لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین به دلایل جدی تر مشاهده لکه بینی قهوه ای و موعد لازم برای مراجعه به متخصص زنان می پردازیم. جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
منظور از لکه بینی قهوه ای چیست؟
ترشحات قهوه ای رنگ در زمان غیر بارداری
لکه بینی قهوه ای در بارداری
لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی
لکه بینی قهوه ای نشانه چه بیماری هایی می تواند باشد؟
برای لکه بینی قهوه ای چه هنگامی باید به پزشک مراجعه کرد؟ 

 

منظور از لکه بینی قهوه ای چیست؟

ترشحات واژن اغلب به طور روزمره رخ می دهند. معمولا ترشحات واژن رقیق، شفاف یا سفید هستند. گاهی این ترشحات ممکن است به رنگ های دیگر باشند. هنگامی که ترشحات واژه قهوه ای رنگ باشد، احتمالا حاوی مقادیر کمی خون مانده هستند. خونی که برای مدت بیشتری در رحم مانده است به دلیل اکسید شدن ممکن است قهوه ای رنگ باشد. در ادامه به توضیح ترشحات قهوه ای رنگ در دوره های خاص می پردازیم.

لکه بینی قهوه ای

 

ترشحات قهوه ای رنگ در زمان غیر بارداری

هنگامی که مطمئن هستید که باردار نیستید، لکه بینی قهوه ای ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

• خون مانده در رحم که چند روز بعد از اتمام دوره قاعدگی دیده می شود
• لکه بینی قهوه ای در هنگام شروع پریود در زمانی که جریان خون کم است
• لکه بینی در هنگام تخمک گذاری که ممکن است صورتی یا قهوه ای باشد
• لکه بینی قهوه ای پس از نمونه برداری در هنگام پاپ اسمیر یا معاینه واژن
• لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از رابطه جنسی به خصوص اگر رابطه جنسی خشن باشد

مقاله مرتبط: رنگ خون قاعدگی و تفسیر آن

اگر شما نیز دچار لکه بینی قهوه ای همراه با علائم دیگری از جمله درد زیر شکم یا بوی بد ناحیه واژن هستید، برای بررسی و درمان این عارضه به دکتر ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا مشکلتان ظرف زمانی کوتاه با موفقیت درمان شود. شماره تماس جهت دریافت هر گونه راهنمایی 02144463475 می‌باشد.

 

لکه بینی قهوه ای در بارداری

لکه بینی قهوه ای می تواند نشانه بارداری باشد. البته این نشانه در بین تمام افراد باردار دیده نمی شود اما برخی دچار لکه بینی قهوه ای به عنوان نشانه بارداری می شوند.
این ترشح ناشی از خونریزی بعد از انتقال جنین به دیواره رحم است که هنگامی رخ می دهد که تخمک بارور شده در دیواره رحم لانه می کند. خونریزی ناشی از لانه گزینی جنین ممعمولا یک تا دو هفته پس از بارور شدن تخمک رخ می دهد. (مقاله ویژه: درد تخمک گذاری و درمان آن)

لکه بینی قهوه ای در بارداری

در صورت مشاهده خونریزی لانه گزینی جنین پس از رابطه جنسی محافظت نشده بهتر است که تست بارداری بدهید.
در صورتی که باردار هستید و لکه بینی قهوه ای دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. معمولا ترشحات قهوه ای در بارداری نگران کننده نیستند اما در مواردی نشانه دهنده بارداری خارج رحمی یا سقط جنین است.

بیشتر بخوانید: انواع ترشحات واژن 

 

لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی

برای زنان در دهه سنی 40 و 50، ترشح قهوه ای پیش از شروع پریود می تواند نشانه یائسگی باشد.
دیگر علائم شروع یائسگی شامل موارد زیر هستند:

• تغییر ناگهانی حالات روحی
• گرگرفتگی
• تعریق شبانه
• دشواری در خوابیدن
خشکی واژن

مقاله مرتبط: لیزر مونالیزاتاچ درمان نوین علائم یائسگی 

جوانسازی واژن

 

لکه بینی قهوه ای نشانه چه بیماری هایی می تواند باشد؟

برخی بیماری های زنان موجب بروز ترشحات قهوه ای رنگ می شوند. این نوع لکه بینی قهوه ای ممکن است در هر سنی رخ دهد و ربطی به باردار یا باردار نبودن شخص ندارد و معمولا همراه با علائم دیگری است. در ادامه فهرستی از این بیماری ها رو بیان می کنیم:

بیماری التهاب لگن
بیماری التهاب لگن نوعی عفونت دهانه رحم و رحم است که می تواند موجب لکه بینی قهوه ای شود. دیگر علائم بیماری التهاب لگن شامل موارد زیر هستند:

• درد در ناحیه لگن و زیر شکم
• درد در هنگام رابطه جنسی
• تب
• ترشحات واژن با بوی نامطبوع

مقاله مرتبط: علت و درمان بوی بد واژن

• احساس سوزش در هنگام ادرار
در صورتی که احتمال ابتلای خود به بیماری التهاب لگن را می دهید بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. اگر تشخیص بیماری التهاب لگن برای شما تایید شود، پزشک آنتی بیوتیک هایی را برای درمان بیماری برای شما تجویز می کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک
سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان نوعی عدم توازن هورمونی است که می تواند موجب ترشح قهوه ای رنگ شود. دیگر علائم بیماری تنبلی تخمدان شامل موارد زیر هستند:

• پریودهای نامنظم
پریود نشدن برای چندین ماه
• پریودهای با خونریزی شدید
• موی زائد بر روی صورت یا بدن
• جوش زدن یا داشتن پوست چرب
• درد در ناحیه لگن
• دشواری در باردار شدن
• تغییر رنگ تکه ای پوست

تنبلی تخمدان

بیماری تنبلی تخمدان بسیاری شایع است و معمولا بین 8 تا 20 درصد زنان در سنین باروری به این بیماری مبتلا هستند.
زنانی که احتمال ابتلا به این بیماری را می دهند باید به پزشک مراجعه کنند و بسته به شرایط آنها، درمان های متفاوتی وجود دارد.
برای تغیین درمان مناسب برای بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک، پزشک ممکن است درباره موارد زیر از شما پرسش کند:

• علائم شما
• دیگر مشکلات مرتبط با سلامتی
• داشتن یا نداشتن قصد بارداری
برخی درمان های بیماری تنبلی تخمدان ممکن است باردار شدن را دشوارتر کند برای همین مشخص کردن قصد خود برای بارداری نزد پزشک اهمیت بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره تنبلی تخمدان و بارداری

برای درمان بیماری تنبلی تخمدان در طی اولین جلسه معاینه خانم دکتر ذاکرین، جراح و متخصص زنان، شما می توانید مشکلات و علائم مرتبط خود را با ایشان در میان بگذارید. پزشک با شما صحبت کرده و هر گونه سوال شما را پاسخ خواهند داد. انتخاب روش درمانی بهتر است که با نظر و معاینه دقیق پزشک و انجام آزمایشات صورت گیرد. برای دریافت وقت قبلی با شماره 44463475-021 تماس بگیرید.

بیماری های مقاربت جنسی
ترشحات قهوه ای رنگ پیش از پریود همچنین می تواند نشانه نوعی بیماری مقاربت جنسی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشند. دیگر علائم این بیماری شامل موارد زیر هستند:

• احساس سوزش در هنگام ادرار
• ترشحات بودار
• درد در هنگام رابطه جنسی

تمام افراد مبتلا به بیماری های مقاربت جنسی این علائم را ندارند به همین دلیل است که افراد فعال از نظر جنسی باید چند وقت یکبار از نظر ابتلا به این نوع بیماری ها مورد معاینه قرار گیرند.
درمانِ اغلب بیماری های مقاربت جنسی آسان است البته گاهی این بیماری ها ممکن است خطرناک شوند و نیازمند درمان های بیشتری باشند. درمان معمولا شامل تجویز آنتی بیوتیک است.

بیشتر بخوانید: چرا بعد از رابطه جنسی دچار لکه بینی می شوید؟

جسم خارجی به جا مانده در بدن
گاهی ترشحات قهوه ای رنگ بد بو در هنگامی دیده می شوند که یک جسم خارجی به طور تصادفی در واژن باقی بماند. این اجسام ممکن است شامل موارد زیر باشند:

• تامپون
• کاندوم
• حلقه های پیشگیری از بارداری

در صورت مشاهده لکه بینی قهوه ای بودار باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دچار عفونت واژن شده باشید یا جسمی خارجی در بدنتان به جا مانده باشد.

تزریق چربی به واژن

سرطان دهانه رحم
ترشحات قهوه ای رنگ ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشد. 0.6 درصد از زنان در زندگی خود ممکن است دچار سرطان دهانه رحم شوند که معمولا این بیماری ناشی از ویروس زگیل تناسلی است. دیگر علائم بیماری سرطان دهانه رحم شامل موارد زیر هستند:

• درد در هنگام نزدیکی
خونریزی و لکه بینی بعد از رابطه جنسی
• قاعدگی طولانی یا شدید
• خونریزی و لکه بینی در بین دو پریود
اگر احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را می دهید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.
اولین آزمایشی که پزشک برای شما انجام میدهد پاپ اسمیر است و در صورت غیر طبیعی بودن پاپ اسمیر، آزمایش کولپوسکوپی برای شما انجام خواهد شد و نمونه گرفته شده تعیین کننده رمان خواهد بود.

دانستنی ها: لکه بینی قبل و بعد از پریود نشانه چیست؟

هم اکنون مطب خانم دکتر ذاکرین مجهز به یکی از پیشرفته ترین دستگاههای کولپوسکوپ موجود در بازار است. چنانچه شما هم دچار مشکلات دهانه رحم و لکه بینی یا درد و سوزش هنگام رابطه هستید، پیشنهاد می کنیم جهت بررسی های بیشتر به کولپوسکوپی اقدام کرده و درمان متناسب با مشکل خود را شروع کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید.

 

برای لکه بینی قهوه ای چه هنگامی باید به پزشک مراجعه کرد؟

لکه بینی قهوه ای و مراجعه به پزشک

ترشحات قهوه ای معمولا نگران کننده نیستند اما اگر همراه با علائم زیر هستند بهتر است که به متخصص زنان جهت معاینه و درمان مراجعه کنید:

• مشاهده لکه بینی قهوه ای برای چند هفته
• لکه بینی قهوه ای مکرر بعد از رابطه جنسی
• استشمام بوی بد از ناحیه واژن
• احساس درد
خارش ناحیه واژن

آیا شما هم تابحال دچار لکه بینی قهوه ای شده اید؟ اگر در این باره سوالی دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه
سوالات کاربران
1: نسيم:سلام خانم دكتر خسته نباشين من دو يا سه رو قبل از پريوديم لكه بيني دارم مشكلي هست؟از زمان مجرديم همين جور بودم بعد ازدواج هم همينطور
سلام نه عزیزم عادی هست.
2: نگار:سلام خانم دکتر من ۲ روز پیش نزدیکی داشتم و بار اولم بوده از اون موقع خونریزی دارم میخواستم بپرسم واسه چی میتونه باشه توروخدا جواب بدید
سلام. احتمالا به خاطر پارگی پرده بکارت هست اگر ادامه دار بود به پزشک مراجعه کن.
3: ساناز معصومی:درود.ماه پیش دچار خونریزی روشن هنگام رابطه شدم و چند بار هم هنگام رابطه ترشحات قهوه ای داشتم.و همچنین ترشحات صورتی رنگ روزمره با بوی خون داشتم.اون ماه پریود نشدم.و دیگه لکه بینی و ترشح صورتی رنگ ندارم.در ضمن Pco هستم.علت چی میتونه باشه؟
سلام عزیزم. بهتره مقالهچرا بعد از نزدیکی دچار لکه بینی میشوم رو بخونی و حتما به پزشک هم برای معاینه مراجعه کنی.
4: مرضيه:سلام خانم دكتر وقت بخيرمن حدودا٩ماه عروسي كردم توي دوران عقد يكبار يك روز لكه بيني زياد به اندازه كه به نوار بهداشتي نياز باشه داشتم قهوه اي رنگ بود و سيكل بعدي پريودم نامنظم شد و قبلش دو سه روز لكه بيني قهوه اي داشتم دكتر رفتم سونو و ازمايش دادم تخمدانها سالم بود ولي تو ازمايش پرولاكتينم بالا بود يه دوره دارو مصرف كردم و دكتر گف بخاطر استرس و خستگي و كار و بي خوابي بوده الان باز دوباره همون حالت يه روز برام پيش اومد و پريودام دوسه ماهه ٤-٥روز جلو ميوفته الان بايد باز به پزشكم مراجعه كنم يا همون پرولاكتينه و اينكه خطر افرين بالارفتنش؟
سلام. مراجعه کن تا چک بشی و ببینی علت چیه.
5: سمانه:سلام خانم دکترمهربون،من پریودیهام طولانیه،یعنی تقریبأ15روزمیشه،ازروزهفتم به بعدقهوه ای وکم میشه،روزپنجم سیکل ماهانه سونودادم ،آندومتردارم،و2میلیمترازحدنرمال ضخامت رحمم بیشتره دودوره قرص مدروکسی پرژسترون مصرف کردم،دوباره سونودادم تغییری نکرده بودضخامت رحمم،دکترم گفته بایدکورتاژتشخیصی بشم،آیالکه بینی هام فقط بخاطرضخامت رحممه،یامشکل جای دیگره؟؟؟
سلام عزیزم. بله باید کورتاژ تشخیصی بشی
6: ياسمن:سلام تو رو خدا جواب منو بديد من بين پريودم خونريزي داشتم كه قرص دوفاسترون ده شب مصرف كردم بعد از پريودم همه چيز نرمال بود با نامزدم رابطه مقعدي داشتم بعد از اون لك بيني از واژن دارم ميشه كمك كنين بگين علت چيه و براي درمان چي مصرف كنم نوع پرده هم حلقوي هست و دخول از واژن نداشتم
سلام عزیزم. برای تشخیص علت لکه بینی تون باید به پزشک مراجعه کنید. بدون معاینه نمیشه نظر داد.
7: aynaz:سلام خوب هستید من حدود ۱۲روز پیش نزدیکی داشتم کاندوم پاره شده بود بعد از ۱۲روز دچار لکه بینی خیلی قهوه ای شدم دلیلش چیس
سلام. من که نمیدونم چه زمانی از سیکل قاعدگی شما رابطه داشتین و الان در چه زمانی از سیکل هستید اما اگر در زمان مقرر پریود نشدید بهتره آزمایش بتای خون بدین و اگر لکه ها ادامه دار بودند حتما به پزشک مراجعه کنید.
8: فروغ:سلام .من مجرد هستم ولی چند روز قبل از پریود لکه قهوه ای میبینم دلیلش رو نمیدونم و کلا پریودم سه روزه بعداز سه روز تقریبا قطع میشه سنم ۴۴ ساله
سلام لکه بینی قبل از پریود نگران کننده نیست اما بهتره سالی یکبار توسط پزشک معاینه بشین.
9: Sara:سلام خانم دکتر من قرص ضدبارداری مصرف میکنم حدود 7 ماه به طور مداوم. و نزدیک به روزهایی که تاریخ پریودم بوده لکه بینی قهوه ای دارم. مشکلی نیست؟
سلام بهتره قرص های هورمونی را با مشورت پزشک مصرف کنید. برای قصطع قرص ها هم همینطور. لکه بینی قبل از پریود نگران کننده نیست.
10: مریم:سلام خانم دکتر من هرازچندگاهی بین زمان دو پریودم لکه بینی دارم که صورتی رنگ هست و چند بار قهوه شده تست کردم معمولا ماه هایی که استرس زیاد دارم اینطوره مورد مشکوکی هست که باید به پزشک مراجعه بشه یا عادیه ؟؟
سلام لکه بینی بین دو پریود عادی نیست. بهتره به پزشک مراجعه کنید.
11: mersa:سلام،تخمدانهای من پلی کیستیکه، یه زایمان طبیعی هم داشتم، دخترم ۲سالشه، و یساله ک دستگاه آی یو دی گذاشتم، الان چندماهی میشه که بعد از نزدیکی ،لکه بینی میفتم، و حالت خونابه است، به دکتر ک مراجعه کردم گفتن دستگاه سرجاشه،البته اینم بگم ۷۰روز از آخرین پریودم میگذره،وباردار نیستم، میخواستم نظر شما رو بدونم ، نیاز ب پیگیری مجدد داره؟دکتر قرص ال دی تجویز کرده ک شاید لکه بینی نداشته باشم، موثره عایا؟ببخشید طولانی شد
سلام بله موثر هست. آزمایش پاپ اسمیر هم بدین.
12: پری:سلام خانوم دکتر، من همیش دو هفته بعد از تموم شدن پریودم، لکه بینی دارم، دکتر هم رفتم گفتن عادیه، میخاستم نظر شمارو بدونم
سلام عزیزم. خیر مشاهده لکه بینی عادی نیست بهتره بررسی و درمان بشین
13: فاطمه خ:سلام خانم دکتر اززمان پریودم یک هفته گذشته وپریودنشدم علائمش روداشتم. فقط جندین بارترشح قهوه ای رنگ داشتم. 43سالمه امکانش هست یائسه شده باشم جای نگرانی نیست میترسم خدایی نکرده باردارباشم نیازبه تست دادن دارم؟
سلام اگه فکر میکنید ممکنه باردار باشید بهتره تست بتای خون بدید. اگر باردار نبودید برای بررسی علت به پزشک مراجعه کنید.
14: پریناز:سلام وخسته نباشین من نه تیرماه قرص اورژانسی خوردم بعد زمان پریودیم بجای خون سه روز چند تکه لخته قهوه ای دیدم بعد این ماه مردادماه پریودنشدم یعنی حدود ۱۴روزاز وقت پریودیم گذشته تست هم دوبارزدم منفی بود و خارش و سوزش دارم و بوی نامطبوعی هم دارم علت چیه میشه کمکم کنین ممنونم
سلام. خارش و سوززش و بوی نامطبوع احتمالا ناشی از عفونت هست و قرص اورژانسی موجبش نمیشه.
15: مریم:سلام،خسته نباشین. من مشکل سقط مکرر دارم. بعد از سه سال ازدواج تصمیم به حاملگی گرفتم.بعد از دوهفته خود به خود سقط شد. بعد دکتر بهم آ.اس.آ80داد،بعد شش ماه حامله شدم،تا هفته 27میخوردم.الحمدلله بچم سالم به دنیا اومد. بعد سه سال دوباره حامله شدم،متاسفانه بعد از دو هفته که فهمیدم حامله هستم،دوباره سقط شد. دکتر بعد از سه ماه دیگه گفت حامله شو،منم حامله شدم ،آمپول پی دی اکسان میزدم.قلب جنین هم تشکیل شد،ولی تا هشت هفته و چهار روز بیشتر رشد نکرد.بعد از دو هفته سقط شد،البته تو این دوره لکه بینی داشتم.آمپول وشیاف هم مصرف میکردم.با همسرم پسر عمو دختر عمو هستیم.آزمایش ژنتیک هم دادیم هیچ مشکلی نبود.همسرم هم آزمایش اسپرم دادن هیچ مشکلی نبود.در کل مشکلی نداریم،دلیل سقط معلوم نمیشه. اینم بگم که این سه دفعه که سقط داشتم لکه بینی هم داشتم.ولی اون دفعه که بارداری موفقی داشتم اصلا لکه بینی نداشتم.لطفا راهنماییم کنید
سلام عزیزم. متاسفانه وقتی بررسی ها نرماله و علتی برای سقط نیست درمانی هم وجود نداره درصورت بارداری از ابتدا تحت نظر باشین
16: Ice:سلام،ببخشید اگر کسی هربار سیستم بدنش اینجوری باشه ک باهمین دخول ارضا بشه ولی نشت ادرار یا جهش مایعی مثل اقایونو نداشته باشه و فقط داخل واژن مایع باشه پس چی?طبیعیه?به ارگاسم رسیده
سلام. در میان خانم ها جهش مایع به بیرون از واژن در هنگام ارضا شدن همانند آقایان بسیار نادر هست.
17: سهیلا حامدی:سلام خانم دکتر.میخواستم بدونم ایا لکه بینی هنگام تخمک گذاری طبیعیه یا خیر؟
سلام بله. اما بهتره توسط پزشک هم چک بشین.
18: shamila:ممنون از توضیحات ڪاملتون
خواهش میکنم.
19: سارا:سلام خانم دمتر من کیست شکلاتی دارم دوسال تا الان مشکل خاصی نداشتم ولی تو این دوره پریدیم درد خیلی شدید بهمراه لگه بینی قهواه ی تا دوروز بعداز ان بودم الانم با وجودی که لگه بینی ام تموم شد درد دارم دایم نیست ولی شدید
سلام بهتره به پزشک مراجعه کنید و دارو بگیرین.
20: ساناز:سلام. خانم دکتر من یکماه پیش عمل فریز دهانه رحم انجام دادم. دکتر گفت خوب شده. ولی بعد از نزدیکی لکه های خون رقیق مشاهده میکنم با کمی سوزش. مشکل جدی هست؟
سلام احتمالا از فریز هست. بعد از چندماه بهتره پاپ اسمیر یا کولپوسکوپی انجام بدی.
21: Nadia:سلام خانم دكتر خسته نباشيد من ١٥ مرداد پريود شدم بعد از اتمامش ٣ روز بعد هر روز ترشح قهوه اي داشتم حتي ي روز خون ريزي داشتم دكتر كه رفتم بهم قرص داد كه قطع شه اما نشد من ٢ ماه هست كه قرص اتيسترون استفاده ميكنم ممكن هست كه دليل نگران كننده اي داشته باشه اين ترشحات؟
سلام باید معاینه بشین.
22: Goli:سلام خانم دکتر خسته نباشید من دقیقا میدونم چه روزی پریود میشم و در 24ساعت اول خون قهوه ای میبینم بعد خونریزی شروع میشه تقریبا ۶ ماه هست مطمئنم منظمم و ۷ تا ۸ روز تموم میشه اما قبلا که مجرد بودم بیشتر طول میکشید ۱۳،۱۴روز میخواستم بدونم نیازه برم دکتر؟؟؟تقریبا سه ماه رابطه دارم باهمسرم و جلوگیری نمیکنم دو ماه گذشته شاید در حد دو بار بوده اما ماه گذشته چهار پنج بار ارتباط داشتم در هفته دوم بعد پریودیم...اما باردار نشدم خیلی استرس دارم...میترسم برم دکتر یه عیبی روم بذارن
سلام. مراجعه سالانه به پزشک زنان برای همه افراد الزامی است هم برای معاینه و هم انجام پاپ اسمیر. پس حتما مراجعه کنید. لکه بینی قهوه ای در ابتدای پریود نگران کننده نیست و برای بارداری اگر کمتر از سی سال دارید تا یکسال برای اقدام و منتظر شدن برای بارداری فرصت هست.
23: شیرین:سلام خانوم دکتر من ۳۴سالمه و ۹ سال قبل دچار زگیل تناسلی شدم همچنین تنبلی تخمدان هم دارم، بیشتر از ۶ سال هست که قرص سیپرپترون کامپاند مصرف می کنم زگیلم و منجمد کردن و آزمایش و پاپسمیرم سالم بود هر سال این آزمایشات رو تکرار می کنم، ولی چند هفته قبل متوجه شدم لکه بینی قهوه ای ک بین دوتا پریود داشتم تبدیل به خون شدن ینی بااینکه هنوز قرص مصرف می کنم این لکه هارو می بینم ، سوزش در قسمت واژنم دارم و بسیار نگران هستم ، به دکتر مراجعه کردم و منتظر جواب پاپسمیر و نمونه برداری هستم آیا بنظر شما میتونه علائم سرطان رحم باشه؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین
سلام عزیزم. باید صبر کنی جواب آزمایشات بیاد. انشالله که اینطور نیست.
24: Mahsa:سلام خانوم دکتر خسته نباشید من مریض خودتونم طاهری هستم هفته سی و یکم بارداری هستم میتونم ی مسافرت سه روزه برم؟؟
سلام. بهتره نرین.
25: yalda:Salam dr man 21 tir seghte amdi dashtam va sono dadam hame chiz tabiyi bud,avalin periodam ham 2hafte pish bud 10 shahrivar,hala az 24 shahrivar 3,4 ruze lake ghahveyi mibinam va hengame rabete khoon mibinam dalilesh chie torokhoda begid felan nemitunam hozuri moraje konam doctor
سلام. باید حضوری برین و دکتر شما رو ببینه
26: نوشین:سلام خانم دکتر،من قرص سیپروترون استفاده میکنم به دلیل تنبلی تخمدان،این ماه هنگام رنگ خون قاعدگی قهوه ای زنگ بپد و مقدارش خیلی کمتر از قبل و گاهی هم دچار درد زیر شکم میشم،آیا مشکلی هست؟
سلام. خیر مصرف قرص علتشه
27: سمیه:سلام خانم دکتر ....خسته نباشید در مورد لکه بینی ...بعد از نزدیکی ....من یک دفعه لکه دارم یک دفعه هم هیچیزی نیست پاپ هم دادم خوب بود...فقط دکتر گفته دهانه رحمت مادر زادی برگشته ....این درسته ...ممنون...
سلام بله ممکنه اما بهتره کولپوسکوپی بشه. دید با کولپوسکوپی دقیق تر و قابل اطمینان تر از چشم هست.
28: نوشین:سلام خانم دکتر،من 25 سالمه و مجردم و قرص سیپروترون استفاده می کنم به دلیل تنبلی تخمدان ،این ماه خون قاعدگی قهوه ای رنگ بود و عضلات زیر شکمم هم منقبض میشد و احساس درد داشتم و شدت قاعدگی هم کمتر از قبل بود،آیا مشکل خاصی هست؟
سلام. خیر مصرف قرص علتشه
29: Always:سلام خانم دکتر من همیشه پریودی های منظمی داشتم تا اینکه به مدت چهار ماه اقدام به بارداری کردم که در این مدت پریودم نامنظم شد و هم اینکه کم کم رنگ خونریزی هام در یک یا دو روز دوره قهوه ای بود... بعد چند ماه اقدام رو قطع کردیم و برای بار دوم که قصد کردیم چکاپ رفتم که در روز یازده پریودی تو سونو کیست های ریز و نارس دیده شد دکتر به بنده چون اضافه وزن داشتم کاهش وزن و دو جور دارو داد الان سوالم اینه که ممکنه من به تازگی دچار این مشکل شده باشم یا نه ممکنه برای مدت طولانی بوده باشه چون من همیشه سیکلهام دقیق ۲۸ روز بود و ممکنه که با این درمان باردار شم زودتر چون گاهی میشنوم که میگن حداقل یک سال طول میکشه درمان... و سوال دیگم اینه که آیا شنا تو استخر باعث تنبلی تخمدان میشه چون شنیدم میگن سردی رحم میاره و دقیقا من یک ساله که شنا میرم و الان که دیگه نمیرم متاسفانه وزنم هم بالا رفته ببخشید که خیلی طولانی شد سوالم سپاس
سلام. نه استخر و شنا هیچ ضرری نداره و این حرف ها شایعه اس. درمان تنبلی تخمدان زمان بر هست و باید مرتب تحت نظر پزشک باشی. مقاله تنبلی تخمدان و بارداری رو بخون و انشالله که باردار میشی اما باردار شدن به معنی درمان تنبلی دتخمدان نیست و باز هم در طی بارداری و بعد از زایمان باید تحت نظر باشی و دارو بگیری. همینطور مقاله تنبلی تخمدان و رژیم غذایی رو هم بخون.
30: مریم:سلام خانم دکتر من یه مدت به شدت پریود بودم یعنی نزدیک 12 13 روز پریود بودم با درد شدید و بعد یه روز خوب میشدم باز پریود میشدم رفتم دکتر با قرص قطع شد و حالا دو سه روز بعد از تموم شدن پریودیم لکه های قهوه ایی دارم و من مجردم ایا مشکلی هست؟
سلام لکه بینی در انتهای پریود نگرانی نداره و احتمالا از عوارض قرص هست. اما اگر بین دو پریود لکه بینی داشتی حتما به پزشک مراجعه کن.
31: مريم:سلام مقاله مربوط به لك بيني قهوه اي رو خوندم. دكتر من از وقتي ازدواج كردم (حدودا ٥ سال) حدود يك هفته قبل از پريودم لك بيني قهوه اي دارم و زياده. تا حدي كه پد استفاده ميكنم و هر چند ساعت عوض ميكنم. يه دكتر بهم گف اين پريود حساب ميشه اما من شروع پريودم با درد شديد هستش و اينجوري از هم تشخيصشون ميدم. پيش چنتا دكتر رفتم و پاپ اسمير هم مشكلي نداشته فقط التهاب. كه اونم دارو مصرف كردم. ولي اصلا فرقي نكردم. البته درد شكمي هم دارم بعضي وقتا تير ميكشه زير شكمم. اما همونطور كه گفتم سونو و پاپ اسميرم مشكلي نداشته. اما اين موضوع خيلي اذيتم ميكنه ممنون ميشم نظرتونو بگين.
سلام. احتمال کمبود پروژسترون مطرحه به پزشک مراجعه کنید تا براتون بررسی هورمونی انجام بشه.
32: سمیرا:سلام خانم دکتر خسته نباشید. من مجردم. همیشه دو سه روز قبل از پریودم لکه بینی قهوه ای دارم ولی مقدارش کمه.پریودهامم همیشه منظم بوده و هست و سیکلش هم تقریبا 26 روزه ست. ولی سه ماه هست که حدود 5 الی 6 روز قبل پریودم لکه بینی شروع میشه و بعد پریود میشم. میخواستم بپرسم علت چی میتونه باشه؟ در حالت عادی هم ترشحات واژنم تقریبا زرد رنگه.
سلام عزیزم لکه بینی قبل از پریود زیاد نگران کننده نیست اما بهتره معاینه و چکاپ بشی.
33: آزاد:سلام خانوم دکتر ،من از ۱۸ سالگی بعد از یک هفته دوره پریود لکه های قهوه ای شدید و گاهی هم خونریزی روشن سر دستشویی دارم البته سیکل پریود ۲۷ روز هست ،با اینکه بسیار دکتر رفتم پاپ اسمیر دادم کلی درمان ولی نتیجه بخش نبوده و نیست ،خونریزی های ماهانه بسیار سنگین و سیاه هست ،بسیار شدید هست ،البته ۸ سال پیش زخم دهانه رحم تشخیص دادند و نیترات برام گذاشتند ولی نتیجه بخش نبوده ،الان ۵ سال هست رابطه ندارم ،و ۳۸ سال دارم ممنون میشم راهنمایی ام کنید عزیزم
سلام عزیزم من بدون معاینه نمیتونم نظری بدم اگر تونستی مراجعه کن.
34: آزاد:سلام ممنون جواب منو لطف کنید
سلام عزیزم. جواب دادم.
35: فریده:سلام.خانوم دکتر من ماه پیش دوبار بود پریودم و اینماه بعد از پریودم لکه های قهوه یی دارم الان دهمین روز از پریودم میگذره و همچنان لکه های قهوه یی وگاهی اوقات با چند قطره خون قهوه یی رنگ همراهه.. در ضمن من 44 سالمه.. و ی مدتی هم هست بدن دردهای شدید دارم و تمام استخوان‌های بدنم صدا میده.. میتونه علائم یائسگی باشه؟
سلام بهتره به پزشک مراجعه کنین تا معاینه بشین.
36: رها:سلام وقت بخیرخانوم دکترمن ۱۰ روزبعدپریودیم شروع ب ترشحات سیاه رنگ میکنم واین ترشحاتم ۱۲ روز یا بیشتر طول میکشه وبعدش دوباره پریود میشم سونورفتم همه چیزسالم وطبیعی بوده علت ش ازچی میتونه باشه ؟
سلام عزیزم باید بررسی بیشتری بشی. لکه بینی بین دو پریود طبیعی نیست. تونستی مراجعه کن.
37: Miss:سلام خسته نباشید من دیروز یک عمل جراحی لوزه داشتم از دیروز بعد از عمل لکه بینی قهوه ای رنگ دارم ایا مشکلی هست ؟؟
ممکنه استرس عمل باشه اگه مدتی ادامه داشت بهتره بررسی شه.
38: Fereshteh:سلام خسته نباشید .من ۱۰رو از پریودیم میگذره لک قهوه ای رنگ دیدم .سه روزه.اما خیلی خیلی کمه .یعنی بعد از شستشو پاک میشه و روز دیگه دوباره اینجورمیشه.تو این بین یکبار باهمسرم رابطه داشتم که از رحمم مایع صورتی رنگ بیرون میومد.اولین بارمه اینجور شدم.درد زیر شکم و واژن و ترشحات بوی نامطبوع هم ندارم.دقیقا این حالتم از زمانی شروع شد که بعد یکسال دوباره باشگاه ورزشی رفتم.امکان داره از ورزش ها شکمی و... باشه؟
سلام. خیر ورزشهای شکم ربطی به ترشحات واژن ندارند. بهتره به متخصص مراجعه کنید تا بررسی دقیقتری انجام بشه.
39: مریم:سلام خانم دکترمن ۲۷ساله هستم ومتاهل الان دوماه هست که بعدگذشت ۱۰روزازپریودی دچارلکه بینی قهوه ای میشم باراول حدود۵روزطول کشیدمیخواستم بدونم این میتون نگران کننده باش لطفاجواب بدیدممنون
سلام.لکه بینی بین دو پریود طبیعی نیست و علتهای مختلفی میتونه داشته باشه. بهتره برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه کنید.
40: مرضیه:سلام خانم دکتر خسته نباشید من حدود ۱۰ ماهه که هرماه ۱۰ روز مانده به تاریخ پریودم لکه خون قرمز تو ترشحم میبینم و بعدش به مدت ۱ روز لکه قهوه ای دا رم ممنون میشم علتشو بهم بگید
سلام. نیاز به معاینه حضوریه. لکه بینی بین دو پریود علتهای مختلفی میتونه داشته باشه که برخی مهم هستند و برخی غیرمهم. بدون معاینه نمیشه نظری داد.
41: مونا:باسلام،خسته نباشید. من چند روز قبل از زمان شروع پریودم دچارترشحات خونی و لکه بینی قهوه ایی شدم و پریود نشدم.این لکه بینی حدودا ۱۲ روزه ادامه داره و هر روز بعضی ساعات این شکل لکه بینی دارم و بعضی ساعات ترشحات طبیعی و بدون خون. خواستم بدونم این حالت طبیعیه؟ در ضمن ۲۴ سالمه و متاهل
سلام عزیزم. نه طبیعی نیست و برای بررسی علت بهتره مراجعه کنی.
42: شینا:سلام خسته نباشید خانم دکتر من از مجردی پریودیه نامنظمی داشتم الانم دوساله ازدواج کردم یک ماهو نیم پیش فریز کردم هشت روزه پریودم و دوروزه لکه ی قهوای و قرمر مایل ب قهوه ای دارم البته همیشه پریودیهام یک هفته بوده و در ال وزن کم کردن هستم ممنه بخاطر وزن کم کردن باشه
سلام احتمالا ناشی از فریز هست.
43: مريم:سلام خانم دكتر خسته نباشين سه ماه پيش زمان پريودم فقط لكه بيني قهوه اي داشتم ماه بعد زمان پريودم پريود شدم الن اين ماه دوبا ره به صورت لكه قهوهاي فقط ترشح داشتم زمان پريودم مجردم هستم دليلش چي مي تونه باشه
سلام تنها ترشح به جای پریود وضعیت طبیعی نیست بهتره به پزشک مراجعه کنی.
44: مریم:سلام.وقت بخیر. من یه روز قبل از پریودیم قرص ال دی مصرف کردم چون مجبور بودم به دلایلی عادتم رو عقب بندازم،بعد بلافاصله بعد از خوردن قرص لکه بینی قهوه ای پیدا کردم.یعنی پریود شدم و دیگه نمیشه متوقفش کرد؟
سلام عزیز م باید نزد پزشک بری تا دارو بده
45: شایلی:سلام، وقتتون بخیر. من یکشنبه با همسرم رابطه داشتیم و از اون شب اول بلافاصه بعدش لکه های خون و بعدش لکه بینی قهوه ای دارم نه یکسره و تقریبا زیاد، قبلا هم یکی دوبار توی دوسال اخیر که ازدواج کردیم، داشتم منتهی خیلی کم بودن و لکه های کمه خون بوده. الان خیلی نگرانم که ترشحاتم قهوه ایه و دو روزه که تموم نشده، نیست بعد میبینم دوباره ترشح داشتم! میخواستم ببینم نگران کننده اس و نشونه مسئله خاصیه!؟ تا چند روز این ترشحات ممکنه طبیعی باشه!؟ رابطه آخرمون تقریبا خشن بود، البته هیچ وقت اینطوری نمیشدم، ترشحاتم بو ندارن و دردی هم در شکم یا جایی ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام عزیزم. لکه بینی بعد از پریود اصلا طبیعی و عادی نیست. بهتره به پزشک مراجعه کنی.
46: سارا:سلام خسته نباشید ..من ۲۳هر ماه پریود میشم الان حدودا ۱۷روزه لکه بینی دارم همراه با بو ..درد پهلو و زیر شکم هم زیاد دارم .احساس میکنم هر لحظه دارم پریود میشم ..لکه بینی نهایت ۲یا۳روز بود الان خیلی طولانی شده..خسته شدم این قدر پد نوار بهداشتی استفاده کردم ...
سلام اگر ترشحاتت بو دارند حتما به پزشک برای بررسی علت مراجعه کن.
47: ماه:سلام خانم دکتر. من ۲۳ام ماه قبل پریود شدم ۹یا ۱۰ام رابطه داشتم از ۱۵ام دل درد شدید پریودی داشتم ۱۶ام رابطه داشتم که پس از رابطه یک لکه خونی خارج شد دیگه هیچ ترشحی نداشتم ولی دل درده کم و بیش باهامه دیروز لکه بینی قهوه ای داشتم از دیشب هم دل درد و پهلو دردم زیاد شده صبح که بیدار شدم فقط یه لکه خیلی خیلی کوچک خون رو لباسم بود خیلی کلافه هستم لطفا راهنمایی ام کنین ممنون و سپاس
سلام لکه بینی بعد از رابطه طبیعی نیست. بهتره به پزشک مراجعه کنی.
48: دریا:سلام خانم دکتر من ده روز میشه پریود تمام شدم ولی الان دو روزه لک های قهوه ای و قرمز دارم دلیلش رو میشه لطف کنید بهم بگید مجردم هستم
سلام عزیزم. لکه بینی بین دو پریود طبیعی نیست. بهتره به پزشک مراجعه کنی و آزمایش هورمونی بدی.
49: سپیده:سلام. ببخشید من ازدواج کردم. حدود 1سال هستش ک برای چندماه لکه قهوه ای ازم ترشح میشه. از اول دچار تنبلی تخمدان بودم. یک بار هم ب پزشک مراجعه کردم برای لکه بینی. با دارو خوب شدم. اما دوباره همونطور لکه بینی شروع شده. علتش چی میتونه باشه. لطفا راهنماییم میکنید؟؟
سلام عزیزم. اگه تنبلی تخمدان داری باید به طور مرتب به دکتر مراجعه کنی و دارو بگیری. با یه بار مراجعه و بدون پیگیری مرتب کسی خوب نمیشه!!!!
50: سارام:سلام جواب سوال منو ندادید
سلام سوالتون رو دوباره بپرسید.
51: بهاره:سلام وقت بخیر۱۴روزازپریودم گذشته وپریودنمیشم بی بی چکم دادم منفی بودالان دوروزه که ترشح قهوه ای بدون دردوبودارم چیکارکنم لطفاراهنماییم کنید
سلام عزیزم. نمیتونم بدون معاینه نظری بدم.
52: سمی:سلام . من 4 روز پیش پریودم تموم شد و امروز لکه بینی قهوه ای داشتم. 39 ساله و متاهلم. حدود 1 ماه پیش سونو دادم برای چکاپ . تخمدانها سالم بود فقط یک فیبروم 12 میلیمتری در رحم بود که دکتر گفت جای نگرانی نیست. ماریش نداشته باش. ممنون میشم راهنمایی کنید. این لکه بینی امروز میتونه نگران کننده باشه؟
سلام اگه باز هم ادامه داشت به پزشک مراجعه کن.
53: سارا:سلام خسته نباشید من شیش ماهه ازدواج کردم پریودم تقریبا مرتب بوده تا ماه اخیر 17هم شدم ماه بعدش پنجم ولی بیشترش لک بود این ماهم از 29لک داشتم درد ندارم دلیلیش چیه؟
سلام عزیزم باید مراجعه کنی تا بررسی و معاینه بشی.
54: اکرم:سلام خانم دکتر من ۴۵ سالمه و پریود نا منظم دارم سری قبل که پریود شدم خونریزی خیلی شدید داشتم و هم مدت طولانی به دکتر مراجعه کردم قرص دوفاستون دادن پس از مصرف ۱۳روز خونریزیم قطع شد ولی هنوز لک بینی دارم و دوباره با تمام شدن قرصها لک بینی هم زیادتر شد دکتر برام آزمایش هورمونی نوشته و گفته روز سوم پریود انجام دهم از کجا بدونم کی پریود هستم با این وضع لک بینی ممنون میشم اگر پاسخ بدید
سلام اگر خونریزی بود بشمارید و لکه بینی رو حساب نکنید.
55: سمیه:سلام وقتتون بخیر من ۳۶سالمه اخیراتا حدود ده رو بعد از پاک شدن پریودم لکه بینی قهوه ای دارم زمان تخمم گزاری هم ترشحم زیار ومثل سفیده تخم مرغ اما قهوه ایه ده روز پیش دکتر بودم سونو از رحم و پاپ اسمیر دادم همه چیز نرمال بود فقط زخامت اندومتر سونوی قبلیم که پارسال دادم یک میلیونر بود ولی تو استیکی ده میلیمتر دکتر گفت چون سنت زیره چهله مسئله ای نیست ولی خودم نگرانم در ضمن پریودام هم منظمه
سلام. سونو رو پس از یک دوره درمان هورمونی دوباره تکرار کنید.
56: gol:سلام خانم دکتر من الان یک هفته هستش که پاک شدم ولی الان دو سه روزه لکه بینی دارم که قهوه ای روشن است یه درد خیلی کمی هم زیر دلم دارم تقریبا حالت مثل قبل از پریود شدنم هست میخواستم ببینم مشکل چیه درضمن من خیلی حرص می خورم و استرس دارم لطفا کمکم کنین
سلام عزیزم باید مراجعه کنی تا بررسی و معاینه بشی.
57: پریسا:سلام من سقط داشتم وهفت وروزه پاک شدمسونودادم دکترم گفت هنچز مانده وبرایم قرص نوشت من مصرف کردم بادواهای گیاهی طناب زدم ولی خونریزی اصلا نداشتم .حالت بعدازگذشت یک ماموقع پریودم لکه های قهوهای وقرمز کوچک دیدم نوارگذاشتم ولی چیزی نیست علت چیست حیلی میترسم
سلام با پزشک خودت مشورت کن.
58: سحر:سلام لطفا جواب منو بدید۱۴ روز پیش که دوروز قبل از تخمک گذاری با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم فقط پیش آیش رو مالید به واژنم قبل از اون دو بار ادرار کرده بود و تحریکی صورت نگرفته بود قرصی هم مصرف نکردم یک هفته بعد دوباره رابطه با پیش آب داشتیم که باز هم دفع ادرار داشته ولی من ترسیدم و ۵۴ ساعت بعد قرص اوسیز ۱/۵ خوردم ۴ آبان وقت پریودیمه امروز ۲ آبانه و من خیلی استرس دارم امروز تست بی بی چک دادم منفی بود. امروز لکه بینی قهوه ای داشتم نمیدونم نشونه بارداریه یا پریودی؟ احتمال داره باردار باشم؟ لطفا جواب بدید خیلی نگرانم
سلام اگه تا یه هفته دیگه پریود نشدی برو آزمایش بتای خون بده. منفی بودن بی بی چک مطمئن نیست.
59: سمی۲:سلام من ده روز پیش چکاب سالیانه دادم سونو از رحم و تخم دان و پاپ اسمیر نرمال بود فقط ضخامت اندومتر ۱۰میلیمتر تو سونو زده بود دکتر گفت چون سنت زیره چهله مهم نیست پریودام منظمه فقط دو ماهه بعد از تموم شدنه پریودام تا بعده نخمک گزاریم لکه بینی دارم دو تا سزارین داشتم سایزه رحممم بزرگ‌تر از حده طبیعیه ولی تو سونو عارضه ای دیده نشد علت لکه بینی چیه ؟
سلام. سونو رو پس از یک دوره درمان هورمونی دوباره تکرار کنید.
60: مریم:سلام خانم دکتر عزیز من یکماهه یا لکه بینی دارم یا خونریزی مثل پریود اولین باره اتفاق افتاده یکبار مراجعه کردم گفتن بدلیل فیبروم و بزرگی رحمم اینطور شده دارو دادن ولی چون نگرانم میشه دلیل دیگم داشته باشه
سلام پاپ اسمیر بدین اگر ندادین و بهتره از نظر هورمونی هم بررسی بشین.
61: diamond:سلام خانم دکتر خسته نباشیدمن ۲۰سالمه ودخترم برایه اولین باره ک یه هشت روز قبل ازقاعدگیم ترشحاتی شفاف بارگه های خونی دارم علتش چی میتونه باشه عادتمم منظمه
سلام بدون معاینه که نمیشه نظر داد اما اگر تکرار شد به پزشک مراجعه کن.
62: Mary:سلام خانم دکتر خسته نباشید حدود یکسال هست که پریودم نامنظم شده الان هم ۱۵ روز طول میکشه روزهای اول خونریزی شدید واز روز هفتم رگه های قهوه ای که به سیاهی میزنه در ضمن فیبرم هم دارم مشکلم نگران کننده نیست؟
سلام. اگر سونو، پاپ اسمیر و آزمایش هورمونی سالم بودند، از فیبروم هست اما اگر اونارو ندادی حتما بده.
63: Nazi:سلام من 1 هفتس بریود نشدم و لک بینی و لخته تیره رنگ میبینم و حالت خوبی ندارم احتمال بارداری هست؟
سلام اگه هنوز پریود نشدی به پزشک مراجعه کن.
64: مهسیما:سلام من ۱۸ سالمه مجردم سه روزه که ترشحات دارم منتهی ترشحات قهوه ای رنگ هستش .درد خفیف زیر شکم دارم تکرر ادرار دارم میشه لطفا راهنمایی کنیین خانم دکتر؟

سلام عزیزم باید به پزشک مراجعه کنی.

65: Sssss:سلام من ۱۸ سالمه ۹روزه پاک شدم مجردم ۳روزه که ترشحات قهوه ای دارم بد بو هست .دلیلش چیه؟ درضمن من قبل از پریودیام یک هفته تپش قلب دارم احساس سرما یشدید سر گیجه حالت افسردگی ایا درمانی داره ؟من از همه لحاظ آزمایشات کشت ادرار و سنو گرافی هم رفتم گفتن مشکلی نداشتم .اضطراب هم دارم لطفا اگر میشه راهنمایی کنین خانوم دکتر من دانشجو هستم و در خابگاه سکونت دارم

سلام عزیزم ترشحات بدبو اکثرا نشانه عفونت هستن به پزشک مراجعه کن و دارو بگیر تا خوب شی. اما برای علائم پریودیت بهتره یه آزمایش هورمونی هم بدی.

66: Aram:با سلام خانمی 35 ساله هستم که به مدت 8 ساله لکه بینی قبل از قاعدگی دارم بصورتی که سه روز قبل از قاعده گی لکه های قهو ه ای تیره همراه با سوزش داشتم چندین بار به پزشک متخصص مراجعه کردم که همه آزمایشات و سونوگرافی سالم بود و با مصرف قرص های هورمونی LD بدتر میشد و طول دوره پریودیم طولانی تر میشد الان به مدت سه ماه هست که ازدواج کردم و لکه بینیم بدتر شده و فقط دو هفته در هر دوره پاکی دارم ی هفته لکه بینی یکهفته پریودم و خیلی آزاردهنده است در ضمن من از 12 سال پیش مجرد بودم و یک زایمان طبیعی 13 سال پیش داشتم و یکبار هم ده سال پیش بخاطر زخم منجمد کردم که مدتی بعدش لکه بینی پیدا کردم که تا کنون ادامه داره و بدتر شده خواهش میکنم راه حلی ارائه بدید ممنونم

سلام عزیزم بهتره کولپوسکوپی بشی.

67: مينا:سلام خانم دكتر وقتتون بخير من 22 سالمه و مجرد هستم حدود يه هفته قبل از پريوديم لكه بيني دارم(قهوه اي رنگ)و يك دوره هم از راكوتان استفاده كردم و يه مدت هم بخاطر كنكور استرس داشتم بنظر شما مشكلي هست؟

سلام بهتره بررسی هورمونی بشی.

68: ریحانه:سلام خانم دکتر من ۷ساله ازدواج کردم و دو فرزند دارم الانم در حال شیر دهی هستم تا به حال هیچوقت میل جنسی م کم نبوده ولی الان میل جنسی م خیلی کم شده و پریودم هم هر ۴۰روز یکبار اتفاق میافته و بعد از پریود هم لکه بینی قهوه ای دارم به نظر شما علتش چیه؟

سلام احتمالا ناشی از به هم ریختگی هورمون ها در دوران شیردهی هست.

69: sanam:sanam:سلام خانم دکتر خسته نباشید .من امروز لکه بینی تقریبا قهوه ای رنگ همراه با سوزش دیدم البته اولش یه لخته خون بود بعد چند تا لکه که هنوزم هست و تقریبا دوهفته بعد از پریودیمه وتاحالا همچین چیزی رو نداشتم وتقریبا ده روز پیش با نامزدم رابطه داشتم و بعدش قرص ضدبارداری خوردم .می خواستم بپرسم علتش چیه ؟

سلام ممکنه از مصرف قرص اورژانسی باشه اگر ادامه دار بود به پزشک مراجعه کن.

70: سارا:سلام خانوم دکتر من تازه ازدواج کردم تقریبا 2ماه پریوئ نشدم ازمایش و بی بی چک زدم باردار نبودم. الان چند روزه لکه قهوه ای میبینم البته خیلی کمه.4ماه که برا بارداری اقدام کردم خیلی نگرانم باید چیکارکنم

سلام سنت مهمه.اگه پریودت به هم ریخته میتونه مال استرس باشه

71: Sara:سلام خسته نباشین من گاهی بعد از عادت ماهیانه لکه میبینم که اونو گفتن عادیه ولی این دفعه ده دوازده روزه که از اتمام عادت ماهیانه گذشته ولی همچنان گاهی لکه های قهوه ای و ترشحات قهوه ای که شبیه لخته هستن میبینم خطری وجود داره؟

سلام عزیزم بهتره به پزشک مراجعه کنی.

72: رها:سلام ۲ بار حین رابطه جنسی همسرم متوجه شد که مقداری خون رقیق از واژنم خارج شد. دفعه اول چون بعد از پریودیم بود احتمال دادیم که مربوط به دوره قاعدگی اما دفه دوم بعد وسط دوره قاعدگی بود. البته قرص لاکتو کر هم استفاده میکنم ۲ هفته

سلام عزیزم باید معاینه بشی.

73: گمنام:سلام وقت بخیر من یکبار پاپ اسمیر دادم مشکل نداشتم ولی بعد پریود چندروز لکه بینی قهوه ای دارم طورب که یک بسته نوار میگذارم .بعد رابطه هم باز لک ببنی دارم وکمی درد علت چی می تونه باشه، قبلن مشکوک به اچ پی وی بودم تست دادم منفی بود

سلام حتما به پزشک مراجعه کن.

74: ATI:سلام خانم دکتر. من حدود50 روز از دفعه قبل که پریود بودم میگذره الان هم لکه بيني قهوه ای دارم با درد زیادشکمم متاهل هستم ولی نزدیکی نداشتم کمکم کنین

سلام عزیزم باید به پزشک مراجعه کنی.

75: ساناز۷۰:سلام خانم دکتر من یبار سقط جنین داشتم.بعد از اون هرازگاهی ۱.۲ روز اول پریودیم قهوه ایه بجای قرمز.و سابقه ی زگیلم داشتم منتهی دکتر رفتم و با پماد و قرص کاملا رفع شده.

سلام مشکلی نیست.

76: مهدیه:سلام من الان چند روزه لکه های قهوه ای میینم چیکار کنم؟ اما خارش و سوزش و... ندارم

سلام باید به پزشک مراجعه کنی.

77: فاطمه:سلام خانم دکتر .من خانمی متاهل و29 ساله هستم .دوران پریدم کلا ۹ روز طول میکشه که دو سه روز اخر لکه های قهوه ای هست.دوماهی هست که این لکه ها 4 روز طول میکشه.ایا مشکلی وجود داره؟

سلام بهتره به پزشک برای معاینه مراجعه کنی.

78: شیوا:سلام.من مجردم ۲۲ساله چند روز قبل از زمان پریودم لکه تیره داشتم بعد چند روز قطع شد دوباره شروع شده والان نزدبک ۳هفته است ک روزی چن قطره تیره میبینم توروخدا کمکم کنید ینی دلیلش چیه

سلام باید برای معاینه مراجعه کنی.

79: مریم:سلام،خانم دکتر من 35 سالمه،مجردم،حدود چند روز قبل و چند روز بعد ازمدت پریود شدن ترشحات قهوه ای میبینم،نه دل درد دارم و نه سوزش،خونریزیمم در زمان پریود زیاد نیست یاکم،علتش چیه این مشکلم به نظرشما

سلام معلوم نیست باید حتما معاینه بشی.

80: مینا:سلام ,۷ماه هست ک لکه بینیام زیادشده,ینی بعدده روزک پریودیم تموم میشه لکه های قهوه ای تیره دارم البته فقط سردستشویی میادبعد۱۱روزپریودمیشم ازمایش دادم مشکلی نداشت اماسونودادم فیبروم پدانکوله دارم وکیست هم دارم دکترامیگن علت لکه بینیت اینانیس وهیچ تشخیصی ندادن,دردکشاله ران هم دارم,فییرومم ۶س,درضمن مجردم ۴۰سالمه,لطفاراهنماییم کنین,

سلام بله فیبروم میتونه علت باشه در روزهای لکه بینی مفنامیک اسید بخورین قطع میشه

81: سارا:سلام خانم دکتر من قبلا پریودیم منظم بوده اما چند ماهی هست فشار زیادی روم هست ماه پیش پریود نشدم یعنی زمان زیادی طول کشید بعد که پریود شدم پریودم کم بود اما طولانی الان تقریبا دو هفته یا سه هفته هست پریودم سنم کمه و باردار هم نیستم دلیلش چیه؟!

سلام باید به پزشک مراجعه کنی.

82: ahmad:سلام خانمم دچاره لکه بینی قهوه ای شده و 4روز طول کشید این لکه بینی خواستم بدونم نشونه دقیقش چیه .اخرین سکسمونم برمیگرده ب 15روز قبل ک پیشگیری انجام شده.الانم خانمم وقت پریودیشه ولی لکه قهوه ای دیده 4روز

سلام باید حتما به پزشک برای معاینه مراجعه کنن.

83: نا شناس:سلام خانم دکتر .من ۱۸ سالمه و مجردم و معمولا پریودم نامنظمه ، الان تقریبا یه هفته از موعدش میگذره و دو سه روزی بود ترشحات با رگه های خونی داشتم بعدش کمی خونریزی داشتم فک کردم شروع شده پریودی اما دوباره ترشحات صورتی رنگ شده و لخته های صورتی هم داره ، خیلی نگرانم ، یعنی مشکل جدی وجود داره؟؟

سلام بهتره به پزشک مراجعه کنی.

84: مهشید:سلام من ۱۴ روز بعد از قاعدگی لک زیاد قهوه ای دیدم که به دکتر مراجعه کردم و تست حاملگی خارج از رحم دادم و منفی بود و سونوگرافی دادم دکتر گفت تخمک گذاری ک کردم سایز تخمک بزرگ بوده و مایع داخل هم خارج شده به خاطر همین لک دارم و تست پاپ اسمیر دادم ولی هنوز جواب نگرفتم ولی هنوز لک قهوه ای دارم و الان ۴ روز مونده تا قاعدگیم بیشتر شده لکم و حتا عین لخته خارج میشه خیلی نگرانم دلیلش چیه؟؟

سلام نگران نباش اگه پاپ و معاینه نرماله دو دوره دارو هورمونی توسط پزشکت تجویز بشه برطرف میشه

85: سحر:سلام وقتتون بخیر من به طور کلی پریود نامنظم دارم و معمولا بین 3 تا یه هفته و بعضا 10 روز عقب میوفته و خیلی تغییرات آب و هوایی روم اثر داره ولی گاهی هم عینا همون تاریخ ماه قبل مثلا 20ام به 20ام پریود میشم ولی یه دوره 2-3 ماهه اینجوری میشم و همیشه منظم نیست و دوباره نامنظم میشه . این ماه هم دقیقا همون تاریخ ماه قبل و همون روز پریود م شروع شد ولی فقط دو روز اون هم وقتی که سرویس رفتم خونریزی داشتم و انگار خونم خیلی غلیظ بوده که روی پد اثری نبود و فقط تو سرویس اثرش رو میدیدم بعد از دو روزم به طور کل خونریزیم قطع شده و فقط لک های قهوه ای میبینم والان هم که سیکل پریودم تموم شده هنوز بعد از رابطه با همسرم لک قهوه ای میبینم. این روال رو تا الان هرگز نداشتم و و همیشه دوره پریودم 5 روزه بوده اصلا هم لکه بینی نداشتم . این رو هم بگم که قبل از شروع پریودم یه هفته به دلیل آنفولانزا و تب خیلی شدید دارو و آمپول هم مصرف میکردم و میخوام بدونم آیا دلیل این اتفاق و لکه بینی میتونه به خاطر تب و مصرف داروها و آنفولانزام باشه یا دلیل دیگه ای داره؟ ممنونم

سلام عزیزم اگر تکرار شد حتما به پزشک مراجعه کن.

86: مهدیه:سلام خانم دکتر وقت بخیر. خانم دکتر من دختری ۲۶ ساله هستم. مشکل عفونت زیادی دارم . در حدی که اگه جایی از بدنم زخم بشه با بیشترین مراقبت هم باز هم عفونت شدیدی میکنه . و بدتر از اون اینه که داروهایی که بهم میدن اصلا تاثیری برام نداره. چهار دوره شده که زمان پریود هم روز اول فقط عفونت همراه کمی خون میبینم و باز بعد دوران پریود هم لکه بینی دارم و هم عفونت شدید . کمر درد هم دارم. فکر میکنید مشکل من خیلی جدی هست؟ خودم نگران هستم

سلام عزیزم باید معاینه بشی اگه تونستی مراجعه کن.

87: مریم:سلام خانم دکترعزیز من چندروزه که پاک شدم ولی امروزعفونت بالکه ی قهو ای دیدم به نظرتون چی میتونه باشه

باید مراجعه کنید تا بشه تشخیص داد.

88: سارا:سلام خانم دکترتقریبأ۱۲روزپیش پریودم‌تمومشد،۲روزه خیلی خیلی کم لکه‌های قهوه ای میاد،خیلی کمه،هیچ دردی ام‌ندارم تاحالام سابقه نداشته که بعدپریودی اینجوری‌بشم،البته من‌همیشه توپریودیم خیلی دردداشتم ولی اینسری که‌شدم اصلأدردنداشتم نمیدونم چرا،ممکنه چون مریض بودم‌دارواستفاده میکردم ازاون باشه؟

بله تاثیرات داروها میتونه باشه. با اینحال اگر در پریودهای بعدی تکرار شد به متخصص مراجعه کنید.

89: نورا:سلام خانم دکتر خسته نباشید من همیشه پریودی منظم دارم و دوره پرید 26 روزه هستش ولی این سری برای اولین بار همون زمان پرید شدن به جای خون پریود قهو ه ای داشتم تا 5 روز و بعد از اون به شکل طبیعی خودش با خروج شدن لخته خون پریودم با درد شکم و کمر شروع شد ولی من فقط دوران دختری درد شدید داشتم و این دفعه خیلی دردم بیشتر بود البته بعد اخرین پریودم در هنگام دخل اسپرم به داخل رحم ریخته شده ولی بعد از چند ساعت قرص مصرف کردم بنظر شما این علامت چی میتونه باشه .. با تشکر

میتونه بخاطر قرص هورمونی باشه که مصرف کردید. در صورتیکه در پریودهای بعدی تکرار شد به متخصص مراجعه کنید.

90: fati:سلام من بایدپریودمیشدم امابجای خونریزی لکه بینی قهوه ای دارم ممکنه علایم بارداری باشه توروخداجواب بدید

برای اطمینان از بارداری بهترین کار تست خون بارداریه.

91: حاتیه:سلام من در حال اقدام به بارداری هستم و این دفعه بجای پریود ترشحهای قهوه ای دارم وو روی دستمال توالت یک بار خون دیدم و سینه هامم خیلی درد میکنه ممنون راهنمایی کنید

اگر پریودتون عقب افتاد تست خون بارداری بدین.

92: غزال:من ۱یک هفته اینطورا میشه از پریودم گذشته و الان از صبح رنگ قهوه ای و قرمز میبینم نگرانم درد دل هم دارم دلیلش چیه ؟

علتهای مختلفی میتونه داشته یاشه. در صورت تکرار در ماه آینده به متخصص مراجعه کنید.

93: سمیرا خلیلی:سلام.من‌تقریبا ده‌روز از پایان پریودیم گذشته سه روزه لکه بینی قهوه ای دارم علت چیه؟ درضمن دارم دارو مصرف برای ناباروری

سلام. میتونه دلیلش داروها باشه. باید نوع دارو رو بدونم. در صورتیکه ماه آینده تکرار شد با پزشکتون در میون بگذارید.

94: زهرا:سلام خانم دکتر الان نزدیک یکی دو هفته هست ک هر دو سه روز لکه قهوه ای میبینم رابطه هم دارم پریودیم هم زیاد مرتب نیست الان هم نزدیک پریودیمه زیر دلم هم درد میکنه برای معاینه هم میترسم برم پیش پزشک ب نظرتون چیکارکنم ????????

سلام. نیازه حتما توسط متخصص معاینه شین.

95: راز:باعرض سلام و خسته نباشی حدود پنج ماه پیش دچار یه خونریزی طولانی مدت تقریبا دو ماهه شدم و سه دوره قرص ال دی مصرف کردم الان چند روز بعد از اتمام پریودم لکه بینی دارم و درد در قسمت چپ پایین شکم و البته سابقه کیست هم دارم لطفا کمکم کنید که مشکلمو رفع کنم

دو ماه خونریزی داشتین و به پزشک مراجعه نکردید؟؟؟؟